NOVINKY

Zlatá známka kvality pro překlady HELUZ

Zlatá známka kvality pro cihlový překlad HELUZ

Není překlad, jako překlad. Zářným příkladem je cihlový překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný, jehož druhá generace získala Zlatou známku kvality v kategorii VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu. Za rok 2021 byly uděleny jen dvě zlaté známky, dvě stříbrné a jedna bronzová.

Vlastnosti překladu HELUZ FAMILY 3in1 nosného ocení zákaznící, projektanti i stavitelé

Ocenění Zlatou známkou kvality symbolizuje garanci vysokého standardu vlastností materiálu a má doporučující charakter ve stavební praxi. A jaké jsou vlastnosti tohoto cihlového překladu, které si takto prestižní ocenění zasloužily?

Zlatá známka kvality pro překlad HELUZ | Kaštanová

Od roku 2020 je nutné stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. Právě pro tyto novostavby je díky svým tepelněizolačním vlastnostem určen překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný. Jeho hlavní předností je variabilní velikost vnitřního prostoru. Překlad se používá nad okenní otvor v obvodových stěnách. Umožňuje postupně vytáhnout jednotlivé části izolace, aniž by došlo ke zhoršení jeho tepelněizolačních vlastností. Pokud chce novostavba splňovat nízkoenergetické standardy, bez stínící techniky se neobejde. Ta totiž zamezuje úniku tepla v zimě a zároveň v létě brání přehřívání interiéru. Překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný se tvarově i rozměrově přizpůsobí žaluziím nebo roletovým schránkám různých velikostí. Další výhodou je, že může po dobu hrubé stavby zůstat bez stínící techniky, což dává uživateli domu možnost vybrat si typ zastínění až na základě osobní zkušenosti s domem.

Zlatá známka kvality pro překlad HELUZ | Kaštanová

Překlad samozřejmě dodržuje jednotný modulový systém hrubé stavby z broušených cihel HELUZ, což usnadňuje práci při tvorbě projektu domu. Překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný je také oblíbený mezi stavaři. Díky jeho převozu na paletě je jednoduché s ním manipulovat hydraulickou rukou, odpadá kombinace klasických a roletových nosných překladů, takže je možné jej během pár hodin namontovat na celý dům.

Přijďte si prohlédnout tento unikátní systém do expozice HeluzCentru hrubé výstavby, které je součástí Centra bydlení a designu Kaštanová. Přesvědčte se o komplexnosti stavebního systému HELUZ a seznamte se s ním na vlastní oči.

Zlatá známka kvality pro překlad HELUZ | Kaštanová

Zjistěte více o vlastostech stavebního systému HELUZ. Přečtěte si, jak díky blokům HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená zvýšite v domě akustickou pohodu.

Značky v novince

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Novinky & akce

10 tipů jak na moderní kuchyni

Není příliš pochyb o tom, že kuchyně je jedním z nejdůležitějších míst, které tvoří základ domova. Její funkč...

Ekologicky a zdravě se stavebními materiály společnosti Xella.

Podle vedoucího technického oddělení společnosti Xella CZ/SK Ing. Martina Mihála poroste letos zájem o obnovi...

Prestižní ocenění pro Duscholux za metodu AIR 3

V loňském roce získala společnost Duscholux prestižní ocenění iF DESIGN AWARD 2021 za inovativní metodu upevn...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.