NOVINKY

Jak si poradit se stíněním střešních oken?

Jak si poradit se stíněním střešních oken?

Střešní okna jsou praktická a velmi pěkně vypadají. V podkrovních bytech a místnostech dodávají dostatečné množství světla, jsou jednoduše ovladatelná, a proto i velmi oblíbená. Jediná slabá chvilka s nimi nastává v létě. Střešní okno je doslova první na raně slunečním paprskům, které se snaží nemilosrdně spálit vše, na co přijdou…

A právě v tuto chvíli se ke slovu dostávají venkovní doplňky - je důležité při výběru střešních oken dbát i na možnosti stínění, kde můžete volit různé varianty. Proto jsme pro vás sepsali, jaké možnosti můžete najít u našeho partnera Roto.

Roto stínění

Vnitřní stínění střešních oken

Když chcete mít plně pod kontrolou kolik sluníčka do místnosti dopadá a zároveň chcete řešit designovou stránku, tak vás určitě osloví nabídka vnitřních doplňků. Na výběr máte totiž celkem 38 moderních vzorů a přes 80 barev, které můžete na vnitřní rolety použít. Kromě samotné rolety si ale můžete vybírat hliníkové či bílé provedení rámů a několik variant vedoucích mechanismů těchto rolet. Rolety jednoduše připevníte na vnitřní stranu okna, nemusíte se tak bát složité instalace a rolety dokoupit téměř kdykoli.

Roto stínění

Rolety Standard a Basic

Základní řešení vnitřního stínění střešních oken. Jedná se o účinnou ochranu proti slunci, ale i proti pohledům zvenčí. Průsvitná textilie nabízí příjemné prostředí a potisk látky je speciálně ošetřen proti vyblednutí. Roleta se fixuje ve třech polohách a vy si tak můžete najít přesně tu pozici, která vám vyhovuje.

Roto stínění

Rolety Exclusiv

Rolety Exlusiv jsou vylepšenou variantou základní řady vnitřních rolet. Jedná se o světlopropustnou troletu, kterou je možné fixovat v jakékoli poloze - to zajišťují vedoucí postranní lišty. Materiál je impregnován a tím pádem lehce udržovatelný, stačí otřít vlhkým ubrouskem.

Roto stínění

Zatemňující rolety

Když se chcete i během dne nerušeně vyspat nebo v klidu podívat na film, tak vám doporučíme světlonepropustné rolety. Speciální vrstva na vnější i vnitřní straně rolety zajistí dokonalé zatemnění. Navíc jsou tyto rolety vybaveny širším vedením po bočních stranách, takže ani z boku nehrozí průchod slunečních paprsků. 

Vybírat můžete ve variantě manuálního nebo elektrického ovládání - to je navíc možné opatřit dálkovým ovladačem.

Roto stínění

Plisované rolety

Účinnou ochranu proti slunci i zvědavým pohledům vám nabízí plisované rolety ve třech variantách. Jedna z nich je manuální a pozici rolety můžete fixovat v jakékoli pozici. Druhá varianta je elektrická, kdy můžete stínění ovládat pomocí zabudovaného spínače nebo dálkového ovládání. Tady dosahuje signál až 30 m a na volném prostranství dokonce 300 m. No a třetí variantou je oblíbené řešení DUO, kdy se jedná o kombinaci 2 rolet v jedné kazetě, které se ovládají nezávisle na sobě. Vy si tak můžete zvolit možnosti světlopropustného nebo světlonepropustného stínění v jakékoli pozici, která je potřeba. Ideální ve chvíli, kdy se sluníčko láme nad vašimi hlavami a každou chvíli je na jiném místě.

Roto stínění

Vnitřní lamelové žaluzie

Oblíbenou variantou je řešení žaluzií. Můžete si tak lehce nastavit propustnost světla a zároveň jsou žaluzie lehce udržovatelné a hodí se i do prostor s vyšší vlhkostí. 

Roto stínění

Vnější stínění střešních oken

Nejlépe si ale svůj domov proti nadbytečnému teplu ochráníte venkovní stínící technikou. Ta dokáže sluneční paprsky odrazit ještě předtím, než projdou sklem střešního okna.

Roto stínění

Lamelové rolety

Speciální konstrukce lamelového pancíře se jednoduše ovládá a dokonale odizoluje váš domov proti teplu. Rolety dokonale zatemní interiér místnosti a nemusíte mít strach, že by nebylo možné větrat! Rolety jsou speciálně upevněny, a proto i při jejich zatažení můžete bez problému větrat při otevřeném střešním okně. Rolety je možné ovládat třemi způsoby, manuálně, elektricky nebo na solární pohon.

Roto stínění

Protisluneční venkovní rolety

Varianta stínění typu “screen”. Venkovní rolety ze síťoviny zadrží cca 95 % tepelného záření, ale zároveň do místnosti pustí dostatek světla. Stejně jako venkovní rolety i tato roleta funguje bezproblémově s otevřenými okny. Je vyrobena z vysoce kvalitních umělých vláken odolných vůči povětrnostním vlivům. Lze objednat ve dvou variantách ovládání - manuální (kdy je obsluha zajištěna pomocí teleskopické tyče z interiéru) nebo elektronické.

Roto střešní okna

Tak co říkáte? Už jste si našli svou variantu stínění střešních oken? Materiály a řešení si můžete prohlédnout a vyzkoušet v Centru hrubé výstavby nebo můžete rovnou kontaktovat zástupce firmy Roto a domluvit si osobní schůzku.

Značky v novince

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.