Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Vzorový pasivní rodinný dům ze systémů HELUZ

Vzorový pasivní rodinný dům ze systémů HELUZ

Když si projektant staví svůj rodinný dům, tak se dá očekávat skvělý výsledek. Nejinak je tomu i v případě této realizace. Využití těch nejlepších materiálů, dosažení skvělých tepelněizolačních vlastností a také získání moderního interiéru. Tady zkrátka známé pořekadlo "kovářova kobyla chodí bosa" použít opravdu nemůžeme...

Realizace Heluz RD Myslkovice

Barevná střídmost na jihu Čech

Investor i projektant v jedné osobě, Ing. Jakub Kratochvíl, pro svůj dům volil neutrální řešení a kombinaci barev: "Líbí se mi jednoduchost, symetrie, barevná střídmost, proto jsme vše směřovali do odstínů šedé a bílé," popisuje a jen dodáváme, že i střecha je antracitová, stejně jako okna a fasádu domu zdobí bílá barva. "Stejný barevný koncept platí i pro interiér. Je rozumnější vymalovat na bílo a třeba pro kuchyňskou linku použít materiály, které se tak rychle neokoukají, ale dají se rozrazit různými barevnými doplňky, ty totiž časem vyměnit můžete. Zelené stěny se předělávají hůře," pokračuje investor.

Na jihu Čech v městečku Myslkovice tak mohl vzniknout dvoupodlažní dům s půdorysem ve tvaru písmene L, který navíc zdobí dvě pultové střechy orientované do přilehlého okolí. Hlavní vstup je orientován na jižní stranu a z něj lze jednoduše pokračovat do hlavní chodby vedené středem domu

Realizace Heluz RD Myslkovice

Obývací pokoj s výhledem na voliéry

Hlavní chodba tak lehce navazuje na otevřený prostor obývacího pokoje, který zdobí nejenom přiznaný dřevěný krov na stropu, ale především v místnosti hraje také prim rohové prostorné okno na zahradu. A tady se v hlavě p. Kratochvíla rodí další projekt: „Chystám se postavit ještě domek pro svůj koníček – papoušky a tím rohovým oknem na ně budu mít krásný výhled. Chci mít do deseti voliér, abych se jim dokázal věnovat, je to pro mě relax."

Realizace Heluz RD Myslkovice

Kvalitní materiál hraje hlavní roli

"V tomto jsem měl jasno. Dělal jsem si srovnání, s klasickou nezateplenou třicítkou cihlou plus vnější polystyrén jsem se dostával víceméně na cenu zateplené cihly HELUZ FAMILY 50 2in1. Navíc u jednovrstvého zdiva se mi líbilo, že dostávám bonus v podobě pevné tvrdé fasády zvenčí, do které když dítě jednou uhodí řídítkem kola, tak se nic nestane, protože pod omítkou není měkký polystyrénový podklad. Další výhodou jednovrstvé konstrukce je delší životnost než v případě vnějšího zateplovacího systému, zdravější vzduch v interiéru, protože zdivo bez vnějšího zateplení lépe dýchá, takže to byla jasná volba."

Z dalších konstrukčních prvků si projektant pochvaluje roletové překlady HELUZ: "Je to systémové řešení, které hodně pomáhá zabránit přehřívání interiéru v létě. V keramobetonovém překladu s vloženou izolací z polystyrénu je osazen návin na roletu, která je pak v překladu skryta a na fasádě není vidět. Navíc je to systémový prvek, osadíte ho jeřábkem a máte vyřešen překlad i schránku," chválí investor. 

Dům pro rodinu je tedy již postaven, teď už se stačí pustit do stavby vily pro papoušky.
A my tušíme, že i zde vsadí své karty při stavbě domečku na Heluz...


O projektu:
Název: RD Myslkovice
Projekt: Ing. Jakub Kratochvíl
Pozemek: 1700 m2
Zastavěná plocha domu: 156,60 m2
Užitná plocha domu (1. NP) 119,12 m2
Užitná plocha domu (2. NP): 90,88 m2
Konstrukce: broušené cihly HELUZ FAMILY 50 2in1, příčky HELUZ, roletové a žaluziové překlady HELUZ. 
Zdroj informací: HELUZ
Fotografie: Tomáš Dittrich

 

Značky v novince

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.