NOVINKY

Dětský pokojíček podle návrhu Fridrichová - Design Interiéru

Návrh interiéru | Kaštanová

Návrh dětského pokoje dává designerovi možnost popustit uzdu svému hravému já, ale zároveň klade nároky na jeho zodpovědnost. Musí totiž vytvořit místo, které bude splňovat veškeré dětské nároky. A to nikdy není jednoduché. Dětský pokoj totiž pokrývá celé spektrum funkcí. Od odpočinkové zóny přes hernu i „pracovnu“. A všechny tyto zóny ještě musí padnout do oka náročného dětského kritika.

Styl přizpůsobte temperamentu dítěte

Středobodem dětského pokoje je kvalitní a pohodlná postel. Dopřát dítěti co nejdříve potěšení z nerušeného spánku, po kterém by se budilo odpočaté a plné sil. Pomoci zklidnit rozjařenou mysl pomůže správné užití barev. Třeba pastelově zelená má na podvědomí uklidňující účinek. Pokud nechcete jít do barevných zdí, je ideálním řešením tapeta. Přírodní motivy skvěle zapadnou k zeleným doplňkům a podpoří uklidňující efekt. Když potřebujete dítě naopak nabudit, sáhněte po odstínech červené nebo oranžové.

Vizualizace dětského pokoje Fridrichová | Centrum Kaštanová

V dětském pokoji nesmí v žádném případě chybět ani hrací zóna. Prostor pro hraní můžete vytyčit například hracím kobercem. Nejlepším řešením je vždy spojit více funkcí dohromady. Velké polštáře mohou například sloužit i k interaktivní hře, stejně jako k náhradní postel pro přespání kamarádů.

Úložných prostor není nikdy dost

Kde jsou děti, tam se čas od času objeví i nepořádek. Je proto dobré mu předcházet. Pomocníkem se v tomto případě stávají úložné prostory. V případě úložných prostor se rozhodně nemusíme držet při zemi. Závěsná knihovna tvoří vkusný a zároveň velice funkční designový doplněk. Tradiční úložné prostory pak představují skříně a poličky a šuplíky.

Vizualizace dětského pokoje Fridrichová | Centrum Kaštanová

Celkový ráz pokoje dotvoří doplňky. Bát se nemusíte jednoduchých závěsů, které sladíte třeba s květináčem a čalouněním židle.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.