NOVINKY

Živá podlaha do pracovny, kanceláře nebo kuchyně

Živá podlaha do pracovny, kanceláře nebo kuchyně

Jako kůže - takhle můžeme jednoduše popsat živou podlahu. Díky tomu si lehce zapamatujete její hlavní vlastnost - elasticitu. Nemusíte se tedy bát toho, že by po delším stání v podlaze zůstaly důlky od nohou židlí nebo stolu - s tím si živá podlaha umí poradit. Kromě této vlastnosti ale nabízí i několik dalších výhod - je měkká, příjemná na chůzi, takže i při celodenní práci například v pracovně se budete stále cítit komfortně.

Ziva podlaha GreenTec

Kompozitní podlaha - co si představit?

Živé podlahy se řadí do skupiny kompozitních podlah. Nenechte se zmást odborným názvem - není to nic jiného než jen podlaha vrstvená. Díky tomu lze zajistit její odolnost, stabilitu a především zmiňovanou elasticitu. Živé podlahy se řadí do kategorie podlah MMFA a jsou vyráběny z více než 70 % obnovitelných zdrojů. Převážně se tedy jedná o vlákna dřeva - a to hned v několika vrstvách podlahy. Díky tomu je celkově pocitově měkčí a teplejší než třeba podlaha laminátová

Technologické postupy zároveň umožnily vyrobit 100% přírodní povrch, a to díky dřevěnému jádru podlahy. Dále jsou podlahy bez PVC a potenciálně nebezpečných látek, zároveň se vyznačují svou antibakteriálností a snadnou údržbou.

Ziva podlaha GreenTec

Novinka mezi živými podlahami - ProDesign GreenTec

I když jsou živé podlahy stále nováčkem na poli nabídky podlah, tak i přesto se můžete těšit na zbrusu nový typ s mnoha dalšími vychytávkami. Moderní technologie umožnily zavést několik nových postupů výroby, díky čemuž se tato kolekce může pyšnit certifikáty M1, M2, Modrý anděl a jiné, které umožňují prezentaci antibakteriálních vlastností. Nový typ živé podlahy se tedy vyznačuje nejen vysokou elasticitou podlahy, ale také její odoloností vůči poškrábání - tyto vlastnosti jsou umožněny větší hustotou dřeva z jehličnatých stromů a většímu obsahu pryskyřice. Zároveň instalace podlahy je díky novému řešení zámků snadnější a odolnější vůči vlhkosti. 

Ziva podlaha GreenTec

Podlaha GreenTec se skládá ze 4 vrstev. 

  • Nejspodnější vrstva je z integrované korkové podložky, jejímž cílem je absorbovat hluk a chránit před únikem tepla. Tudíž i do patrových domů můžete tuto podlahu bez problémů použít třeba i v dětském pokoji. Redukce hluku je 18 dB, podlahu tlumí o 34 %.
  • Třetí vrstva je samotná nosná deska GreenTec - ta prošla inovativními změnami a díky svým odolným vlastnostem ji nyní můžete bez problémů použít třeba i do koupelny nebo komerčních objektů.
  • Druhou vrstvou je autentická dekorová vrstva, která je vyrobena z jehličnatých stromů a obsahuje více než 70 % dřeva. Nabízí 10 designových dekorů, které se dělí na varianty Klasik a Large lišící se velikostí formátu lamely. Vybírat můžete i ze 3 struktur - Mineral s hrubým vzorem, Deepskin s výraznou strukturou a Omnipore, který se vyznačuje přírodní strukturou.
  • První vrstvou na povrchu je poté voděodolná nášlapná ochranná vrstva, která je zároveň i odolná proti opotřebení (například proti škrábancům) a díky termoplastické zalakované fólii na bázi vinylu vytváří UV ochranu proti změnám barevnosti. Celková výška podlahy je tak 7,5 mm.

Nový typ živé podlahy se vyznačuje nejen vysokou elasticitou podlahy, ale také její odolností vůči poškrábání - tyto vlastnosti jsou umožněny větší hustotou dřeva z jehličnatých stromů a většímu obsahu pryskyřice. Zároveň instalace podlahy je díky novému typu zámků snadnější a obecně je živá podlaha například v porovnání s laminátem odolnější vůči vlhkosti. 

Přijďte si proto vybrat živou podlahu na showroom Supellex - čeká zde na vás nejen široká nabídka, ale také odborný personál, který rád poradí s každou otázkou týkající se podlah.

Značky v novince

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance 9. narozeniny Centra bydlení a designu Ka...

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.