Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Garážová vrata a jarní úklid. Na co nezapomenout?

Garážová vrata a jarní úklid. Na co nezapomenout?

Když se začne jaro hlásit o slovo a vy už vyloženě pokukujete po cestách, kam na výlet, tak je tu přece jenom jedna věc, na kterou byste neměli zapomenout. Údržba garážových vrat. Ano, víme, není to tolik příjemná činnost, jako slibovaný výlet, ale přece jenom je důležitá. Slibujeme vám, že to ale není žádná hrůza a během několika desítek minut budete mít hotovo. Pak se na výlety budete těšit o to více!

Než se ale dostaneme k jednotlivým bodům údržby vrat, dovolíme si připomenout, že již při výběru vrat je důležité dbát na jejich kvalitu. Kvalitní garážová vrata, vyrobena z osvědčených materiálů a osvědčenými postupy, jsou před korozí chráněna, ale i tak je potřeba dbát na jejich údržbu. A to se doporučuje optimálně jednou za tři měsíce. Pokud budete dodržovat doporučený limit, výrazně se zkrátí doba údržby, kterou provádíte a ve finále budete s úklidem trávit méně času, než kdybyste to nechali na jednoroční generálku...

Teď už se ale pustíme do toho. Pohodlné boty a oblečení, rukavice a kyblík do ruky a plný plyn!

1) Pořádně vygruntovat garáž

Začneme tím nejjednodušším. A také v podstatě nejpracnějším. Auto nechte před garáží, stejně tak kola a jiné nezbytnosti, které se vám tam povalují a celou garáž pořádně umyjte. Na podlahu si vezměte kvalitní saponát, aby i drobné částečky soli ze zimních měsíců zmizely a také nějaké ty pavučiny nebo pohozené odpadky smeťte do odpadkového koše. 

Zároveň zkontrolujte větrání garáže - umyjte okna, zajistěte jejich správné otevírání a nechte i garáž nadechnout se jarního vzduchu.

Garážová vrata LOMAX

2) Kontrola a údržba vrat

Když už máme čisto pod nohama, tak se vrhneme na to gró - samotná vrata. Tady zkontrolujeme gumové těsnění, které je v přímém kontaktu s podlahou a dostává nejvíce zabrat. Také jej očistěte pomocí saponátu, který si poradí se zbytky soli, ale nenechte povrch zbytečně vysušovat. Přece jen se jedná o gumu, která může být náchylná ke zteření. 

Těsnění garážových vrat

Poté se vrhněte na vodící lišty garážových vrat. Stačí pár kapek motorového oleje, aby vše fungovalo. Protože jak známe - kdo maže, ten jede! Pokud máte posuvná sekční vrata, tedy ta která se neotevírají nahoru, ale do boku, tak si dejte záležet i na úklidu kolejnic, které jsou vedeny po zemi. Tam se může dostat poměrně dost nečistot, které jsou potenciálním nepřítelem. Pěkně tedy na kolena a šup s nepořádkem pryč!

Na závěr nezapomeňte vrata umýt. A to nejen zvenku, kde dostávají zabrat působením povětrnostních vlivů. Umyjte je i zevnitř. Zkrátka dopřejte jim trochu toho wellness...

Posuvná garážová vrata LOMAX

3) Vyvážení vrat

Tady se už trošku přiblížíme k technickému řešení. Ale nebojte - nic náročného to není. V podstatě je jen potřeba zkontrolovat, jestli vrata fungují správně, nebo jestli je potřeba zavolat jim doktora - tedy servisního technika. 

Zavřená vrata manuálně otevřete asi do výšky 1 metru - pokud zůstanou rovnoměrně otevřena, tak je vše v pořádku. Pokud se ihned začnou zavírat nebo viditelně padá jedna strana vrat více než ta druhá, tak v tu chvíli volejte technika, aby se na ně raději podíval.

Garážová vrata LOMAX

4) Kontrola dálkového ovládání

I když se to může zdát jako banalita, vzpomenete si, kdy jste naposled měnili baterky v dálkovém ovladači vrat? Právě teď je ten správný čas na jejich kontrolu. Raději vyměníme, než abychom poté byli překvapeni. Zároveň ovladač očistěte a jemně otřete například univerzálními ubrousky. Přece jenom jej neustále bereme do rukou, tak by nějaká ta dezinfekce neuškodila...

No vidíte! Nic hrozného to nebylo. A pokud se údržbě garážových vrat budete věnovat pravidelně, čeká vás vlastně jen chvilková kontrola nezbytností. Rozhodně na ni ale nezapomínejte. Taktéž nezapomínejte ani na kontrolu oken, dveří nebo venkovních rolet

Dálkový ovladač garážových vrat

Pokud si přece jen nejste s něčím jistí, tak neváhejte kontaktovat společnost LOMAX. Jejich vyladěná garážová vrata jsou zárukou kvality, tak vám jistě poradí.

A po úklidu hurá na ten výlet!

Garážová vrata motorka

Značky v novince

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.