NOVINKY

Nábytek jako nový – díky čalounění

Nábytek jako nový – díky čalounění

Vaše pohovka už zažila lepší časy, z křesla lezou pružiny a potah židlí vyšel z módy minimálně před 20 lety. Čas vyrazit do sběrného dvora? Zadržte! Novým čalouněním se dá často zachránit víc, než by se na první pohled mohlo zdát, a poděkuje vám za ně nejen vaše peněženka, ale i planeta. Jak na to, aby váš nábytek vypadal zase jako nový a byl přesně podle vašich představ?

Potahové látky: od lnu po PVC a vše mezi tím  

Potahových a dekoračních látek je dnes na trhu celá řada, originálním materiálem čalounění vaší staré sedací soupravy, křesla nebo židle se přitom při jejich výběru rozhodně řídit nemusíte. V nabídce jsou látky přírodní (např. bavlna, len, hedvábí), syntetické (akryl, PVC, polypropylen a další) a jejich kombinace, které se pro čalounění nábytku pro své dobré vlastnosti používají nejčastěji.

Čalounění a potahové látky | Centrum Kaštanová

Nejen rodiny s dětmi ocení takzvanou nešpinivou či protišpinivou úpravu, která zabraňuje pronikání nečistot či barev z oblečení do potahových látek a čalouněný nábytek se pak mnohem snadněji čistí a udržuje. Kdo si potrpí na nadstandard, může si vybrat ze sortimentu potahových a dekoračních látek z luxusních materiálů, jako je třeba Alcantra.

U venkovního nábytku je pak důležitá zejména povrchová úprava zajišťující trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Barvy a motivy pro každého

Potahové a dekorační látky pro vaši sedací soupravu, křesla i židle vybírejte tak, aby se hodily k ostatním kouskům nábytku i stylu vašeho domova. Zatímco modernímu minimalistickému interiéru sednou střízlivější vzory, tomu venkovskému padnou jako ulité třeba látky s motivy květin.

Čalounění a potahové látky | Centrum Kaštanová

Fantazii a preferencím se meze nekladou, a tak si na své přijdou milovníci excentrických vzorů i myslivci nebo rybáři, kteří chtějí, aby se jejich vášeň odrazila třeba v čalounění jejich oblíbeného křesla. Kapitolou sama pro sebe jsou pak potahové a dekorační látky určené pro dětské pokoje a herny, které hýří barvami a motivy, z nichž (nejen dětské) oči přechází.

Svépomocí, nebo od specialisty?

Přečalounit si starou židli na chalupě a vdechnout nový život drahé sedačce v obýváku může být velký rozdíl. Potahování nábytku není pro každého, a tak nemáte-li na něj čas ani chuť a nechcete, aby se kreativní volnočasová aktivita změnila v noční můru, svěřte ho profesionálům.

Čalounění a potahové látky | Centrum Kaštanová

Ať už chcete oživit váš unavený nábytek, nebo hledáte cestu, jak dát nový styl vašemu interiéru, může být čalounění tou správnou cestou pro vás a váš domov.

Optimal Interier Design nabízí široký sortiment potahových a dekoračních látek a váš nábytek vám očalouní na míru a přesně podle vašich představ. Přijďte si vybrat z nabídky materiálů, vzorů a stylů do showroomů v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.