NOVINKY

Jak stylově vyřešit stěny?

Jak stylově vyřešit stěny?

Velkorysý prostor stěn se na první pohled může zdát jako úžasný. Konečně tolik místa a žádné kompromisy!

Ovšem i s tímto darem je třeba zacházet akurátně – pečlivě si promyslet proporce, propojení jednotlivých prvků i to, jestli vaše nápady pro stěny zapadají do celkového konceptu interiéru. Proto pro vás máme několik jednoduchých, ale překvapivě efektních návrhů řešení.

Vestavěný policový systém

Spojte příjemné s užitečným. Pokud potřebujete prakticky zaplnit holé stěny, zkuste kompaktní policový systém. S jeho umístěním a velikostí si můžete pohrát podle libosti. Nezapomínejte ani na kontrastní nátěr či tapetu pod plochou jednotlivých polic, která tento prvek ještě více vyzdvihne a zvýrazní. Nebo naopak můžete sáhnout po kontrastní a netradiční barvě samotných polic.

Využijete je nejen ke skladování knih, ale také umístění boxíků s věcmi, fotografií v rámečcích nebo květin. 

Zavěšené hudební nástroje

Pokud jste aktivní hudebníci nebo už desítky let oprašujete letitou kytaru po dědovi, můžete svou vášeň proměnit ve funkční dekoraci. Hudební nástroje budou velmi rychle k dispozici a dostupné, zároveň budou v bezpečí před všetečnými dětskými prstíky nebo zvědavými zvířaty. Tato opravdová 3D dekorace o vás řekne vše a zároveň vám pomůže domov zabydlet „přesně podle svého“.

Symetrické dekorace

Rozsáhlé stěny mohou zahrnovat symetricky umístěná okna, dveře nebo jiné architektonické komponenty. Tato uspořádanost přímo vybízí k jednoduchým symetrickým dekoracím, například věncům umístěným nad dveřmi či okny, které přivedou do domácnosti svěžest zeleně a zároveň vytvoří kontrast se siluetami oken. Symetrii můžete podpořit i zavěšením fotografie, obrazu či jiného uměleckého kousku mezi dvě okna či mezi dveře.

Monumentální umělecké dílo nebo celá galerie

Nejsnazší řešení rozsáhlé stěny je dekorace za pomoci monumentálního uměleckého díla. A slovem monumentální v tomto případě myslíme především jeho velikost. Tato excelentní myšlenka zdánlivě naráží pouze na jedinou drobnost: aby se vám umělecký kousek neokoukal. Proto je praktičtější tímto způsobem řešit stěny na chodbách či v halách. V obýváku či pracovně můžete dát přednost pravému opaku – a to celé galerii fotografií či obrazů. Tzv. galerijní stěna je oblíbenou metodou, jak vyřešit rozsáhlé prostory zdí, protože ji neustále můžete upravovat, proměňovat a takové řešení se jen málokdy okouká. Galerijní stěnu poskládáte z malých i velkých kousků, v různě velkých a barevných rámečcích. Dokonce můžete kombinovat umění se starými fotografiemi. Pozor byste si měli dát jen na dodržení určitého barevného schématu a jednoduchost ve střídání velikostí a tvarů uměleckých děl. Galerijní stěna většinou vytvoří příjemné estetické plynutí z jedné strany místnosti do druhé. Jednotlivé kousky byste měli umisťovat relativně blízko sebe, aby měla galerijní stěna správný vizuální dopad. Pokud je totiž rozmístíte příliš daleko od sebe, galerijní stěna ztratí na své zajímavosti a jedinečnosti. Jestliže si nejste jisti, zda celou stěnu zaplníte, nemusíte si tím lámat hlavu – daleko lepší je vytvořit galerijní stěnu jenom na části celé stěny než rozmístit umělecké kousky po celé stěně, ovšem ztratit kýžený efekt.

Výrazná barva nebo tapeta

Pokud rádi experimentujete a nebojíte se výjimečných řešení, můžete vyzkoušet výrazně vymalovat jednu z větších stěn. Při výběru barvy se řiďte především vlastním vkusem i potřebami místnosti. Pokud ji potřebujete prosvětlit, volte pastelovou paletu barev nebo třeba moderní meruňkovou. Jestliže naopak problémy se světlem vůbec řešit nemusíte, můžete vyzkoušet třeba tyrkysovou nebo červenou. Velmi oblíbeným řešením interiérů se v posledních letech staly také tapety, živé vertikální zahrady nebo naopak elegantní a na úklid příjemná dlažba.

Neočekávané tvary

V letošním roce jsou nečekaně trendy kruhová zrcadla, ovšem to neznamená, že nemůžete širokou stěnu protáhnout do výšky podlouhlým užším zrcadlem. Zrcadlo se obecně hodí ke všem výše zmíněným dekoracím stěn, ale zároveň může být použito i samostatně. Neobvyklé a neočekávané tvary zrcadel dodají vašim stěnám ten správný šmrnc a originalitu.

Z řad našich partnerů doporučujeme:

OPTIMAL INTERIER DESIGN - tapety, bytový textil a potahové látky, koberce

PORTE KARPI, TP EUROSERVIS - designová zrcadla, dveře

Inspirujte se a nebojte se i experimentovat :)

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.