Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Váš nový moderní dům na kolech. Doslova!

Váš nový moderní dům na kolech. Doslova!

Říkáte si, jak by se vám někdy hodilo mít domeček na kolečkách? Prostě se jen sbalit a přejet úplně jinam... Tak teď vám nic nebrání! Moderní mobilní domky Mobile Hut stačí jen zapřáhnout za auto a jet! Vše potřebné máte po ruce, vybavení si můžete vybrat dle svého vkusu a komfortní cestovní bydlení až pro 4 osoby je zaručeno. Čtěte dál a zamilujete se jako my.

mobilní domek s okny schueco

Mobile Hut - domek na kolech z rukou českých architektů

V roce 2018 přišli 2 architekti - Jan Gabriel a Jakub Vlček z ateliéru Artikul s mobilním domkem, který v podstatě vyvrací zažité stereotypy tohoto typu bydlení. Dokonale simuluje standardní vzhled českých domečků a přitom nabízí moderní pohled hliníkové konstrukce, která tak díky svému zrcadlení zapadne kamkoli domek postavíte. Jak říká Jan Gabriel: "Na podobu Mobile Hut máme pozitivní ohlasy. Plechový dům je v kontrastu s přírodou, která se v něm ale zrcadlí. Materiál mění barvu podle slunce a stínu. Díky tomu zapadá do okolí."

Rok a půl tak mohli svou práci testovat, inovovat a díky koronavirové situaci se také ujistili, že v domku naprosto bez problémů můžete bydlet i pracovat z domu. „Druhá generace vznikla na základě více než 1,5 letého testování při tvrdém provozu prvního výrobku na nejrůznějších místech po České republice. Mobile Hut obstál skvěle ve všech podmínkách, i tak jsme se rozhodli produkt posunout dál zabudovanými technologiemi i vybavením interiéru pro ještě komfortnější fungování,” doplňuje architekt Jakub Vlček.

dvoupatrový mobilní domek

Domek s klasickou a Čechy tolik oblíbenou sedlovou střechou je dvoupatrový. Dole nabízí zázemí kuchyně, koupelny a prostoru, který slouží jako jídelní nebo obývací. Zde se také mohou ubytovat 2 dospělí - díky čalouněnému posezení získají komfortní spaní. Do druhého patra se dostanete po schodech a čeká zde na vás dvojlůžko, nad kterým najdete velké vyklápěcí okno. Aby nebyl omezován prostor, tak je systém otevírání koncipován směrem ven. Stejně jako všechna instalovaná okenní řešení v domku. Schüco zde dodává tepelně izolované hliníkové profily Schüco AWS 50 pro okna s pohledovou šířkou pouze 40 mm a Schüco ADS 50 pro dveře s dvojitým bezpečnostním sklem.

interiér mobilního domku

Vybrat si můžete ze 3 základní verzí domku

Po testování vznikla 2. generace Mobile Hut - vylepšená, s detaily nabízejícími více prostoru. Vy si tak můžete svůj dům na cesty vybírat ze 3 verzí. Nejzákladnější je Minimal - jedná se opravdu o základní konstrukci, kterou získáte vybavenou se základními povrchy a podlahami. Jinak je na vás, jak si domek vybavíte. Druhou verzí je On Grid, které nabízí instalovaný nábytek na míru včetně spotřebičů - zabudovaný v konstrukci domku a je určen pro zasíťované pozemky. Tedy zkrátka s domkem dojedete do své destinace a zde se připojíte na vodu, elektřinu i odpadní systémy.

Nejpraktičtější variantou je ovšem ta třetí - Off Grid. Jedná se o absolutně nezávislé bydlení. Veškerý nábytek a spotřebiče jsou instalovány na míru a i s energiemi je počítáno tak, aby nebyla v každém případě potřeba napojení na síť. Navíc si zde můžete vybavení vybrat podle svého stylu, aby vyhovovalo do posledního detailu.

mobilní domek s okny schueco

Ekologická domácnost na 4 kolech v praktickém provedení

„Našim cílem je, aby Mobile Hut nic nespotřebovával, ale ani nevypouštěl. Šetrnost k životnímu prostředí je pro nás klíčová a jsme rádi, že se nám do domu povedlo umístit pro Česko úplnou novinku – spalovací záchod. Místo odpadu zbyde čajový hrnek popela za týden,“ říká architekt Jakub Vlček a podle toho, je tak domek i uzpůsoben a reprezentuje své heslo, které zní "Kamkoli nezávisle".

Součástí jsou fotovoltaické panely, které domu zprostředkovávají veškerou potřebnou energii. A pokud není sluníčko k dispozici, tak se můžete spolehnout na záložní plynové bomby - ty jsou standardní výbavou a pomůžou vám s vytápěním nebo ohřevem vody. A když už je řeč o vodě, tak tu si Mobile Hut umí načerpat z potoka nebo pracovat se srážkovou vodou, kterou pomocí filtru vyčistí a vy ji tak můžete dále používat. 


Co říkáte? Zamilovali jste si mobilní domky jako my? Tak to vám ještě připojíme základní technické informace a kontakt, kde se dozvíte více.

mobilní domek s okny schueco

Informace o projektu
Název: Mobile Hut
Architektonický návrh: Ing. arch. Jan Gabriel a Ing. arch. Jakub Vlček, ARTIKUL architekti s.r.o.
Obytná plocha: 17 m2 + terasa 4 m2
Rozměry: 2,5 x 6,9 x 3,9 m
Váha: 2,6 tuny
Realizace: 2020

Více na www.mobilehut.eu

Zdroj fotografií: Jan Gabriel, Artikul architekti

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.