Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Poznejte kvalitní dveřní zárubně Eclisse

Poznejte kvalitní dveřní zárubně Eclisse

Nejdříve si ujasněme pojmy. Zárubeň (lidově futra, z německého Türfutter) je rám pevně umístěný ve zdi, který ohraničuje otvor dveří a tvoří jejich nosnou konstrukci. V minulosti byl dřevěný nebo kamenný, poté se postupně prosadil kovový. Zřejmě nejlepší zárubně na světovém trhu jsou od léta 2019 (nejen) k vidění v showroomu ECLISSE v Centru bydlení a designu Kaštanová v Brně.

Revoluce v zárubních

Rok 1989 byl revoluční nejen na mnoha místech světa, ale i v životě Itala Luigiho da Faveriho. Právě v tomto roce totiž založil pod značkou ECLISSE továrnu na obrábění kovů se specializací na výrobu stavebních pouzder – jednokřídlých, dvoukřídlých, zákrytu a teleskopu – pro okna a dveře. Přibližně o dekádu později, na přelomu milénia, se zárubně této značky začaly importovat na český trh.

Dveřní zárubně Eclisse | Centrum Kaštanová

Zárubeň jako designový doplněk

Zárubeň byla donedávna brána jako praktická součást dveří. Rámovaly je, držely je na místě a často s nimi dokonale ladily. Stali se z nich neviditelní pomocníci, kteří plnili především praktickou funkci. Jejich velkého potenciálu si všimli dva italští designéři, kteří se rozhodli transformovat opomíjené obložky na zcela jedinečný designový doplněk. Výsledkem jsou originální zárubně se sklonem 40°.

Stará architektura s moderní elegancí

Designéři Francesco Valentini a Lorenzo Ponzelli ve svém návrhu skloubili staré architektonické prvky s moderní elegancí. Inspirací jim přitom byla architektura románského období a gotiky – konkrétně zužující se zeď u oken. Tato zeď propouštěla do místnosti více světla a navozovala pocit hloubky. Jejich vizí bylo aplikovat tuto metodu na dveře, ubrat materiálu a zviditelnit neviditelné.

Dveřní zárubně Eclisse | Centrum Kaštanová

ECLISSE 40

Zmiňovaní designéři předali návrh společnosti ECLISSE a vznikly zárubně ECLISSE 40 – z jedné strany zkosené obložky o úhlu 40°, z druhé strany nenápadně zapuštěné dveře. K jejich výrobě byly použity nejnovější technologie a ověřené materiály. Zárubně jsou zhotoveny ze silného eloxovaného hliníku, který propůjčuje obložkám vysokou odolnost, trvanlivost a chrání je před poškrábáním. V showroomu ECLISSE jsou dostupné tři bronzové odstíny a základní model, který si můžete sami přelakovat na libovolný odstín.

Do zdi i sádrokartonu

Kolekce ECLISSE 40 dodává dveřím zcela novou perspektivu. Dveře vypadají užší, působí moderně, čistě a minimalisticky. Nejedná se přitom pouze o luxusní vybavení do vybraných interiérů, ale jsou vhodné do zdi i sádrokartonu, pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. Své místo si najdou v běžných domácnostech, kancelářích i na chatách. Strach mít nemusíte ani z montáže. Součástí každého balení je praktický návod, se kterým bude instalace velmi rychlá a jednoduchá.

Dveřní zárubně Eclisse | Centrum Kaštanová

A kliky? Ty taky vedeme.

Kromě dveřních zárubní a dveří vám ECLISSE dodá i kliky, které vytváří s obložkami dokonalou dvojici. Jsou připraveny speciálně pro tuto kolekci a každý kus je vyroben z jediného masivního mosazného ingotu. Vybírat můžete ze čtyř povrchových úprav – matného satinovaného niklu, lesklého niklu, matného grafitu a lesklé perlově černé.

Nyní máte k dispozici již všechny indicie potřebné pro návštěvu showroomu ECLISSE na Kaštanové. Těšíme se na vaši návštěvu.

Článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2021 - přečtěte si jej celý ZDE

Značky v novince

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.