NOVINKY

Bazénový lem – jeho funkce a jak jej vybrat

Bazénový lem – jeho funkce a jak jej vybrat

Ať už stavíte bazén, nebo ho na zahradě teprve plánujete, nezapomeňte na bazénový lem. Nejenže se stane ozdobou vašeho bazénu, ale má také celou řadu praktických funkcí. K čemu bazénový lem slouží a jak si vybrat ten pravý pro vás? Poradíme.

Bez bazénového lemu ani ránu

Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí. V neposlední řadě má bazénový lem také bezpečnostní funkci a zabraňuje uklouznutí na vlhkém povrchu.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Klíčové je, aby bazénové lemy dobře odolávaly povětrnostním podmínkám (včetně mrazu v zimních měsících a ostrého slunce v létě) i chlorované nebo slané vodě, ale také se snadno udržovaly a čistily. Samozřejmě musí být protiskluzové a ideálně také příjemné na dotek.

Lemy pro každý bazén – pravoúhlý, kulatý i oválný

Bazénové lemy se nabízí v několika různých materiálech, jako jsou keramická dlažba, přírodní či umělý kámen nebo beton.

Co se týče tvarů, jsou k dispozici bazénové lemy rovné a kruhové a také rohové segmenty v celé řadě rozměrů, takže jimi snadno obložíte jakýkoli bazén (je-li ten váš atyp, je variantou výroba na míru). Odstínům a povrchovým úpravám se pak meze téměř nekladou.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Pokládáte-li lem do úrovně s dlažbou, zvolte ostrou zadní hranu, při pokládce na dlažbu jako vyvýšený lem pak zadní hranu sraženou. Právě vyvýšený lem slouží jako vlnolam, který zabraňuje vylévání vody z bazénu při plavání nebo skocích. Součástí některých bazénových lemů (oceníte to zase hlavně u těch v úrovni s dlažbou) jsou i odtokové kanálky.

Někdy se lemy pokládají kolem bazénu samostatně (a navazují tak třeba na zatravněnou plochu), častěji ale tvoří designový celek s okolní venkovní dlažbou a bazén tak krásně doplňují i po estetické stránce. Neznamená to ale, že musí být nutně stejného materiálu nebo ve stejné povrchové úpravě, právě naopak: kontrast s okolní dlažbou je u bazénových lemů často žádaný a vypadá skvěle.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Stejně jako je tomu u realizace samotných bazénů a venkovní dlažby, měli byste i pokládku bazénových lemů vždy raději svěřit profesionálům: jen tak docílíte jejich dokonalého vzhledu, správné funkce a dlouhé životnosti.

V Centru hrubé výstavby na expozici Presbeton si můžete prohlédnout sortiment bazénových lemů z kvalitního betonu v povrchových úpravách od hladké po věrné imitace přírodních materiálů. Přijďte se inspirovat a poradit se do Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně.

Chci se dozvědět více informací o bazénovém lemu


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Presbeton

Společnost Presbeton patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby i úpravy komunikací se silnou pozicí v zahraničí. Její výrobky se vyznačují vysokou životností, jsou ekologické i mrazuvzdorné. Nabízí venkovní dlažby, zdící prvky, schodišťové prvky i výrobky venkovní architektury v provedení městských mobiliářů.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.