Důležité sdělení:

Milí návštěvníci,

dovolujeme si vás upozornit, že recepce Centra bydlení a designu Kaštanová a showroom Keraservis budou v pátek 9. prosince otevřeny do 16 hodin

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Bazénový lem – jeho funkce a jak jej vybrat

Bazénový lem – jeho funkce a jak jej vybrat

Ať už stavíte bazén, nebo ho na zahradě teprve plánujete, nezapomeňte na bazénový lem. Nejenže se stane ozdobou vašeho bazénu, ale má také celou řadu praktických funkcí. K čemu bazénový lem slouží a jak si vybrat ten pravý pro vás? Poradíme.

Bez bazénového lemu ani ránu

Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí. V neposlední řadě má bazénový lem také bezpečnostní funkci a zabraňuje uklouznutí na vlhkém povrchu.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Klíčové je, aby bazénové lemy dobře odolávaly povětrnostním podmínkám (včetně mrazu v zimních měsících a ostrého slunce v létě) i chlorované nebo slané vodě, ale také se snadno udržovaly a čistily. Samozřejmě musí být protiskluzové a ideálně také příjemné na dotek.

Lemy pro každý bazén – pravoúhlý, kulatý i oválný

Bazénové lemy se nabízí v několika různých materiálech, jako jsou keramická dlažba, přírodní či umělý kámen nebo beton.

Co se týče tvarů, jsou k dispozici bazénové lemy rovné a kruhové a také rohové segmenty v celé řadě rozměrů, takže jimi snadno obložíte jakýkoli bazén (je-li ten váš atyp, je variantou výroba na míru). Odstínům a povrchovým úpravám se pak meze téměř nekladou.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Pokládáte-li lem do úrovně s dlažbou, zvolte ostrou zadní hranu, při pokládce na dlažbu jako vyvýšený lem pak zadní hranu sraženou. Právě vyvýšený lem slouží jako vlnolam, který zabraňuje vylévání vody z bazénu při plavání nebo skocích. Součástí některých bazénových lemů (oceníte to zase hlavně u těch v úrovni s dlažbou) jsou i odtokové kanálky.

Někdy se lemy pokládají kolem bazénu samostatně (a navazují tak třeba na zatravněnou plochu), častěji ale tvoří designový celek s okolní venkovní dlažbou a bazén tak krásně doplňují i po estetické stránce. Neznamená to ale, že musí být nutně stejného materiálu nebo ve stejné povrchové úpravě, právě naopak: kontrast s okolní dlažbou je u bazénových lemů často žádaný a vypadá skvěle.

Bazénový lem Presbeton | Centrum Kaštanová

Stejně jako je tomu u realizace samotných bazénů a venkovní dlažby, měli byste i pokládku bazénových lemů vždy raději svěřit profesionálům: jen tak docílíte jejich dokonalého vzhledu, správné funkce a dlouhé životnosti.

V Centru hrubé výstavby na expozici Presbeton si můžete prohlédnout sortiment bazénových lemů z kvalitního betonu v povrchových úpravách od hladké po věrné imitace přírodních materiálů. Přijďte se inspirovat a poradit se do Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně.

Značky v novince

Presbeton

Společnost Presbeton patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby i úpravy komunikací se silnou pozicí v zahraničí. Její výrobky se vyznačují vysokou životností, jsou ekologické i mrazuvzdorné. Nabízí venkovní dlažby, zdící prvky, schodišťové prvky i výrobky venkovní architektury v provedení městských mobiliářů.

Novinky & akce

PF 2023

Milí přátelé a návštěvníci Centra bydlení a designu Kaštanová, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za pří...

Jak zařídit obývací pokoj

Obývací pokoj tvoří skutečné centrum domova. Je to prostor, ve kterém tráví svůj volný čas všichni členové do...

Dětská vánoční přání plníme i v roce 2022

Rok se s rokem sešel a Vánoce opět klepou na dveře. Stejně jako v loňských letech bychom v Centru bydlení a d...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.