NOVINKY

Váš nový moderní dům na kolech. Doslova!

Říkáte si, jak by se vám někdy hodilo mít domeček na kolečkách? Prostě se jen sbalit a přejet úplně jinam... Tak teď vám nic nebrání! Moderní mobilní domky Mobile Hut stačí jen zapřáhnout za auto a jet! Vše potřebné máte po ruce, vybavení si můžete vybrat dle svého vkusu a komfortní cestovní bydlení až pro 4 osoby je zaručeno. Čtěte dál a zamilujete se jako my.

mobilní domek s okny schueco

Mobile Hut - domek na kolech z rukou českých architektů

V roce 2018 přišli 2 architekti - Jan Gabriel a Jakub Vlček z ateliéru Artikul s mobilním domkem, který v podstatě vyvrací zažité stereotypy tohoto typu bydlení. Dokonale simuluje standardní vzhled českých domečků a přitom nabízí moderní pohled hliníkové konstrukce, která tak díky svému zrcadlení zapadne kamkoli domek postavíte. Jak říká Jan Gabriel: "Na podobu Mobile Hut máme pozitivní ohlasy. Plechový dům je v kontrastu s přírodou, která se v něm ale zrcadlí. Materiál mění barvu podle slunce a stínu. Díky tomu zapadá do okolí."

Rok a půl tak mohli svou práci testovat, inovovat a díky koronavirové situaci se také ujistili, že v domku naprosto bez problémů můžete bydlet i pracovat z domu. „Druhá generace vznikla na základě více než 1,5 letého testování při tvrdém provozu prvního výrobku na nejrůznějších místech po České republice. Mobile Hut obstál skvěle ve všech podmínkách, i tak jsme se rozhodli produkt posunout dál zabudovanými technologiemi i vybavením interiéru pro ještě komfortnější fungování,” doplňuje architekt Jakub Vlček.

dvoupatrový mobilní domek

Domek s klasickou a Čechy tolik oblíbenou sedlovou střechou je dvoupatrový. Dole nabízí zázemí kuchyně, koupelny a prostoru, který slouží jako jídelní nebo obývací. Zde se také mohou ubytovat 2 dospělí - díky čalouněnému posezení získají komfortní spaní. Do druhého patra se dostanete po schodech a čeká zde na vás dvojlůžko, nad kterým najdete velké vyklápěcí okno. Aby nebyl omezován prostor, tak je systém otevírání koncipován směrem ven. Stejně jako všechna instalovaná okenní řešení v domku. Schüco zde dodává tepelně izolované hliníkové profily Schüco AWS 50 pro okna s pohledovou šířkou pouze 40 mm a Schüco ADS 50 pro dveře s dvojitým bezpečnostním sklem.

interiér mobilního domku

Vybrat si můžete ze 3 základní verzí domku

Po testování vznikla 2. generace Mobile Hut - vylepšená, s detaily nabízejícími více prostoru. Vy si tak můžete svůj dům na cesty vybírat ze 3 verzí. Nejzákladnější je Minimal - jedná se opravdu o základní konstrukci, kterou získáte vybavenou se základními povrchy a podlahami. Jinak je na vás, jak si domek vybavíte. Druhou verzí je On Grid, které nabízí instalovaný nábytek na míru včetně spotřebičů - zabudovaný v konstrukci domku a je určen pro zasíťované pozemky. Tedy zkrátka s domkem dojedete do své destinace a zde se připojíte na vodu, elektřinu i odpadní systémy.

Nejpraktičtější variantou je ovšem ta třetí - Off Grid. Jedná se o absolutně nezávislé bydlení. Veškerý nábytek a spotřebiče jsou instalovány na míru a i s energiemi je počítáno tak, aby nebyla v každém případě potřeba napojení na síť. Navíc si zde můžete vybavení vybrat podle svého stylu, aby vyhovovalo do posledního detailu.

mobilní domek s okny schueco

Ekologická domácnost na 4 kolech v praktickém provedení

„Našim cílem je, aby Mobile Hut nic nespotřebovával, ale ani nevypouštěl. Šetrnost k životnímu prostředí je pro nás klíčová a jsme rádi, že se nám do domu povedlo umístit pro Česko úplnou novinku – spalovací záchod. Místo odpadu zbyde čajový hrnek popela za týden,“ říká architekt Jakub Vlček a podle toho, je tak domek i uzpůsoben a reprezentuje své heslo, které zní "Kamkoli nezávisle".

Součástí jsou fotovoltaické panely, které domu zprostředkovávají veškerou potřebnou energii. A pokud není sluníčko k dispozici, tak se můžete spolehnout na záložní plynové bomby - ty jsou standardní výbavou a pomůžou vám s vytápěním nebo ohřevem vody. A když už je řeč o vodě, tak tu si Mobile Hut umí načerpat z potoka nebo pracovat se srážkovou vodou, kterou pomocí filtru vyčistí a vy ji tak můžete dále používat. 


Co říkáte? Zamilovali jste si mobilní domky jako my? Tak to vám ještě připojíme základní technické informace a kontakt, kde se dozvíte více.

mobilní domek s okny schueco

Informace o projektu
Název: Mobile Hut
Architektonický návrh: Ing. arch. Jan Gabriel a Ing. arch. Jakub Vlček, ARTIKUL architekti s.r.o.
Obytná plocha: 17 m2 + terasa 4 m2
Rozměry: 2,5 x 6,9 x 3,9 m
Váha: 2,6 tuny
Realizace: 2020

Více na www.mobilehut.eu

Zdroj fotografií: Jan Gabriel, Artikul architekti

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Novinky & akce

Centrum hrubé výstavby představuje fragment domu z tvárnic YTONG

Nepřehlédnutelnou součástí Centra hrubé výstavby je expozice společnosti Xella CZ, která ukazuje využití mode...

Centra měst zdobí květináče PRESBETON LITE

Nová okrasa každého náměstí. Vedle chrámů a kašen zdobí centra měst květináče PRESBETON LITE. Praktické řešen...

Chytří pomocníci do vašich domovů, co ušetří čas

Taky se vám zdá, že už skoro nemáte času nazbyt? Pořád v poklusu a volný čas si ne a ne najít? Tak na to zkus...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.