NOVINKY

Výměna střešních oken. Bolehlav nebo ROTO?

Výměna střešních oken. Bolehlav nebo ROTO?

Všechno stárne. Tento přirozený proces se nevyhne ani střešnímu oknu. A tak, když nastane ten den, kdy se rozhodnete střešní okno vyměnit za nové, může to být i nápor na vaše nervy. Je to totiž složité, pracné a prašné. Anebo máte ROTO - nejvyšší kvalitu v oblasti střešních oken. 

Roto jako výrobce střešních oken nabízí více možností řešení, doporučuje však vnímat i souvislosti celého otvoru jako uceleného prvku v konstrukci střechy

Okno na míru

Nemůžete v nabídce oken najít tu správnou velikost? V průběhu let se totiž upravily standardní rozměrové škály oken, a proto možná nemusíte najít to, přes které jste se tolik let dívali ven… ROTO ale nabízí výrobu okna na míru přesně dle rozměrů současného stavu ostění. Sice si na takové okno musíte delší chvilku počkat a taky něco připlatíte, ale budete jej mít stejné jako předtím. Ostění však zůstává beze změn.

okno střešní okna ROTO Centrum Kaštanová

Kus za kus 

ROTO také nabízí výměnu okna za okno stejného rozměru bez ohledu na výrobce. Nové okno vám osadí do původní polohy současného okna, beze změn jeho ostění, ale jsou tím částečně omezeny možnosti odstranění chyb nebo vylepšení vlastností střešního okna. Případné problémy s chybějící izolací, nefunkční parozábranou, nesprávným tvarem ostění či podobnými nešvary řešit nejde, proto vždy dejte na radu odborníka před samotnou výměnou.

okno střešní okna ROTO Centrum Kaštanová

Široká nabídka ROTO

Rozhodně nejlepší variantou je výběr střešního okna z kompletní nabídky ROTO. Stačí si jen vybrat! Důležité je při výměně současně provést správně tvar ostění. Jedná se o zalomený průběh v oblasti parapetu a nadpraží. Předtím je vhodné doplnit chybějící tepelnou izolaci a důsledně propojit límec parozábrany s parozábranou v konstrukci střechy. Jestli bude ostění provedeno systémově z omyvatelného PVC při současném snížení prašnosti a zkrácení doby provádění nebo bude použita standardní sádrokartonová technologie, případně palubkový obklad, není rozhodující. Odstraníte tím chyby minulosti. 

okno střešní okna ROTO Centrum Kaštanová

Pokud se tedy chcete do budoucna vyvarovat nečekaných bolehlavů, vyberte si střešní okno z nabídky ROTO. K dispozici jsou okna ovládaná klikou dole nebo madlem nahoře, okna elektricky ovládaná, okna dřevěná, plastová, výklopná/kyvná, výsuvně-kyvná, kyvná……atakdále atakdále.

Doplňky pro montáž a stínění nevyjímaje.

Tento článek vznikil v rámci magazínu OKO 2020. Přečtěte si celý magazín ZDE.

Značky v novince

Roto

Střešní okna a příslušenství Roto představují prvotřídní kvalitu v každém cenovém segmentu. Technologie střešních systémů Roto Frank je na trhu více než 75 let a dnes je jedním z předních výrobců střešních oken, výlezů a půdních schodů. Produkty Roto se vyrábí podle přísných německých standardů a jsou konstruovány podle nejnovějších technologických postupů s důrazem na vysokou užitnost, komfortní ovládání a propracovaný design. Přesvědčí vás svými vynikajícími vlastnostmi, dlouhou životností a jednoduchou údržbou. V roce 2020 společnost Roto představila první antimikrobiální kliku střešních oken, která okamžitě a dlouhodobě působí proti bakteriím a dalším mikrobům.

Novinky & akce

Moderní bydlení v Rousínově - to nabízí Residence Lípové sady

Prémiové bydlení nedaleko Brna. Svůj nový domov si můžete vybírat z možností rodinných domů nebo vilabytů. Vy...

Organizační informace - červenec 2023

Milí návštěvníci, dovolujeme si vás upozornit na změnu dopravy týkající se ulice Kaštanová. V termínu od 1. 7...

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.