NOVINKY

Nábytek jako nový – díky čalounění

Nábytek jako nový – díky čalounění

Vaše pohovka už zažila lepší časy, z křesla lezou pružiny a potah židlí vyšel z módy minimálně před 20 lety. Čas vyrazit do sběrného dvora? Zadržte! Novým čalouněním se dá často zachránit víc, než by se na první pohled mohlo zdát, a poděkuje vám za ně nejen vaše peněženka, ale i planeta. Jak na to, aby váš nábytek vypadal zase jako nový a byl přesně podle vašich představ?

Potahové látky: od lnu po PVC a vše mezi tím  

Potahových a dekoračních látek je dnes na trhu celá řada, originálním materiálem čalounění vaší staré sedací soupravy, křesla nebo židle se přitom při jejich výběru rozhodně řídit nemusíte. V nabídce jsou látky přírodní (např. bavlna, len, hedvábí), syntetické (akryl, PVC, polypropylen a další) a jejich kombinace, které se pro čalounění nábytku pro své dobré vlastnosti používají nejčastěji.

Čalounění a potahové látky | Centrum Kaštanová

Nejen rodiny s dětmi ocení takzvanou nešpinivou či protišpinivou úpravu, která zabraňuje pronikání nečistot či barev z oblečení do potahových látek a čalouněný nábytek se pak mnohem snadněji čistí a udržuje. Kdo si potrpí na nadstandard, může si vybrat ze sortimentu potahových a dekoračních látek z luxusních materiálů, jako je třeba Alcantra.

U venkovního nábytku je pak důležitá zejména povrchová úprava zajišťující trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Barvy a motivy pro každého

Potahové a dekorační látky pro vaši sedací soupravu, křesla i židle vybírejte tak, aby se hodily k ostatním kouskům nábytku i stylu vašeho domova. Zatímco modernímu minimalistickému interiéru sednou střízlivější vzory, tomu venkovskému padnou jako ulité třeba látky s motivy květin.

Čalounění a potahové látky | Centrum Kaštanová

Fantazii a preferencím se meze nekladou, a tak si na své přijdou milovníci excentrických vzorů i myslivci nebo rybáři, kteří chtějí, aby se jejich vášeň odrazila třeba v čalounění jejich oblíbeného křesla. Kapitolou sama pro sebe jsou pak potahové a dekorační látky určené pro dětské pokoje a herny, které hýří barvami a motivy, z nichž (nejen dětské) oči přechází.

Svépomocí, nebo od specialisty?

Přečalounit si starou židli na chalupě a vdechnout nový život drahé sedačce v obýváku může být velký rozdíl. Potahování nábytku není pro každého, a tak nemáte-li na něj čas ani chuť a nechcete, aby se kreativní volnočasová aktivita změnila v noční můru, svěřte ho profesionálům.

Čalounění a potahové látky | Centrum Kaštanová

Ať už chcete oživit váš unavený nábytek, nebo hledáte cestu, jak dát nový styl vašemu interiéru, může být čalounění tou správnou cestou pro vás a váš domov.

Optimal Interier Design nabízí široký sortiment potahových a dekoračních látek a váš nábytek vám očalouní na míru a přesně podle vašich představ. Přijďte si vybrat z nabídky materiálů, vzorů a stylů do showroomů v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Novinky & akce

Podzimní interiérové trendy jsou tady! Který je podle vás ten nej?

Jaké interiérové trendy podzimu 2023 byste si neměli nechat ujít? S koncem léta a přicházejícím podzimem se t...

Moderní bydlení v Rousínově - to nabízí Residence Lípové sady

Prémiové bydlení nedaleko Brna. Svůj nový domov si můžete vybírat z možností rodinných domů nebo vilabytů. Vy...

Organizační informace - červenec 2023

Milí návštěvníci, dovolujeme si vás upozornit na změnu dopravy týkající se ulice Kaštanová. V termínu od 1. 7...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.