Mramorový koberec

Mramorový koberec

Mramorový nebo též kamenný koberec je litá dlažba ze směsi kamenných oblázků a speciálního pojiva. Své uplatnění má kromě exteriéru i v interiéru. V drtích se nejčastěji nachází oblázky o velikosti 2 – 8 mm. V nabídce jsou směsi z různých kamenů i různých odstínů, mramorový koberec tak dokonale zapadne na vaši zahradu. Přijďte si vybrat do Centra bydlení a designu Kaštanová.

Značky

PIEDRA

Společnost PIEDRA je výrobcem a prodejcem produktů z přírodního kamene. Na trhu působí od roku 2010 a zaměřuje se zejména na mramorové a kamenné koberce a prodej kamenných obkladů a dlažeb. V nabídce společnosti najdete také oblázky a drtě. Společnost PIEDRA získala ocenění Czech Superbrands, které v roce 2022 již popáté obhájila.  

Hledáte pro vaši zahradu něco méně tradičního než venkovní dlažbu? Pak zvažte mramorový koberec. Tato směs oblázků a pojiva je ideální pro terasy, chodníky, zahrady i další venkovní prostory. V showroomu společnosti PIEDRA najdete ukázku několika frakcí (velikosti oblázků) i odstínů. Snadno tak získáte představu, jak by konkrétní směs vypadala právě na vaší zahradě.

Mezi hlavní výhody mramorového koberce patří mrazuvzdornost, vodopropustnost (při dešti se netvoří kaluže) a protiskluznost, což oceníte zejména v deštivých dnech a v zimě.

Pokud je vaše zahrada ještě ve stavu „zelené louky“ budete pro položení mramorového koberce muset zpevnit podloží, tradičně v podobě zhutněného štěrku, na který položíte geotextílii a perlinku. Na perlinku již nanášíte mramorový koberec. Pokud tvoříte pochozí plochu, bude vám stačit tloušťka koberce 2 cm. Pokud bude plocha pojízdná, musí mít šíři minimálně 3 cm.

Mramorový koberec však můžete aplikovat i na stávající podloží. Důležité je vyhodnotit kvalitu podkladu a podle toho použít buď penetraci, nebo hydroizolaci. S technickou přípravou podkladu vám poradí na showroomu Piedra v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Mramorový koberec vytvoří krásný chodníček, zdokonalý plochu u vašeho bazénu, zútulní vaši terasu či balkon nebo vytvoří netradiční příjezdovou cestu. Přijďte si ukázky prohlédnout na vlastní oči.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.