Korkové podlahy

Korkové podlahy

Vybíráte novou podlahu? Pak nezapomeňte na korek. Korkové podlahy se vrací do módy a není to žádná náhoda. Přírodní materiál nejen skvěle vypadá, ale také výborně tepelně izoluje, snadno se pokládá a je příjemný na dotek. Korkové podlahy se nabízí v mnoha různých barvách a dekorech, bez problémů je tedy sladíte se zbytkem interiéru. Položte korkovou podlahu v kuchyni, obýváku nebo ložnici a prospějete tím i naší planetě. 

Značky

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Ekologický aspekt je pro mnoho lidí stále důležitější, není to ale zdaleka to jediné, co nahrává korkovým podlahám. Korek se získává z kůry stromu dubu korkového a jde o ryze přírodní materiál s řadou výhodných vlastností. Vzduch v jeho buňkách výborně izoluje, a tak jsou korkové podlahy nejen teplé, ale také místnost skvěle odhluční. 

Korkovou podlahu ale ocení nejen příznivci životního prostředí a přírody, ale také alergici. Korek totiž nedrží alergeny ani roztoče tolik jako ostatní typy podlah, navíc se díky svým antistatickým vlastnostem snadno čistí (k mytí raději používejte speciální přípravky na korek). 

Přestože je korek díky své pružnosti a stlačitelnosti nebývale odolný, do extrémně namáhaných míst se nehodí, protože měkkému materiálu hrozí mechanické poškození. Poškrábané, popraskané a prošlapané korkové podlahy je ale možné renovovat – přebrousí se a znovu nalakují, případně se nenávratně poškozený díl vyřízne a nahradí novým -, mají tak v podstatě neomezenou životnost

Co se týče pokládky, korkové podlahy se většinou lepí ve formě čtverců nebo dlaždic, ale v nabídce jsou také plovoucí systémy se zasouvacími nebo narážecími zámkovými spoji, jejichž výhodou je snadné, rychlé a čisté položení. Dokonalého dojmu z nové podlahy pak docílíte zakončovacími korkovými lištami

Rozhodnete-li se pro korek, máte na výběr z mnoha barev a dekorů. Položit se jej přitom nemusíte bát v podstatě v žádné místnosti, a to včetně kuchyně nebo koupelny. Výsledkem bude moderní, designová podlaha, která vás bude krásně hřát a dlouho vám vydrží. 

V showroomu Supellex v Centru Kaštanová si můžete prohlédnout lepené i plovoucí korkové podlahy v řadě dekorů. Poradí vám tady nejen s výběrem, ale i s pokládkou.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.