Kliky

Kliky

Není klika jako klika. Kromě toho, že vás několikrát denně pouští z místnosti do místnosti a stará se o vaše soukromí v koupelně nebo na WC, je klika nezanedbatelným designovým prvkem vašeho domu či bytu. Pokud se dobře vybere, bude vám nejen správně a dlouho sloužit, ale stane se také třešničkou na dortu vašich vnitřních dveří a celého interiéru.

Značky

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Dávno pryč jsou doby, kdy na trhu byly přesně jedny dveře a jedna klika. Z nabídky interiérových dveří se dnes točí hlava a o klikách to platí přinejmenším dvojnásob. Vybírat můžete z širokého sortimentu klik a madel, a to nejen podle jejich funkce, ale také podle vzhledu. 

Nejdříve si dobře promyslete, které z dveří budou vyžadovat jen samotnou kliku a které bude třeba doplnit o zámek. Na výběr pak máte ze dvou základních typů interiérového kování. Zatímco u rozetového kování jsou klika a otvor pro zámek oddělené, u štítového kování je najdete na jednom díle. Štítové kování je sice většinou levnější, ale způsob jeho upevnění může být méně trvanlivý než u kování rozetového. 

Interiérové kliky se vyrábí z řady materiálů. Je-li pro vás prioritou dlouhá životnost, připlaťte si za nerez, chrom, nikl nebo bronz, máte-li omezený rozpočet, vsaďte na hliník. Výjimkou nejsou ale ani kliky ze skla nebo umělých materiálů či jejich kombinací. Co se týče designu, vybírat můžete z rozet kulatých, hranatých nebo oválných, ale také kombinací klika/koule, koule/koule nebo klika/madlo. Mezi styly najdete modernu, italské baroko, empír, secesi, pop-art a mnoho dalších a barevným variantám a odstínům se meze nekladou.

Dveře do koupelny a na WC bývají opatřené takzvanou WC kličkou, pro fajnšmekry jsou ale v nabídce i další typy zámků, kdy se dveře uzamknou/odemknou pohybem kliky nahoru nebo dolů, nebo chytré a elegantní kliky s magnetickým zamykáním

V showroomu Porte Karpi najdete desítky standardních i designových klik a madel kvalitních italských značek. Přijďte si vybrat a poradit se do Centra bydlení a designu Kaštanová.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.