Dřevostavby

Dřevostavby

Mysleli jste si, že dřevostavby jsou jen ty pěkné sruby a celodřevěné chaloupky? Tak to vás rádi vyvedeme z omylu! Dřevostavba je jedním z typů hrubé stavby, a nutno říci, že její popularita za poslední roky pořád stoupá. Je praktická svou univerzálností a rychlostí stavby. A také se pro ni rodiny nejčastěji rozhodují při řešení nízkoenergetického bydlení. Dřevo je přírodním izolačním materiálem a jeho výhod je pro využití ke stavbě domu nespočet.

Kanceláře

Wood System

Profesionální a energeticky úsporné dřevostavby staví Wood System více než 19 let. Každý dům je originální výzvou, ale přesto mají něco společného: certifikované materiály a energetickou úspornost. Firma realizuje nízkoenergetické či pasivní provedení domu s velmi rychlým průběhem stavby. Snaží se pozorně naslouchat potřebám svých klientů, aby dosáhli maximální spokojenosti zákazníků. I proto svým zákazníkům nabízí možnost domů se srdcem. Jedná se o unikátní starobylou tradici, kdy jsou do základů domu položeny speciální polodrahokamy - díky nim je domov naplněn životní energií.

Hrubá stavba i u dřevostaveb začíná stejně. Položí se základová deska. A na ni se poté instalují jednotlivé dřevonosné systémy a pokračuje se v realizaci. A právě zde se nabízí hned několik typů - přesněji dva. Buďto můžete zvolit typ rámové nosné konstrukce nebo panelové výstavby. Tou první možností získáváte obrovskou výhodu variability během stavby. Postaví se rám konstrukce domu a poté se jednotlivé příčky a další řešení provádí na místě - to znamená, že je zde možnost pro aktualizaci a jemnou změnu dispozic či jiného typu řešení. Zato panelová výstavba je již dopředu schválený projekt, podle kterého se přesně vyrobily jednotlivé části a v podstatě se jedná o takovou skládačku na míru. Výhodou je ale zase rychlost stavby. Nebo můžete zvolit řešení na míru a nechat si poradit od odborníků z WoodSystem

Když se ale podíváme na výhody dřevostaveb, tak jsou zde jednoznačně na prvním místě tepelně-izolační vlastnosti. Dřevo a další výplňové systémy stavby vytváří skvělou bariéru. To znamená, že v zimě snadno udržíte teplo a nemusíte přeplácet vytápění a v létě zase zůstane uvnitř příjemné klima bez potřeby drahých řešení stínění. Již vzpomínanou výhodou je také rychlost stavby - žádné zdlouhavé čekání, ale rychlá a efektivní práce. Taky rozhodně stojí za to připomenout výhodu při rekonstrukci - pokud se rozhodně po čase svůj domov modernizovat, tak vám dřevěné příčky půjdou upravovat mnohem snadněji než stěny z cihly nebo pórobetonu. Co se ale většinou u dřevostaveb řeší, tak je odolnost vůči vlhkosti. Přece jen je to dřevo, tak je logické mít strach. Tady vás ale můžeme uklidnit - stavební materiály prochází speciální sanační úpravou a díky tomu jim voda není cizí a neuškodí - takže koupelna nemusí být obávanou místností...

Pokud tedy i vy řešíte stavbu domu, tak vás rádi nasměřujeme do kanceláří firmy WoodSystem - ti jsou na dřevostavby opravdoví experti a poradí vám od A do Z.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.