NOVINKY

Uvelebte se na zahradě pod pergolou

Uvelebte se na zahradě pod pergolou

Letní sluneční paprsky přímo lákají k posezení venku pod příjmenou stinnou pergolou. Můžete na ní poobědvat s rodinou, večer si užít grilování a dobrého vína s přáteli nebo si vzít home office a pracovat přímo z lůna vaší zahrady. Proto vám doporučíme, jak realizaci pergoly plánovat a seznámíme vás s nejnovějším trendem – biopergolami, které můžete využívat po celý rok.

Pergoly

Pracovna, obývací pokoj i jídelna

Jaro, léto i brzký podzim jsou jako dělané k posezení na zahradě. Může se jednat o venkovní nedělní oběd s širší rodinou ve stínu pergoly, protože na vzduchu přece chutná nejlépe. Nebo o posezení s kamarády, které místo do křesel v obýváku usadíte ke grilu pod pergolu. Otevřete láhev něčeho dobrého, připravíte maso na gril a večer plný relaxace a zábavy může začít. S rostoucími možnostmi práce z domova lidé stále častěji využívají venkovní pergoly jako příjemné a útulné pracovny. Wifi síť v dosahu, pohodlné posezení a možná i větší klid než v kanceláři, kde si spolupracovníci celý den jenom podávají dveře. Pergola může prakticky dobrou polovinu roku sloužit jako příjemné domácí pracoviště, relaxační i jídelní zóna. Je to vlastně taková nová místnost, která k vašemu domu přibude na přelomu jara a léta, kdy se teploty přehoupnou přes dvacet stupňů.

Pergola na terase

Při výběru myslete především na sebe

Pokud se letos chystáte realizovat svou první pergolu nebo naopak rekonstruovat starší kousek, rozhodně se řiďte jednoduchou radou – myslete především na své potřeby. Starší bezdětný pár určitě ocení spíše střídmější a útulnou variantu, zatímco rodina se třemi dětmi a častými návštěvami bude potřebovat velkorysejší prostory. Umístění pergoly by mělo být přiměřeně vzdálené od domu, abyste pro každou maličkost nemuseli vážit cestu přes celou zahradu. Pokud navíc máte představu o tom, že budete na pergole prakticky denně večeřet, určitě ji promyslete tak, aby navazovala na dům nebo byla v jeho blízkosti.

Pro nerušenou práci v útulném stínu zahrady si pak můžete pořídit třeba zahradní altánek. Pečlivě promyslete i umístění pergoly vzhledem k dětskému sportovišti, pískovišti, houpačkám, ale také k bazénu. Chcete mít děti pěkně pod dozorem, nebo vám bude naopak vyhovovat pergola u domu a dětské sportoviště spíše v odlehlejší části zahrady. Až si stanovíte své preference, můžete konzultovat umístění i realizaci pergoly s architektem, protože vás určitě upozorní na věci, které by vás ani nenapadly, nebo naopak navrhne tak neotřelé řešení, které vás uchvátí na první pohled.

Pergola a stín

Už několik let jsou trendy bioklimatické pergoly

V České republice začaly již před několika lety udávat trendy bioklimatické pergoly BIOSSUN. Tyto francouzské pergoly jsou vhodné pro soukromé zahrady a terasy, ale také pro hotely, kavárny a restaurace. Jejich unikátní stínící systém pracuje bezchybně v jakémkoli počasí a během jakéhokoli ročního období, proto můžete svoji zahradu využívat 365 dní v roce. Venkovní pracovna či jídelna tak dostává zcela nový rozměr. Nejvíce pergolu samozřejmě využijete v teplých letních dnech, kdy si můžete natočením lamel urychlit proudění a odtah vzduchu směrem nahoru – díky tomu regulujete svoji pocitovou teplotu pod francouzskou pergolou.

Pergoly BIOSSUN se vyrábějí v desítkách různých rozměrů a velikostí – pro velkorysé prostory jsou dokonce přizpůsobeny tak, že můžete vzájemně propojit několik pergol a zastínit tak celou terasu restaurace. V případě nečekaného letního deště vyšle dešťový senzor signál řídicí jednotce a ta uzavře lamely. Chrání tak návštěvníky pergoly i zahradní nábytek před deštěm. V případě odchodu z pergoly tak nemusíte řešit případný déšť či jiné rozmary počasí, chytrá pergola BIOSSUN vyřeší vše za vás. Pergola je vybavena důmyslným odtokem vody, který si precizně poradí i s intenzivním silným deštěm o intenzitě až 170 mm/hod.

Pergola Porte Karpi

Zároveň snese i opravdu silný vítr, až do 200 km/hod. Biopergola BIOSSUN je vyrobena z extrudovaného hliníku a jedná se o zakázkovou výrobu s opravdu kvalitním zpracováním. Mimo špičkové technické zpracování nabízí výběr z 350 barev, povrchových úprav a speciálních úprav pro architektonická řešení. Spolehlivě si tak vyberou i velmi nároční klienti. I venkovní pergolu je však potřeba si „osahat“ a uvelebit se v ní – to můžete od prvních letních dnů v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová. Biopergola BIOSSUN je součástí příjemného Café Kaštanovákde si můžete odpočinout a vychutnat lahodnou kávu.

Stačí jen navštívit showroom PORTE KARPI, a vybrat si novou pergolu, která zvelebí vaši zahradu.

Značky v novince

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance 9. narozeniny Centra bydlení a designu Ka...

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.