Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Barva roku 2024 Peach Fuzz | Kaštanová

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, architekty a obecně všechny milovníky barev. Rok 2024 zahaluje do jemného broskvového odstínu - Peach Fuzz. Už máte v hlavě nápady, kam by se tato barva hodila? Čtěte dále, jaké další barvy roku ji mohou doplnit.

barva roku 2024 peach fuzz

Barva roku 2024 - Peach Fuzz

Jednoduše – naděje. To je hlavním poselstvím barvy Peach Fuzz. Popsat ji můžeme jako jemný broskvový odstín obohacující naši mysl, tělo i duši. Výkonná ředitelka Pantone Leatrice Eiseman ji popsala jako: „Odstín, který rezonuje se soucitem, nabízí citlivé objetí a přirozeně spojuje mladistvé s nadčasovým.“

Za nás můžeme říct, že je to opravdu vkusně zvolená barva vzhledem k nedávným okolnostem sužujícím celý svět… Přesně tuto jemnou, hřejivou a přesto tak naděje plnou barvu teď potřebujeme!

A kam s ní? Ze své podstaty se jednoznačně nabízí do obývacích pokojů, ložnicí nebo koupelen. Tam, kde člověk odpočívá a je sám sebou. Jak ji do interiéru uplatnit? V obývacím pokoji a stejně tak i v ložnici se jednoznačně nabízí uplatnění v podobě textilií a potahů sedacího nábytku nebo v rámci tapet či závěsů a koberců. V koupelně broskvový odstín dokonale vynikne v podobě obkladů či dlažby – konkrétně kolekce výrobců Atlas Concorde nebo LOVE vás určitě nadchnou! 

Rozhodně se ale nenechte limitovat! V kuchyni, jídelně nebo i v pracovně si dopřejte uklidňující broskvovou barvu v podobě doplňků a dekorací. Nejenže si vytvoříte skvělou atmosféru, ale také sjednotíte celý interiér. 

barva roku 2024 persimmon

A jaké další barvy byste si tento rok neměli nechat ujít?

O něco zemitější odstín vyhlašuje pro rok 2024 HGTV Home by Sherwin-Williams barvu Persimmon. Vyrovnává energii mandarinek se zemitými odstíny – skvěle se tak tato barva hodí do kuchyní a obývacích pokojů jako podněcující prvek pro pozitivní vztahy a konverzace.

Modrá kam se podíváš! Tak by se dal shrnout další výčet barev, které mají společný modrý základ. Renew Blue od Valspar představuje přírodu ve své nejčistší podobě – mlha, pára, oblaka a nekonečná jezera – to jsou hlavní aktéři. Naopak Bluebird od Krylon už na první pohled vzbuzuje hravost a, jak autoři sami nazvali, „dávku dekoračního dopaminu“. Bay Blue od MinWax svou sytostí především podněcuje kreativitu. Upward od Sherwin-Williams navazuje na sérii pastelových barev posledních let a s mnohem tlumenějším a světlejším tónem tak předává informaci o zklidnění sebe sama. V hektické době se na chvíli zastavit, vydechnout a užít si přítomnost. A Blue Nova od Benjamin More svou zemitostí vytváří spojení s nekonečným vesmírem a díky jemnému nádechu fialové vytváří uklidňující atmosféru.

Kombinace oranžovo-broskvové s modrými tóny? Velká paráda, co říkáte?

barva roku 2024 bay blue

Tečka na závěr – jak výběr barvy roku probíhá?

Tento rok je to už celé čtvrtstoletí, co Pantone vyhlašuje barvu roku. Zajímalo vás někdy, jak to probíhá? Proč se rozhodnou pro danou barvu a ne jinou? Kdo všechno k tomu má co říct?

Stmelení a doslova vyburcování designérů – to je důvod, proč v roce 1999 The Pantone Color Institute začal vyhlašovat barvy roku. S cílem vyzdvihnutí zájmu ke vztahu mezi barvami a kulturou. Inspirovat pohled na barvy v různých úhlech – napojení na emoce a vyjádření lidských pocitů. I proto byla jako první barva roku vyhlášena Cerulean Blue. Světlý tón modré barvy s optickým matným efektem vzbuzoval důvěru, klid a nebojácný pohled do budoucna. 

Rok od roku si tyto barvy roku získávají své místo nejen v okruhu designérů a milovníků estetična, ale i mezi širokou veřejností. Popularita rostla i v odvětvích jako móda, kosmetika, nábytek, automobilový průmysl a industriální design, ale také v rámci produktů a jejich balení, stejně jako na poli multimediálního designu.

A kdo má výběr barvy roku takzvaně na triku? K finálnímu rozhodnutí se vyjadřuje tým odborníků z celého světa. Během roku shromažďují podklady a vlivy ze všech odvětví – filmový průmysl, cestování, móda, nové lifestyle prvky, nové technologie, materiály a textury. V dnešní době mají také velmi podstatný vliv sociální média, hry a nejnovější trendy, které (co si budeme) mají na starosti influenceři daných platforem. Všechny poznatky jsou během celého roku sjednocovány a komentovány ze všech koutů světa, aby nakonec v souladu se vším zmíněným mohla být představena barva či barvy roku nadcházejícího… Pamatujete, když v roce 2021 Pantone vyhlásilo jako barvy roku hned dvě? Připomeňte si v našem článku.

 

Už teď hledáte využití Peach Fuzz či jiných barev roku 2024? Neváhejte oslovit naše odborníky na showroomech, kteří jsou tu pro vás a rádi vám s výběrem pomůžou. 

 

Chci radu od odborníků, kde se mi bude barva roku 2024 vyjímat


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.