NOVINKY

Systémy Schüco zdobí OTTO FUCHS KG

Systémy Schüco zdobí OTTO FUCHS KG

Společnost OTTO FUCHS KG je významným globálním dodavatelem komponentů v leteckém, automobilovém a strojírenském průmyslu. A tak není překvapením, že si pro svou novou kancelářskou budovu a výrobní halu také vybrali moderní technické systémy. Konkrétně hliníkové okenní a fasádní systémy Schüco, také elektrochomatická samozatmavovací skla SageGlass® od společnosti Saint-Gobain a textilní fasádu Schüco FACID.

Kvůli snahám o uhlíkovou neutralitu, která stále více prostupuje společností po celém světě, pocítila společnosti OTTO FUCHS KG potřebu, posílit výzkumný a vývojový tým. V německém Menerzhagenu tak vzniklo podle návrhu kanceláře Atelier Christ nové „technologické centrum“. V budově o celkové podlahové ploše 5000 m2 vzniklo až 150 nových pracovních míst.

Fasádní systém Schüco | Centrum Kaštanová

Prosklená fasáda, přesto brání oslnění

Stavba se díky své lokaci a dispozicím stala součástí panoramatu města. Horní čtyři patra jsou viditelná až z centra města. Na první pohled jistě zaujme plně prosklená fasáda ze sloupko-příčkové fasády Schüco FWS 60.HI, kterou doplňují větrací otvíravo-sklopná okna Schüco AWS 75 BS.HI. Třešničku na dortu tvoří integrované dvojité izolační sklo z elektrochromatického skla SageGlass® od společnosti Saint-Gobain. Přestože je fasáda celá prosklená, nehrozí uvnitř budovy oslnění ani přehřívání prostoru. Fasáda totiž disponuje systémem řízení denního světla, který okenní tabule pomocí senzorů automaticky tónuje.

Záměrem investorů bylo nezakrývat fasádu dalším vnějším stíněním „Máte neomezený výhled ven, i když do oken přímo svítí sluneční paprsky. Díky tomu, že není nutné vnější stínění, šetří společnost OTTO FUCHS cennou podlahovou plochu, a to přibližně 15 centimetrů z tloušťky fasády. A současně tato průkopnická technologie fasády dokládá i přirozené inovativní uvažování samotného klienta,“ říká architekt Jürgen T. Christ.

Fasádní systém Schüco | Centrum Kaštanová

Každému světla dle jeho gusta

Elektrochomatické sklo SageGlass® od společnosti Saint-Gobain bylo použité také na střeše vstupního atria. Díky tomuto řešení se denní světlo dostane i do nižších pater. Prosvětlené jsou jak velké kanceláře, tak i menší místnosti, komunikační zóny nebo technické zázemí. Sklo na fasádě je rozdělené do tří individuálně ovládaných zón. Ty jsou řízené automaticky, je ale možné, si je jednoduše přizpůsobit i ručně. Každý zaměstnanec si tak může upravit potřebnou úroveň zatemnění (např. při prezentaci).

Součástí komplexu je také nová výrobní hala o rozloze 3000 m2. Podle návrhu architektů navazuje přímo na kancelářskou budovu. Štít haly a delší strany budovy byly osazeny textilní fasádou Schüco FACID 65. Do té jsou digitálně vyražené prvky používané společností – Al (hliník),Ti (titan), Mg (hořčík) a Cu (měď). Na fasádu bylo také aplikované logo společnosti ve formě liščí hlavy.

Fasádní systém Schüco | Centrum Kaštanová

O projektu

Klient: OTTO FUCHS KG, Meinerzhagen
Architekti: Atelier Christ, Freudenberg
Technologie: Gebäudetechnik Mantel, Attendorn
Použité materiály Schüco:

  • Sloupko-příčková fasáda Schüco FWS 60.HIFWS 60.HI
  • Okenní systém Schüco AWS 75 BS.HI s elektrochromatickým sklem SageGlass® od společnosti Saint-Gobain,
  • Dveřní systém pro multifunkční protipožární a kouřotěsné systémy Schüco ADS 80 FR 30
  • Protipožární konstrukce Firestop T90/F90,
  • Textilní fasáda Schüco FACID 65.

Foto Zdroj: Schüco, architekti Atelier Christ, fotograf: Christian Eblenkamp

Zaujaly vás technologické vychytávky společnosti Schüco a chcete je vidět na vlastní oči? Navštivte expozici Schüco v Centru hrubé výstavby na Kaštanové

 

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.