Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Výměna střešních oken. Bolehlav nebo ROTO?

Výměna střešních oken. Bolehlav nebo ROTO?

Všechno stárne. Tento přirozený proces se nevyhne ani střešnímu oknu. A tak, když nastane ten den, kdy se rozhodnete střešní okno vyměnit za nové, může to být i nápor na vaše nervy. Je to totiž složité, pracné a prašné. Anebo máte ROTO - nejvyšší kvalitu v oblasti střešních oken. 

Roto jako výrobce střešních oken nabízí více možností řešení, doporučuje však vnímat i souvislosti celého otvoru jako uceleného prvku v konstrukci střechy

Okno na míru

Nemůžete v nabídce oken najít tu správnou velikost? V průběhu let se totiž upravily standardní rozměrové škály oken, a proto možná nemusíte najít to, přes které jste se tolik let dívali ven… ROTO ale nabízí výrobu okna na míru přesně dle rozměrů současného stavu ostění. Sice si na takové okno musíte delší chvilku počkat a taky něco připlatíte, ale budete jej mít stejné jako předtím. Ostění však zůstává beze změn.

okno střešní okna ROTO Centrum Kaštanová

Kus za kus 

ROTO také nabízí výměnu okna za okno stejného rozměru bez ohledu na výrobce. Nové okno vám osadí do původní polohy současného okna, beze změn jeho ostění, ale jsou tím částečně omezeny možnosti odstranění chyb nebo vylepšení vlastností střešního okna. Případné problémy s chybějící izolací, nefunkční parozábranou, nesprávným tvarem ostění či podobnými nešvary řešit nejde, proto vždy dejte na radu odborníka před samotnou výměnou.

okno střešní okna ROTO Centrum Kaštanová

Široká nabídka ROTO

Rozhodně nejlepší variantou je výběr střešního okna z kompletní nabídky ROTO. Stačí si jen vybrat! Důležité je při výměně současně provést správně tvar ostění. Jedná se o zalomený průběh v oblasti parapetu a nadpraží. Předtím je vhodné doplnit chybějící tepelnou izolaci a důsledně propojit límec parozábrany s parozábranou v konstrukci střechy. Jestli bude ostění provedeno systémově z omyvatelného PVC při současném snížení prašnosti a zkrácení doby provádění nebo bude použita standardní sádrokartonová technologie, případně palubkový obklad, není rozhodující. Odstraníte tím chyby minulosti. 

okno střešní okna ROTO Centrum Kaštanová

Pokud se tedy chcete do budoucna vyvarovat nečekaných bolehlavů, vyberte si střešní okno z nabídky ROTO. K dispozici jsou okna ovládaná klikou dole nebo madlem nahoře, okna elektricky ovládaná, okna dřevěná, plastová, výklopná/kyvná, výsuvně-kyvná, kyvná……atakdále atakdále.

Doplňky pro montáž a stínění nevyjímaje.

Tento článek vznikil v rámci magazínu OKO 2020. Přečtěte si celý magazín ZDE.

Značky v novince

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.