Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

Radiátory

Radiátory

Příjemný domov po celý rok už dnes pro nikoho nemusí být jen zbožným přáním. Na trhu jsou desítky topných, chladicích a větracích systémů, které z vaše domu nebo bytu udělají místo, kam se budete – bez ohledu na roční období a venkovní podmínky – vždy rádi vracet. Jak si ale mezi otopnými tělesy, radiátory, konvektory a rekuperací vybrat ty správné právě pro vás? Poradí vám specialisté.

Značky

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Centrum hrubé výstavby

Korado

Společnost KORADO patří k předním světovým výrobcům otopných ocelových těles. Během padesátileté historie společnosti se o kvalitě produktu přesvědčilo více než třicet milionů spokojených zákazníků po celém světě. Hlavní filozofií společnosti je nabídnout kompletní systémové řešení pro vytápění a větrání. Do hlavního výrobního programu společnosti KORADO patří desková otopná tělesa RADIK, trubková otopná tělesa KORALUX, designová otopná tělesa KORATHERM, lokální a centrální rekuperační jednotky a kompletní sortiment konvektorů.

Stavíte-li dům nebo rekonstruujete byt, je rozhodnutí o jejich vytápění jedním z těch, které budete muset dříve či později udělat. To stejné pak platí i o chlazení a větrání. Aby se vám dobře bydlelo, měli byste být doma schopni dosáhnout optimální teploty (okolo 20 °C) a vlhkosti (na úrovni 40–60 %), které jsou do značné míry nezávislé na venkovních podmínkách. Přetápění je drahé a škodí našemu zdraví stejně jako nedostatečné větrání, jež má negativní vliv také na stavební konstrukci. 

Způsobů, jak mít doma příjemné teplo a dostatek čerstvého vzduchu, je celá řada. Standardní otopná tělesa (nebo také topná tělesa či radiátory) bývají většinou připojena na centrální vytápění. Těžké a mohutné litinové radiátory jsou už dnes nahrazovány elegantnějšími topnými tělesy, která lépe fungují i vypadají. Zatímco deskové radiátory jsou subtilní a snadno splynou se stěnou, ty článkové bývají efektivnější. Trubková otopná tělesa se pak nejčastěji používají v koupelnách jako topné žebříky – k vytápění i sušení ručníků.  

Tepelné konvektory pracují na principu takzvané konvekce a předávají teplo do místnosti prouděním ohřátého vzduchu. Na rozdíl od klasických otopných těles neprodukují sálavé teplo a oproti běžným radiátorům v nich proudí mnohem méně vody (existují ovšem i konvektory teplovzdušné), což znamená, že se rychleji ohřívají, ale mají také nižší tepelnou setrvačnost. Konvektory jsou energeticky úsporné a je možné je umístit i pod podlahu, čímž šetří místo a nenarušují styl interiéru. 

Větrat samozřejmě můžete prostým otevřením oken, musíte ale počítat s tím, že spolu s čerstvým vzduchem vám do místnosti vniknou také prach, pyl, zplodiny a v neposlední řadě také teplo nebo chlad. Podstatně efektivnějším a zdravějším způsobem je takzvané řízené větrání prostřednictvím centrální rekuperace, jež se stará o neustálý přívod vzduchu do místnosti, který navíc filtruje a v případě potřeby ohřívá. 

V showroomu KORADO si můžete prohlédnout systémy pro vytápění, chlazení i větrání domu tradičního českého výrobce. Přijďte se inspirovat a vybrat si ten správný pro váš dům či byt do Centra Kaštanová.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.