NOVINKY

Posuvné nebo otočné dveře? V malých bytech klíčová otázka...

Posuvné nebo otočné dveře? V malých bytech klíčová otázka...

Dveře mají především praktickou funkci: oddělovat a propojovat místnosti. V době, kdy je smutnou skutečností, že se staví stále menší byty, zmenšují se celkové plochy i jednotlivé místnosti, hraje významnou roli každý metr čtvereční. Klasické otočné dveře, když jsou otevřené, jsou žroutem prostoru.

Jak tedy ušetřit cenný prostor a plnohodnotně ho využít? Dveřmi, které lze zasunout do zdi, tedy posuvnými dveřmi. Žádný strach, výběr posuvných dveří je obrovský. Mohou mít velikost, jakou právě potřebujete, mohou být plné, prosklené i celoskleněné. Můžete si vybírat ze široké škály materiálů, dekorů a provedení. Vaše dveře můžete doplnit o stylové kování a zvolit, zda se budou zamykat či nikoliv. Nejen otočné, ale i posuvné dveře mohou dokonale ladit se stylem konkrétního interiéru.

Posuvné dveře Eclisse


A nyní k jádru věci. Aby dveře mohly zmizet ve zdi, potřebujete co? No přece stavební pouzdro, které je v té zdi zabudováno. Značkou špičkových stavebních pouzder je ECLISSE, která se na posuvné systémy pro zasouvací dveře zaměřuje již 30 let. V nabídce ECLISSE najdete více než deset tisíc možných variant pouzder ve standardních i atypických velikostech. Stále více zákazníků totiž místo dveří české normy s výškou 197 cm volí výšku 210 cm, protože tyto dveře vypadají elegantněji. A poptávka po dveřích vysokých až ke stropu strmě roste.

I u stavebních pouzder rozeznáváme klasiku a minimalismus. Toho je dosaženo bezobložkovou kolekcí Syntesis®, kterou tvoří pouzdro, skrytá zárubeň i skryté sokly. Všechny prvky zcela splynou se zdí a nikde nic nevystupuje. Vše je čisté a jednoduché.

Posuvné dveře Eclisse

Obecně má ale ECLISSE velkou nabídku pouzder, které se osadí dveřmi a obložkou a dodá průchodu jasný obrys a objem.

Tento článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2020.
Dané číslo i předchozí vydání si můžete 
prohlédnout online ZDE.

Značky v novince

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Novinky & akce

Inspirace na vybavení ložnice

Ložnice představuje království, které je jenom naše. Zde nabíráme síly na každý další den, poskytuje nám útoč...

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Na kuchyňské desce záleží. Nejenže ji svým každodenním používáním zatěžujete podstatně víc než jakoukoli jino...

5 důvodů, proč si pořídit šatnu

Šatna jako samostatná místnost? Určitě ano. Je to nejen praktický prostor, do kterého se přehledně vejde úpln...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.