Důležité sdělení:

Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit, že ve dnech od 18. 12. 2023 - 7. 1. 2024 bude showroom VALMAX uzavřený.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Bazénový lem – jeho funkce a jak jej vybrat

Bazénový lem – jeho funkce a jak jej vybrat

Ať už stavíte bazén, nebo ho na zahradě teprve plánujete, nezapomeňte na bazénový lem. Nejenže se stane ozdobou vašeho bazénu, ale má také celou řadu praktických funkcí. K čemu bazénový lem slouží a jak si vybrat ten pravý pro vás? Poradíme.

Bez bazénového lemu ani ránu

Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí. V neposlední řadě má bazénový lem také bezpečnostní funkci a zabraňuje uklouznutí na vlhkém povrchu.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Klíčové je, aby bazénové lemy dobře odolávaly povětrnostním podmínkám (včetně mrazu v zimních měsících a ostrého slunce v létě) i chlorované nebo slané vodě, ale také se snadno udržovaly a čistily. Samozřejmě musí být protiskluzové a ideálně také příjemné na dotek.

Lemy pro každý bazén – pravoúhlý, kulatý i oválný

Bazénové lemy se nabízí v několika různých materiálech, jako jsou keramická dlažba, přírodní či umělý kámen nebo beton.

Co se týče tvarů, jsou k dispozici bazénové lemy rovné a kruhové a také rohové segmenty v celé řadě rozměrů, takže jimi snadno obložíte jakýkoli bazén (je-li ten váš atyp, je variantou výroba na míru). Odstínům a povrchovým úpravám se pak meze téměř nekladou.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Pokládáte-li lem do úrovně s dlažbou, zvolte ostrou zadní hranu, při pokládce na dlažbu jako vyvýšený lem pak zadní hranu sraženou. Právě vyvýšený lem slouží jako vlnolam, který zabraňuje vylévání vody z bazénu při plavání nebo skocích. Součástí některých bazénových lemů (oceníte to zase hlavně u těch v úrovni s dlažbou) jsou i odtokové kanálky.

Někdy se lemy pokládají kolem bazénu samostatně (a navazují tak třeba na zatravněnou plochu), častěji ale tvoří designový celek s okolní venkovní dlažbou a bazén tak krásně doplňují i po estetické stránce. Neznamená to ale, že musí být nutně stejného materiálu nebo ve stejné povrchové úpravě, právě naopak: kontrast s okolní dlažbou je u bazénových lemů často žádaný a vypadá skvěle.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Stejně jako je tomu u realizace samotných bazénů a venkovní dlažby, měli byste i pokládku bazénových lemů vždy raději svěřit profesionálům: jen tak docílíte jejich dokonalého vzhledu, správné funkce a dlouhé životnosti.

V Centru hrubé výstavby na expozici Presbeton si můžete prohlédnout sortiment bazénových lemů z kvalitního betonu v povrchových úpravách od hladké po věrné imitace přírodních materiálů. Přijďte se inspirovat a poradit se do Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně.

Chci se dozvědět více informací o bazénovém lemu


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Presbeton

Společnost Presbeton patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby i úpravy komunikací se silnou pozicí v zahraničí. Její výrobky se vyznačují vysokou životností, jsou ekologické i mrazuvzdorné. Nabízí venkovní dlažby, zdící prvky, schodišťové prvky i výrobky venkovní architektury v provedení městských mobiliářů.

Novinky & akce

Novinky z dílny DAFE-PLAST pro vaše okna i dveře

Jaké novinky a trendy rezonují na poli designu výrobků výplní stavebních otvorů? Názorně si ukažme v portfoli...

Moderní dům, který levituje nad Brnem

Další architektonická dominanta Brna! Jaký dům se to objevil v jeho kopcích? Stavba, kterou tvoří dvě horizon...

Jak se staví pasivní dům?

Moderní trendy ve stavebnictví a současné všudypřítomné hledání úspor způsobují, že čím dál více budov se sta...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.