NOVINKY

Nástrahy výběru venkovní keramické dlažby

Nástrahy výběru venkovní keramické dlažby

Abychom vám pravdu řekli: rozhodně to není hračka. Ale nevěšte hlavy, pokusíme se vás do skrytých nástrah výběru venkovní dlažby na následujících řádcích alespoň trochu zasvětit.

Venkovní keramická 2 cm dlažba

Estetické parametry

Že je správný výběr vzhledu venkovní dlažby důležitý snad ani není třeba zmiňovat. Dlažba by měla být citlivě sladěná s domem, zahradou, nejbližším okolím a tvořit tak ucelený dojem. Většinu typů dlažby je možno použít jak v interiéru, tak v exteriéru. V současné době máme nepřeberné možnosti výběru keramické dlažby různých značek. Špičkou v oboru i kvalitě jsou dlouhodobě italští výrobci, kteří používají při výrobě nejmodernější technologie a spolupracují s předními světovými designéry. Velmi trendy a na vrcholu oblíbenosti jsou v poslední době povrchy v imitaci přírodních materiálů –  různých druhů dřeva včetně patinovaných, kamene nebo také mramoru. K dispozici jsou také kolekce s industriálními povrchy, tedy ve vzhledu betonu nebo různých druhů kovů.

Venkovní keramická dlažba

Technické parametry

Je fajn řídit se při výběru venkovní keramické dlažby osobním vkusem. Neméně podstatné je však orientovat se podle technických parametrů, i proto, že podnebí Střední Evropy je vystaveno mnoha rozmarům počasí. A ty dokáží s životností dlažby pořádně zamávat. Při jejím výběru je tedy třeba se řídit piktogramy. Ty akcentují nejdůležitější parametry pro výběr venkovních dlažeb: především mrazuvzdornost, nasákavost, protiskluznost a otěruvzdornost. 

Sněhová vločka
Pro venkovní použití je nezbytné používat mrazuvzdorné dlaždice, které jsou odolné vůči dlouhodobému působení mrazu a povětrnostním vlivům. Mrazuvzdorná dlažba bývá označena symbolem sněhové vločky.

Písmeno “E” 
Nejlepší vlastnosti v extrémních podmínkách, vykazují slinuté keramické dlaždice s nízkou nasákavostí: ta se značí písmenem E a pro použití v exteriéru musí být menší nebo rovno 0,5 %.

Bota a označení R9 - R13   
Protiskluzová dlažba značně zmenšuje riziko úrazu při chůzi po venkovní dlažbě. Pro venkovní použití se doporučuje R10 - R12 podle konkrétního typu prostoru, pro který je dlažba určena. 

PEI 4 až PEI 5
Jelikož dlažba v exteriéru čelí větší zátěži než dlažba v interiéru, vyplatí se zvolit produkty s vyšší otěruvzdorností - ideálně v rozmezí PEI 4 až PEI 5.

 

Nyní již máte všechny indicie, kterými byste se měli při výběru té správné venkovní dlažby pro váš projekt řídit. A pokud si přesto nejste jisti v kramflecích, nevadí. Na showroomu Keraservis jsou připraveni vám kvalifikovaně poradit a navrhnout to nejlepší řešení.

 

Tento článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2020.
Dané číslo i předchozí vydání si můžete prohlédnout online ZDE.

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.