Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

LOMAX vítá výzvy

LOMAX vítá výzvy

Vítáme výzvy, které přináší dnešní doba plná změn, říká Miroslav Kubík, jednatel společnosti LOMAX, která na začátku devadesátých let vstoupila na trh s vnitřními horizontálními a vertikálními žaluziemi a dnes je synonymem pro vyladěná garážová sekční vrata.

LOMAX JE DLOUHODOBĚ SPOJOVÁN S MOTTEM „VYLADĚNÁ GARÁŽOVÁ VRATA“. CO SI POD TÍM MAJÍ VLASTNĚ VAŠI ZÁKAZNÍCI PŘEDSTAVIT?

Klademe si relativně jednoduchý cíl: aby byl zákazník s našimi výrobky spokojen a aby mu dlouho a bezproblémově sloužily. Jenomže abychom tohoto ideální stavu dosáhli, musíme se na zákazníka nejprve naladit, naposlouchat jeho představu o výrobku a jeho vlastnostech, sladit ji s technickými možnostmi, zpracovat objednávku přes odladěný software, který bezchybně stanoví materiály a výrobní postupy, použít pro výrobek jen kvalitní, odzkoušené, tedy vyladěné materiály, zpracovat je na kvalitních strojích obsluhovaných zaškolenou obsluhou, takže si výrobek projde vyladěným výrobním procesem, a nainstalovat výrobek na stavbu profesionálními montážníky. Ti výrobek namontují, naladí ovladače a odzkouší všechny funkce. Teprve pak můžeme říct, že předáváme zákazníkovi vyladěný výrobek.

Lomax

CESTA K TOMUTO IDEÁLU ASI BYLA POMĚRNĚ SLOŽITÁ. I VY JSTE SE MUSELI NĚKOLIKRÁT OCITNOUT NA KŘIŽOVATCE. 

Začínali jsme s vnitřními horizontálními a vertikálními žaluziemi. Až pak jsme připojili výrobu venkovních rolety a rolovacích vrat. Jenže s rolovacími vraty byla potíž – chtěl je asi tak každý desátý zákazník. To byl hlavní důvod, proč jsme doplnili sortiment o sekční garážová vrata. Na konci devadesátých let jsme stáli před zásadní otázkou: investovat do vývoje vnitřních žaluzií, nebo do sekčních vrat? Zvítězila sekční vrata a dnes je to náš výrobek číslo jedna. 

Lomax

Z LAICKÉHO POHLEDU JSOU VRATA JAKO VRATA. ROZDÍLY MEZI DVOJÍMI KONKURENČNÍMI VRATY JSOU NEPATRNÉ. 

I když s tím mohu polemizovat, je pravdou, že v našem odvětví nejde jen o samotný výrobek, ale hodně i o služby – technické poradenství, montáž, záruční servis, pozáruční servis a takdále. Kvalitní služby musejí fungovat jak mezi montážní firmou a zákazníkem, tak mezi montážní firmou a výrobcem. Žádný výrobek bez těchto služeb nemůže být úspěšný. Také proto tento trh nemohou zválcovat asijští výrobci. Služby se totiž na dálku prodávat nedají. A to je limit i pro nás. Ze stejných důvodů máme i my složitější expanzi do zahraničí.

Lomax

SPOKOJME SE TEDY S ČESKOU REPUBLIKOU, KDE MÁTE ŘADU LET TAKŘKA NEMĚNNOU PARTNERSKOU SÍŤ. VYPADÁ TO, JAKO BYSTE MĚLI RECEPT NA VĚRNÉ OBCHODNÍ PARTNERSTVÍ. 

Je to stejné jako v manželství, obě strany si musejí rozumět a chtít vztah vzájemně udržovat. Za stabilitou naší partnerské sítě stojí samozřejmě hodně práce. Jsou to naši B2B zákazníci a takto se k nim chováme. Všem těmto osmdesáti partnerům nasloucháme, řešíme jejich potřeby, plníme termíny, udržujeme dobré vztahy a snažíme se jim maximálně vycházet vstříc. Nadstandardně jim pomáháme, aby byli úspěšní ve svém regionu. Pak budeme úspěšní i my.

Lomax

A NEBEROU VÁS JAKO KONKURENTA. VY TOTIŽ NEJSTE JENOM VÝROBCE, ALE I NEJVĚTŠÍ REALIZAČNÍ FIRMA V ZEMI.

To je pravda, ale našim partnerům nekonkurujeme. Máme mezi sebou jasně stanovená pravidla, která striktně dodržujeme. A ani vidina velkého obchodu nás nikdy nepřiměla a nepřiměje k porušení pravidel. Dlouhodobá fair play spolupráce je pro nás více než velký jednorázový obchod.

Lomax

VRAŤME SE ZPĚT K VAŠEMU PORTFOLIU. JAKÉ DVA VAŠE VÝROBKY BYSTE AKTUÁLNĚ VYPÍCHNUL?

Slovy fotbalisty: „tak určitě“ by to byli skokani loňského roku, sekční vrata Delta Excellent a Hliníkové křídlové dveře a vrata LT50. Právě tyto výrobky jsou aktuálně enormně úspěšné, zaplnily určitou mezeru na trhu. Vrata „Delta Excellent“ jsou určena pro náročnějšího zákazníka, je to skutečná designovka. Naopak, křídlové dveře a vrata LT50 oceňují zákazníci, kteří nemají zvýšený požadavek na teplotechniku. Svou masivností a výbornou cenou si našla cestu hlavně do vesnic. Perfektně se vyjímají ve vedlejších vstupech garáží a skladů nebo v selských domech.

Lomax

PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE ANI FENOMÉN INTELIGENTNÍ DOMÁCNOSTI VÁS NENECHÁVÁ CHLADNÝM.

O systémy inteligentních domácností se aktivně zajímáme. Sami nabízíme spojení našich výrobků s několika z nich a jsme připraveni řešit napojení našich výrobků na jakýkoliv nový systém dle přání zákazníka. Troufám si říct, že tyto systémy již mají stabilní místo na trhu a jako kvalitní dodavatel, který sleduje moderní trendy, se bez nich neobejdeme.

Lomax

PRACUJETE V LOMAXU 23 LET. ZA TU DOBU DOŠLO NA VAŠÍ STRANĚ K MNOHA ZMĚNÁM. ALE ZMĚNIL SE VŮBEC ZÁKAZNÍK?

Píše se rok 2018 a situace se diametrálně změnila. Zákazníci jsou erudovanější, dokážou přesně definovat svoji představu o designu, vybavenosti a funkcích a tím být náročnější na nás, na výrobce. Tento stav vítáme a je pro nás výzvou.

Lomax

Miroslav Kubík - jednatel společnosti LOMAX

Značky v novince

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.