Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Zimní zahrada - proč po ní všichni touží?

Zimní zahrada - proč po ní všichni touží?

Chcete si v mrazivém zimním ránu dopřát ranní kávu v teple domova a přitom sledovat zimní závěje, které jsou doslova na dosah ruky? Nebo si užít letní odpolední svačinku, při které vám lehký vánek čechrá vlasy? Idylické momenty, které by chtěl zažít každý. A se zimní zahradou může!

Ale nejde jen o idylické chvíle, které vám zimní zahrada nabízí. Jde samozřejmě o plno dalších výhod, které si s ní do svého domečku přinesete, a my vám 3 hlavní výhody hned představíme!

Zimní zahrada

Větší obytný prostor

Nejenže máte zahradu jako na dlani, ale díky uzavřenému prostoru zimní zahrady získáváte především větší prostor, kde můžete realizovat své bydlení. Rozšířit obývací pokoj nebo vytvořit pracovnu? Představivosti se meze nekladou! Nejčastěji se volí místnost, ve které se bude dát skvěle relaxovat a hledat inspiraci.

Velmi oblíbenou variantou je také umístění jídelny do zimní zahrady. Z kuchyně to tak máte pár kroků k jídelnímu stolu a od něj zase jen pár kroků v létě na terasu při grilování.

Zimní zahrada

Idylické propojení s přírodou

A to jak exteriérově i interiérově. V létě můžete dokořán otevřít dveře a vaše zahrada se tak otevře jako na dlani. V tu chvíli je nejlepším řešením dokonale sladit venkovní dlažbu, která bude lehce navazovat na řešení podlahy v zimní zahradě. Nejenže je to estetické, ale především je to velmi praktické řešení, které nabízí pocitově příjemné řešení při chůzi.

Pokud se vrátíme k interiérovému řešení splynutí s přírodou, tak máme na mysli samozřejmě vytvoření domácí zahrady tak, jak je už známo. Vznikne vám tak harmonický prostor, kde můžete pěstovat pokojové rostliny a především se jim zde bude mnohem lépe dařit než v přetopeném interiéru domu.

Zimní zahrada

Tepelná izolace

Hlavní výhodou zimní zahrady je ale vytvoření takzvané vyrovnávací zóny. Realizací zimní zahrady ve svém domě totiž vytvoříte určité přechodné místo, které neutralizuje tepelné rozdíly. Pokud je tedy v zimě venku třesknutá zima, tak se vám domov rychle neochlazuje, protože je určitá bariéra právě zasklený prostor zimní zahrady. Naopak v létě vzniká prostor, který příchozí extrémně teplý vzduch neutralizuje a zbytečně si tak "netopíte" v domě. Navíc si v létě můžete otevřít střešní ventilační okna a vytvořit tak příjemný prostor.

Zimní zahrada

Typové nebo atypické řešení

Pokud se tedy rozhodnete pro řešení zimní zahrady, tak na vás čekají 3 hlavní způsoby řešení. Buďto si můžete vybrat jednoduché zastřešení prostoru, ale to je v podstatě taková skleněná pergola, která se hodí spíše ke vstupům. Nebo využijte nabídku typových a atypických řešení. Typová nabídka je vlastně soubor různých modulů, které si jako skládačku poté můžete "napasovat" na svůj dům. Nabídka je široká a vy si tak vyberete řešení, které jednoduše sedne. Nebo vám bude nabídnuto řešení na míru pomocí atypických zimních zahrad. Může tak vzniknout prostor, který bude odpovídat stylu stavby vašeho domu a v podstatě se tak stane jenom rozšířením vašeho domu bez nutnosti řešení umělého stylu.

Rozhodně zajímavou nabídkou jsou dále typy otevírání dveří v zimní zahradě. Můžete volit klasické otvíravé dveře nebo posuvné. Nemusíte se bát velkých rozměrů - společnost Schüco se zaměřuje na čím dál větší skleněné prostory a pomocí elektronických motorků tak mohou otevírat i několikametrové plochy. Velmi zajímavým řešením jsou dveře skládací. Jako harmoniku můžete celou šíři své zimní zahrady otevřít nebo zavřít - jak je libo.

 

Přijďte si do Centra hrubé výstavby prohlédnout možnosti řešení skleněných systémů zimních zahrad. Nebo si rovnou domluvte schůzku s odborníky ze Schüco nebo Dafe Plast a najděte tak řešení přímo pro sebe!

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

DAFE-PLAST

DAFE-PLAST je český výrobce plastových, kompozitních a hliníkových oken, dveří, prosklených stěn a zimních zahrad. Nabízí montáž a poradenství, odborné konzultace a projektování souvisejícím se stavebními otvory. Díky kvalitě výroby i špičkovým materiálům používaným pro výrobu a rozsahem poskytovaných služeb patří firma mezi nejvýznamnější výrobce otvorových výplní. Široká síť obchodních zástupců, kvalifikovaný výrobní a montážní tým je zárukou profesionálního provedení každé zakázky.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.