NOVINKY

Jak na zvyšování cen energií? Jednoduše pomocí střešních oken Roto.

Střešní okna Roto. | Kaštanová

Po zvyšování cen energií se mnoho uživatelů stávajících objektů zaměřilo na zvyšování tepelné izolace ve střechách. A také ti, kteří aktuálně staví nebo se chystají stavět. Nutno zdůraznit, že současně s lepším zateplením střechy je žádoucí použít parametrově správná střešní okna. Střešní okna Roto.

V mnoha případech významně pomůže náhrada stávajících střešních oken, aniž by se řešila celková rekonstrukce střechy. Uvádí se, že výměnou oken můžete uspořit až 30 % nákladů na vytápění. U výměny střešních oken je důležitá ještě jedna věc - oprava ostění do správného tvaru, doplnění chybějící tepelné izolace a funkční parozábrany. Bohužel většina ostění je provedena chybně.

Střešní okna Roto jsou k dispozici v těch nejlepších parametrech. Rovnou z výroby na sobě mají namontovaný zateplovací blok a límec parozábrany. Minimalizují se tím chyby při montáži. Navíc je možné je dodatečně seřizovat díky uzpůsobenému kování.

Jako doplněk pro výměnu okna v nabídce nechybí systémové ostění. Při jeho použití se snižuje prašnost, vytvoří se lehce správný tvar a zkracuje se čas. V novostavbě jej rovněž využijete, je omyvatelné.

Ano, je možno provést i tzv. výměnu okna „kus za kus“, kdy do stávající, většinou chybné, stavební situace, osadíte okno stejného rozměru. Je to zdánlivě levnější, prý bez nepořádku. Pokud jste četli pozorně, není to ideální cesta.

Jako stínění je vhodné doplnit venkovní lamelovou roletu. Umí zatemnit, v létě přistínit a snížit tak přehřívání, v zimě naopak sníží únik tepla.

To podstatné na závěr: Roto je připraveno nabídnout řešení na všechny situace.

Článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2022 - celý si jej můžete přečíst ZDE

Značky v novince

Roto

Střešní okna a příslušenství Roto představují prvotřídní kvalitu v každém cenovém segmentu. Technologie střešních systémů Roto Frank je na trhu více než 75 let a dnes je jedním z předních výrobců střešních oken, výlezů a půdních schodů. Produkty Roto se vyrábí podle přísných německých standardů a jsou konstruovány podle nejnovějších technologických postupů s důrazem na vysokou užitnost, komfortní ovládání a propracovaný design. Přesvědčí vás svými vynikajícími vlastnostmi, dlouhou životností a jednoduchou údržbou. V roce 2020 společnost Roto představila první antimikrobiální kliku střešních oken, která okamžitě a dlouhodobě působí proti bakteriím a dalším mikrobům.

Novinky & akce

Inspirace na vybavení ložnice

Ložnice představuje království, které je jenom naše. Zde nabíráme síly na každý další den, poskytuje nám útoč...

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Na kuchyňské desce záleží. Nejenže ji svým každodenním používáním zatěžujete podstatně víc než jakoukoli jino...

5 důvodů, proč si pořídit šatnu

Šatna jako samostatná místnost? Určitě ano. Je to nejen praktický prostor, do kterého se přehledně vejde úpln...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.