NOVINKY

Chytré větrání díky větracím jednotkám s rekuperací

Chytré větrání díky větracím jednotkám s rekuperací

Letní měsíce s sebou přináší mnoho krásných slunečných dnů a krásných vzpomínek z dovolené nebo i ze zahrady. Co je ale trochu nepříjemné, je to všudypřítomné teplo. Především v domě nebo bytě, kde si chcete odpočinout, je těžký horký letní vzduch doslova nežádaný. Co udělat proto, aby se z vašeho domu nestala pekelná výheň?

Větrací jednotka KORADO

Když se na to podíváme obecně, tak většina majitelů domů nebo bytů ochlazování prostor řeší klimatizací. Je to jedním z nejsnadnějších řešení. Stačí stisknout jedno tlačítko a za chvíli je váš domov přinejmenším obyvatelný. Děje se to ovšem na úkor ekonomické situace vašeho rodinného rozpočtu. Nejen pořízení a instalace, ale především dlouhodobá údržba zanechá ve vaší peněžence hmatatelnou stopu. Respektive nehmatatelnou, protože v níc moc nezůstane. 

Proto je vhodné se po způsobu ochlazování porozhlížet již při samotné realizaci vašeho bydlení. Pokud stavíte dům, tak se rozhodně doporučujeme soustředit již při výběru stavebního materiálu. Tepelně izolační vlastnosti tvárnic nebo cihel dnes nabízí široké možnosti a vy si již výběrem hrubé stavby můžete ušetřit nervy a peníze v letních měsících.

Pokud ale řešíte dodatečně možnosti ochlazování, tak vám můžeme doporučit systém nízkoenergetických prvků vytápění, chlazení a větrání od společnosti KORADO.

Větrací jednotka KORADO

Větrací jednotky KORADO

Česká značka KORADO, kterou jste možná zaznamenali v rámci nabídky topení, se totiž neustále snaží inovovat a přicházet na trh s moderními produkty, které vám udnadňují život. Jedním z takových pomocníků jsou právě větrací jednotky, které potkáte pod značkou S-CONTROL. Můžete zde najít produkty jako radiátory, konvektory nebo právě slibované větrací jednotky s rekuperací. Poslední jmenované jsou skvělým pomocníkem pro chytré větrání - nejenže nabízí nespočet výhod v rámci ekologických hodnot, jako je zdravé klima nebo použití v pasivních domech, především vás zaujme z hlediska ekonomického. Nabízí totiž prokazatelné úspory díky nízké spotřebě energie

Vybírat lze ze 2 typů produktů.

Větrací jednotka KORADO

Lokální větrací jednotky s rekuperací tepla KORASMART

Co bychom si asi měli nejdříve představit, je právě zmiňovaná rekuperace. Poměrně často používané slovo, které slibuje ekonomické úspory a zdravé postředí vašeho interiéru. Rekuperace je systém výměny vzduchu - vydýchaný vzduch odvádí ven z místnosti a místo něj přivádí čerstvý, filtry ošetřený vzduch. A právě během přívodu vzduchu dochází k jeho oteplení nebo ochlazení vlivem přejímání energie od toho opotřebovaného vzduchu principem zpětného získávání tepla. V podstatě se takhle vyřeší 2 problémy jednou cestou.

KORASMART jsou tedy jednotky, středně velké zařízení umístěné na zdech vaší místnosti, které se o tuto výměnu vzduchu starají. Můžete je vybírat v několika provedeních, které nabízejí i velmi tichý provoz, takže je snadno můžete použít do ložnice, pracovny nebo dětského pokoje. Vybírat můžete z několika programů, aby se neustále vyměňoval vzduch a aktuální stav lze sledovat na LED displejích, které ukazují nejen teplotu ale i vlhkost vzduchu. Některé lze i ovládat pomocí dálkového ovladače.

Lokální větrací jednotky s hlukovým útlumem KORAVENT

Menší bráškou předešlého typu větrací jednotky je právě KORAVENT - ten dosahuje téměř poloviční velikosti, takže se skvěle hodí i do malých bytů či místností. Opět si lze zvolit adekvátní program pro výměnu vzduchu, především lze ale také vybírat možnosti filtrace vzduchu přes aktivní filtry.

Nový vzduch je totiž přiváděn přes filtrační systém, který vzduch zbaví jemného prachu, nečistot a pylů. Proto jsou tyto systémy tolik oblíbené u alergiků a astmatiků

Větrací jednotka KORADO

Pokud tedy hledáte řešení, které pomůže čistému a především přijemnému ovzduší u vás doma, tak není nic jednoduššího. 

Přijďte se i vy informovat o možnostech chytrého větrání do Centra hrubé výstavby na expozici KORADO.

Značky v novince

Korado

Společnost KORADO patří k předním světovým výrobcům otopných ocelových těles. Během padesátileté historie společnosti se o kvalitě produktu přesvědčilo více než třicet milionů spokojených zákazníků po celém světě. Hlavní filozofií společnosti je nabídnout kompletní systémové řešení pro vytápění a větrání. Do hlavního výrobního programu společnosti KORADO patří desková otopná tělesa RADIK, trubková otopná tělesa KORALUX, designová otopná tělesa KORATHERM, lokální a centrální rekuperační jednotky a kompletní sortiment konvektorů.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.