NOVINKY

Osvětlení do venkovních prostor

Osvětlení do venkovních prostor

Slušivé a praktické osvětlení venkovních prostor

Pokud stále častěji pobýváte venku na terase, pod pergolou, u grilu nebo jen relaxujete pohledem do zahrady, určitě jste přišli na to, že venkovní večery při svíčkách nejsou vždycky to pravé ořechové. Vaše venkovní pergola, příjezdová cesta domu i zahradní altánek si zaslouží důstojné, praktické, ale také slušivé designové osvětlení.

Osvětlení vybírejte podle vašich aktivit

Osvětlení zahradní pergoly by mělo odpovídat vašim zájmům a potřebám. Měli byste tedy vždy vybírat osvětlení podle činností, které budete v prostoru dělat. U jídelního stolu potřebujete vidět na své spolustolovníky, ale také do vlastního talíře, protože se vyplatí intenzivnější osvětlení. Totéž platí i pro gril. Naopak část pergoly, kde bude umístěna venkovní pohovka či houpačka může být osvětlena relativně střídmě. Zřejmě se na ni uvelebíte k příjemné konverzaci nebo s nápojem v ruce a vaše nároky na světlo nebudou tak vysoké. Pro čtenáře, kteří se těší na venkovní četbu, je možné takový prostor doplnit lampou či lampičkou, aby netrpěly jejich oči.

Venkovní osvětlení vyžaduje vyšší bezpečnost

Venkovní osvětlení se od vnitřního odlišuje jednou poměrně zásadní záležitostí – při jeho výběru musíte dbát na zvýšenou bezpečnost. Každé venkovní svítidlo tedy musí mít odpovídající stupeň krytí. Informace o ochraně elektrických zařízení před předměty, prachem, vodou a dotykem se udává podle zákonné normy dvěma písmeny za zkratkou IP. Není to opravdu žádná věda: první číslo udává, před jak velkými pevnými předměty je zařízení chráněno. Čím vyšší hodnota, tím lepší. Druhé číslo pak udává, jak je zařízení chráněno před vodou. Pro zřejmost uveďme několik příkladů. IP X0 znamená, že zařízení není nijak chráněno, IP X3 znamená, že je chráněno před kropením a deštěm, IP X6 uvádí, že je chráněno před intenzivně stříkající vodou, a IP X8 je chráněno i při trvalém ponoření do vody. Pro exteriéry byste se neměli spokojit s hodnotou nižší než IP44, ovšem samozřejmě platí, že čím vyšší hodnoty, tím větší bezpečnost a kvalitnější krytí.

Nástěnná venkovní svítidla

Zákaznicky nejoblíbenější stálicí jsou nástěnná venkovní svítidla, která se umisťují na fasádu domu nebo na konstrukci pergoly. Jejich tvar zpravidla určuje rozptyl světla a jejich množství zase kvalitu osvícení. U dřevěných pergol navíc nebývá problém s přivrtáním svítidel k vrchnímu či bočnímu rámu. U hliníkové pergoly s prosklenou vrchní částí musí realizátor navrtat vertikální nosnice a použít důmyslnější konstrukci. Pro osvětlení jídelního stolu odborníci jednoznačně doporučují dostatečně silné stropní světlo a důrazně varují před závěsnými lucernami. Ty slouží častěji spíše jako dekorativní doplněk a udávají pergole vintage styl. Jedná se o příjemné atmosferické osvětlení, ovšem k praktičnosti mívá často velmi daleko. Romantickou atmosféru můžete navodit i LED páskami. Samolepicí pásku jednoduše nalepíte na trámy nad hlavou nebo jí můžete podlepit některé dominanty, například houpačku, čtecí křeslo nebo pohovku. Pásky zalité v silikonu jsou velmi vhodné pro venkovní použití, navíc při jejich realizaci nemusíte dělat žádné složité rekonstrukční úpravy. Nalepíte a je hotovo.

 

HORMEN se stal předním dodavatelem energeticky šetrných osvětlovacích řešení. V jeho portfoliu najdete velké realizace obchodních i kancelářských center, hotelů, škol, bytových projektů, ale také menších rodinných domů či venkovních prostor. Osvětlovací systémy Hormen splňují požadavky certifikací pro energeticky šetrné budovy. Firma Hormen se vyznačuje především velkou pečlivostí – odborníci si prostudují zadání vašeho projektu a navrhnou pro něj vhodná svítidla. Navržená svítidla pak sami vyrobí a dodají. Z jejich portfolia si navíc můžete vybrat mezi sériovou výrobou a naprostými originály. Pokud však toužíte po něčem speciálním, jsou otevřeni všem nápadům a umí přizpůsobit barvu, tvar i rozměry světel konkrétnímu projektu. Osvětlovací systémy Hormen jsou vyhlášeny nejen svou kvalitou, ale především minimalizací spotřeby energie, vždy tedy myslí i na vaši peněženku.

 

Nechte se okouzlit (tedy osvítit) nabídkou, kterou vám Hormen přináší. 

Značky v novince

Hormen

Český výrobce svítidel a osvětlovacích systémů prošel od svého založení v roce 2004 dynamickým vývojem a stal se předním dodavatelem energeticky šetrných osvětlovacích řešení a aplikací pro obchodní a kancelářská centra, hotely, školy, bytové projekty a rodinné domy, veřejné budovy i venkovní prostory. Osvětlovací systémy firmy HORMEN splňují požadavky certifikací pro energeticky šetrné budovy, o čemž svědčí získané certifikáty LEED a BREEAM. Díky nabídce svítidel ve 26 RAL barvách si můžete objednat designová svítidla v odstínu, který nejlépe zapadá do vašeho interiéru.

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.