NOVINKY

Látka, která se přizpůsobí teplotě vašeho těla

Látka, která se přizpůsobí teplotě vašeho těla

Budoucnost textilního průmyslu! Přesně tak můžeme jednoduše vystihnout novou kolekci textilní kolekce Climatex. Myslíte si, že přeháníme? Tak se přesvědčte sami!

Nejprve se trochu seznámíme - jedná se o dceřinou značku uznávaného výrobce Jab Anstoetz, jehož výrobky určitě znáte ze showroomu Optimal Interier Design - a to ve formě tapet, koberců a dalších dekoračních látek. Teď ale přišla s novinkou, ze které se trochu tají dech. Látka, která se přizpůsobuje tělesné teplotě.

Čalouněná křesla látkou Climatex

Umí zahřát i ochladit

Látka Climatex se umí přizpůsobit teplotě lidského těla - v létě tedy poskytne komfortní ochlazení, abyste se nemuseli neustále potit a naopak v zimě umí zahřát. Krásný pocit, když se vrátíte z podzimní nebo zimní procházky a jen posazením do křesla nebo na sedačku se okamžitě prohřejete. A ano, látku Climatex můžete použít v podstatě k jakémukoli čalounění nábytku - křeslo, čalouněná židle do jídelny nebo sedací souprava.

Díky tomu si čalounění látkou Climatex najde své uplatnění u vás doma, v kancelářích, hotelových komplexech nebo v komerčním objektu, například v kavárně nebo restauraci. A že máte z čeho vybírat - látka Climatex je dostupná v 13 různých materiálech a 345 barvách.

Čalounění nábytku Climatex

Jak je to možné?

Tak to nás taky napadlo! Jedná se ale o unikátní proces výroby, kdy je látka vytvářena kombinací několika materiálů. Základní rozdíl oproti tradičním látkám je v technologii zpracování - vytváří se určitý “textilní zámek”, který vzniká kombinací materiálů Cradura a specifického vlněného materiálu. Tedy kombinací přírodních a uměle vytvořených vláken. Ty spolu propletením vytvoří multidimenzionální látku s unikátními vlastnostmi. A právě systém proplétání a vzniklé mezery umožňují definovat aklimatizující se vlastnost látky

Po technické stránce se ale opravdu nemáte čeho bát! Kromě procesu, kdy vzniká látka Climatex, je německá výroba zaměřena na nejvyšší standard zpracování, a proto se vám do rukou dostane opravdu ta nejlepší kvalita. 

Čalounění látkou Climatex

A to není všechno!

Kromě své jedinečné vlastnosti aklimatizace ale látka Climatex nabízí další vlastnosti. Díky proplétání vláken při výrobě vzniká i schopnost absorpce vlhkosti - vlhkost se vstřebá dovnitř látky a povrch tak zůstane dokonale suchý. Kromě toho je látka vysoce nehořlavá a odolná vůči oděru. Pevný, ale přesto na dotek příjemný povrch, tak má zároveň i protiskluzový efekt

Látka Climatex je zároveň díky svému hutnému provedení velmi vhodná do místností, kde potřebuje řešit akustiku místnosti. Zvuky dokáže zjemnit a celý interiér tak dokonale zútulnit. Látka Climatex se komplexně vyrábí v Německu, proto se můžete spolehnout na tu nejvyšší kvalitu.

Climatex

 

Také vás moderní řešení aklimatizující se látky okouzlilo? Přijďte se sami o výhodách přesvědčit na showroom Optimal Interier Design. Odborníci na showroomu vám poradí a ukážou možnosti využití látky Climatex.

 

 

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.