NOVINKY

Dětský pokojíček podle návrhu Fridrichová - Design Interiéru

Dětský pokojíček podle návrhu Fridrichová - Design Interiéru

Návrh dětského pokoje dává designerovi možnost popustit uzdu svému hravému já, ale zároveň klade nároky na jeho zodpovědnost. Musí totiž vytvořit místo, které bude splňovat veškeré dětské nároky. A to nikdy není jednoduché. Dětský pokoj totiž pokrývá celé spektrum funkcí. Od odpočinkové zóny přes hernu i „pracovnu“. A všechny tyto zóny ještě musí padnout do oka náročného dětského kritika.

Styl přizpůsobte temperamentu dítěte

Středobodem dětského pokoje je kvalitní a pohodlná postel. Dopřát dítěti co nejdříve potěšení z nerušeného spánku, po kterém by se budilo odpočaté a plné sil. Pomoci zklidnit rozjařenou mysl pomůže správné užití barev. Třeba pastelově zelená má na podvědomí uklidňující účinek. Pokud nechcete jít do barevných zdí, je ideálním řešením tapeta. Přírodní motivy skvěle zapadnou k zeleným doplňkům a podpoří uklidňující efekt. Když potřebujete dítě naopak nabudit, sáhněte po odstínech červené nebo oranžové.

Vizualizace dětského pokoje Fridrichová | Centrum Kaštanová

V dětském pokoji nesmí v žádném případě chybět ani hrací zóna. Prostor pro hraní můžete vytyčit například hracím kobercem. Nejlepším řešením je vždy spojit více funkcí dohromady. Velké polštáře mohou například sloužit i k interaktivní hře, stejně jako k náhradní postel pro přespání kamarádů.

Úložných prostor není nikdy dost

Kde jsou děti, tam se čas od času objeví i nepořádek. Je proto dobré mu předcházet. Pomocníkem se v tomto případě stávají úložné prostory. V případě úložných prostor se rozhodně nemusíme držet při zemi. Závěsná knihovna tvoří vkusný a zároveň velice funkční designový doplněk. Tradiční úložné prostory pak představují skříně a poličky a šuplíky.

Vizualizace dětského pokoje Fridrichová | Centrum Kaštanová

Celkový ráz pokoje dotvoří doplňky. Bát se nemusíte jednoduchých závěsů, které sladíte třeba s květináčem a čalouněním židle.

Pokud vás zajímají další návrhy, navštivte Fridrichová – Design InteriéruCentru bydlení a designu Kaštanová.

Novinky & akce

Inspirace na vybavení ložnice

Ložnice představuje království, které je jenom naše. Zde nabíráme síly na každý další den, poskytuje nám útoč...

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Na kuchyňské desce záleží. Nejenže ji svým každodenním používáním zatěžujete podstatně víc než jakoukoli jino...

5 důvodů, proč si pořídit šatnu

Šatna jako samostatná místnost? Určitě ano. Je to nejen praktický prostor, do kterého se přehledně vejde úpln...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.