Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Schüco představuje dvoukřídlé bezbariérové dveře

Bezbariérové dveře schuco

Novostavby v souladu s principy moderního bydlení jsou stavěny se základní myšlenkou – být co nejvíce přístupné pro každého a za všech okolností. S tím souvisí i pohodlný, ale zároveň bezpečný přechod z interiéru do exteriéru skrz dveře bez prahů. Jednokřídlé bezbariérové dveře umožňují snadný průchod většině lidí. Ale co ta zbývající menšina – lidé na vozíku nebo pohybující se s chodítkem? Pro jejich pohodlí a bezpečí zdokonalila společnost Schüco svá bezbariérová řešení a nyní už i dvoukřídlé dveře lze instalovat zcela bez prahu.

Bezbariérové dveře Schuco | Kaštanová

Dveře s tímto systémem zároveň splňují požadovanou úroveň vodotěsnosti a odolnosti vůči neoprávněnému vniknutí. Úroveň stanovuje norma DIN 18040-2. Ta například předepisuje pro neomezený průjezd invalidního vozíku šíři průchodu 900 mm a zároveň výšku 2050 mm. Bezbariérový přístup zajistí také dostatečně velká plocha před dveřmi. Práh bezbariérových dveří navíc dosahuje nejvyšší třídy dle směrnice organizace IFT Rosenheim, což znamená, že překonání prahu je snadné a bezpečné pro lidi na invalidním vozíku, osoby s chodítkem nebo malé děti.

Další výzvu představovalo ovládání dveří. Klíčové v tomto případě je umístění madla tak, aby bylo snadno dostupné i pro vozíčkáře. Vývojáři společnosti Schüco proto vymysleli, opět v souladu s normou DIN 18040-2, individuálně nastavitelné madlo do výšky 850 mm až 1050 mm. Kromě výšky madla snadnou ovládatelnost zaručuje také přizpůsobená maximální ovládací síla, která je nutná vynaložit pro otevření dveří.

Bezbariérové dveře Schuco | Kaštanová

Otevřete se novým možnostem moderního bydlení a dopřejte sobě i svým návštěvníkům pohodlný průchod z interiéru do exteriéru, aniž byste slevili ze svých nároků na bezpečnost. Přijďte si prohlédnout expozici Schüco do Centra hrubé výstavby a zjistěte, jaké řešení je vhodné právě pro vaše bydlení.

Chcete další důkaz, že Schüco je průkopníkem moderního bydlení? Přečtěte si, jak své technologie implementovali do mobilního domu na kolečkách

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.