NOVINKY

Zatopte si sklem! Okno, které zahřeje váš domov.

Zatopte si sklem! Okno, které zahřeje váš domov.

Do zimních zahrad, prostorných obývacích pokojů, altánů či uzavřených pergol, ateliérů, fasádních systémů a designových objektů. Zkrátka všude tam, kde v designu převažuje sklo a není možné z technických či jakýchkoliv jiných důvodů mít v objektu klasický topný systém. Tam všude je určena revoluční novinka, infratopné sklo ThermoGlass® od společnosti Dafe Plast.

Topné sklo Dafe-Plast

Co to dělá?

Opravdu v tom není potřeba hledat nic složitého. Jedná se o okno, které je vybaveno ohřívací funkcí. Zapomeňte na momenty, kdy jste se chtěli opřít o velkoformátové sklo a leknutím jste rychle odskočili, jak studené bylo... Místo obyčejného skla, které je v zimě velmi chladné na dotek, můžete mít sklo, které nejenže je na pohmat teplé, ale především umí zatopit a prohřát celou místnost. Stačí zapnout do běžné elektrické sítě a užívat si pohled do zahrady s pocitem jako byste seděli u krbu...

Jak to funguje?

Infratopné sklo ThermoGlass® je řešením pro hlavní topný zdroj nebo jako doplňkový zdroj tepla. Pomocí termostatu si jednoduše nastavíte, jakou teplotu požadujete a během chvilky si můžete užívat relaxujících chvil. Skla totiž nabízí tepelné rozmezí 25 - 60 °C a dosahují 100% výkonu již do deseti minut po zapnutí!

Princip této skvělé funkce spočívá v průhledné kovové nanovrstvě, která je implementována na vnitřní stranu skla. Tato transparentní vrstva je poté laserem upravena tak, aby bylo možno regulovat tok elektrického proudu a nastavit tak přesně požadovaný příkon a teplotu infratopného skla. Z hlediska bezpečnosti si můžete vybrat například lepené sklo, které při poškození pouze popraská a zůstane vcelku, nebo lze elektrické napájení výhřevu skla implementovat do bezpečnostního systému vašeho domova.

A jaká je další skvělá výhoda topných skel? Už žádné rosení oken! Sklo ThermoGlass® je zdrojem komfortního sálavého tepla a eliminuje nežádoucí efekt "studeného skla". Odstraňuje tak pocit chladu v blízkosti velkých zasklených ploch, zabraňuje kondenzaci vodních par a mlžení skla.

Je tam nějaké ale?

Není. Výhřevné sklo nijak nezhoršuje tepelně-izolační vlastnosti izolačních dvojskel a trojskel a především díky transparentní vrstvě nemá žádný vliv na světelnou propustnost. Okna si můžete nechat vyrobit od velikosti 300 x 400 mm až po rozměr 2000 x 3000 mm. Zkrátka téměř jakákoli!

 

Přijďte se i vy přesvědčit o výhodách skla ThermoGlass® od společnosti Dafe Plast - stačí si s nimi domluvit schůzku a být svému vysněnému domovu zase o krok blíž.


Tento článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2020. Dané číslo i předchozí vydání si můžete prohlédnout online ZDE.

Značky v novince

DAFE-PLAST

DAFE-PLAST je český výrobce plastových, kompozitních a hliníkových oken, dveří, prosklených stěn a zimních zahrad. Nabízí montáž a poradenství, odborné konzultace a projektování souvisejícím se stavebními otvory. Díky kvalitě výroby i špičkovým materiálům používaným pro výrobu a rozsahem poskytovaných služeb patří firma mezi nejvýznamnější výrobce otvorových výplní. Široká síť obchodních zástupců, kvalifikovaný výrobní a montážní tým je zárukou profesionálního provedení každé zakázky.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.