NOVINKY

Podzimní interiérové trendy jsou tady! Který je podle vás ten nej?

ruzova sedacka podzimni trend 2023

Jaké interiérové trendy podzimu 2023 byste si neměli nechat ujít? S koncem léta a přicházejícím podzimem se totiž budeme stále více přesouvat z exteriéru do interiéru, a byla by škoda si do něj nepustit pestrobarevnou škálu podzimních barev. Budou to výrazné barvy, atypické tvary neb vás znovu okouzlí retro?

ložnice v neutrálních tonech

Výrazné vzory, barvy, textury a hlavně retro!

V posledních letech je populární minimalismus, jednoduchost a čisté linie. Letošní podzim jde úplně opačně proti tomuto trendu. Očekávejte výrazné vzory a grafiky, které byly ve světě typické v 70. letech. Vzory se mohou objevovat na obrazech, kobercích, tapetách nebo polštářcích. Zdá se, že i do interiérového designu vtrhl fenomén Barbie, protože jednou z dominantních barev bude růžová. Doplňovat ji budou tmavší odstíny zelené, hořčicová nebo tmavě hnědá. Oblíbeným materiálem v interiéru je dřevo. Na tom se nic nezmění ani tento podzim, pokud ovšem budete chtít být trendy, sáhněte po kouscích s výraznou texturou. 

Tkané dekorace

Podzim přináší postupné ochlazení, a tak jedním ze způsobů jak navodit v místnosti hřejivou atmosféru je „obléct“ nábytek do tkaných a proutěných materiálů. Jednat se může například o tkaný potah na taburet, sedací soupravu, přehoz přes postel nebo prostírání na jídelní stůl. Sáhnout můžete také po ratanovém nábytku, který spojí dohromady trend výrazné textury a přírodního materiálu.

květinové vzory v koupelně

Příroda, kam se podíváte

Jak již bylo naznačeno, i tento podzim budou hrát prim květinové a přírodní motivy. Podtrhuje to stylově návrat do 70. let, stejně jako důraz na poutavé přírodní barvy. Jedním z dalších trendů je obliba oblých tvarů. Tento podzim se tedy jeví jako ideální čas na pořízení kulaté vázy z barevného skla, ve které budete pravidelně měnit podzimní květiny. Okamžitý přírodní dojem zaručen. 

Přiznané úložné prostory

V souladu s trendem čistých interiérů zůstává snaha o co nejvíce praktických úložných prostorů, které zamezí nepořádku. Změnou však je nynější přiznání boxů, takže se stávají přirozenou ozdobou místností. I v tomto případě můžete spojit několik trendů dohromady. Například pořídit si poličku ze sukovitého dřeva s výraznou texturou a se zaoblenými hranami. Nebo můžete úložný box nechat povléct tkaným potahem v hořčičné nebo tmavě zelené barvě. 

Způsobů, jak do interiéru zapojit podzimní trendy, je celá řada. Příjďte načerpat inspiraci do Centra bydlení a designu Kaštanová, kde se můžete buď porozhlédnout v ráji textilií, showroomu Optimal interier design, hravé tóny do koupelny si vybrat v koupelnovém studiu Keraservis nebo vsadit na dřevěnou podlahu ze Supellex. Pokud ale potřebujete poradit, stačí si domluvit nezávaznou schůzku s některým z interiérových designerů, který vám pomohou najít skrytý potenciál vašeho bydlení. 

Chci radu od interiérového designéra


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


 

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.