NOVINKY

10 tipů jak na moderní kuchyni

Moderní kuchyně inspirace

Není příliš pochyb o tom, že kuchyně je jedním z nejdůležitějších míst, které tvoří základ domova. Její funkční vybavení má na celkový dojem téměř stejný vliv, jako kuchařské umění paní nebo pána domu. Aby v kuchyni mohly vznikat lahodné pokrmy, musí se v kuchyni také dobře pracovat a snadno se v ní pohybovat. A to je přesně způsob, jak stvořit moderní kuchyni – funkční, snadno udržitelnou a stylově sladěnou. Projděte si našeho průvodce na cestě za moderní kuchyní.

1) Výška pracovní desky

Možná vás překvapí, že špatně nastavená výška pracovní desky je jednou z příčin bolesti vašich zad. Konkrétní výška pracovní plochy by proto měla být přizpůsobena tomu, kdo u ní bude trávit nejvíce času. Rozdíl v optimální výšce může být i 15 centimetrů. Standardem je výška pracovní desky od podlahy 850 až 1000 mm. Obecným standardem je výška kuchyňské linky 90 cm pro ty, kteří měří 175 až 185 cm. Pro vaše budoucí pohodlí ovšem důrazně doporučujeme si u linky chvíli tréninkově "zavařit", a konkrétní výšku nastavit podle svých potřeb.

Výška kuchyňské desky | Kaštanová

2) Materiál kuchyňské desky

Výběr materiálů, které můžete použít jako kuchyňskou desku je široký. Od umělých materiálů jako je laminát nebo umělý kámen po přírodní materiály – masivní dřevo, přírodní kámen (zejména žula) nebo neolith.

Laminát se vyznačuje vysokou odolností vůči vysokým teplotám, naopak není odolný vůči mechanickému poškození. Umělý kámen je velmi dobře odolný vůči poškrábání i vlhkosti, ale jeho pořizovací cena je vyšší. Masivní dřevo působí útulně, ale vyžaduje pravidelnou údržbu. Žula jako by byla stvořená pro výrobu kuchyňské linky. Snadno se udržuje, je odolná i vůči vniknutí vody nebo jiných tekutin. Vysoké kvalitě ovšem také odpovídá cena. Podobné vlastnosti má také pracovní deska z neolithu. Takové pracovní desky jsou nadčasové a vydrží dlouhá léta. Přijďte si je prohlédnout do showroomu dodavatele výrobků z přírodního kamene DEKSTONE.  

Materiál kuchyňské desky | Kaštanová

3) Optimální množství pracovní plochy

Poznávacím znamením moderní kuchyně je její vysoká praktičnost. S tím souvisí i využití pracovní plochy, zejména tedy tvar kuchyňské linky a kolik pracovního prostoru vám uspořádání dovolí. Zde vybíráme zejména podle dispozic kuchyně. Při výběru tvaru kuchyňské linky máme totiž na výběr docela velkou část abecedy. Od nejmenších linek ve tvaru I, přes kuchyně ve tvaru L, U až G, která je vhodná zejména v kuchyních, které jsou propojené s obývacím pokojem.

Vestavné spotřebiče | Kaštanová

4) Zvažte kuchyňský ostrůvek

Kuchyně s ostrůvkem se staly doslova fenoménem posledních let. Vyjma další pracovní plochy má ostrůvek také společenský význam, jelikož u něj může sedět návštěva nebo jiná společnost během přípravy jídla a zůstane zachována komunikace z očí do očí. Pokud patříte mezi ty šťastné a můžete si kuchyňský ostrůvek prostorově dovolit, nepodceňte funkční detaily, jako dostatečný počet zásuvek, odvětrávání apod.

Kuchyňský ostrůvek v moderní kuchyni | Kaštanová

5) Využijte každý kousek kuchyňské skříňky

I ve světě kuchyní můžeme sledovat narůstající trend minimalismu. Zároveň ale v kuchyni potřebujete dostatek místa v podobě kuchyňských skříněk. Maximálně využít každý volný koutek kuchyňské skříňky pomůžou například praktické pořadače, vnitřní poličky nebo dvoupatrové zásuvky. Do jedné skříňky se vám tak vejde několikanásobně více věcí a zároveň nebude vaše kuchyňská linka monstrózní.

Efektivní kuchyňské skříňky | Kaštanová

6) Obklady do kuchyně

Značný díl z celkového dojmu tvoří obklady do kuchyně a dlažba. V současné téměř nekonečné nabídce můžete volit z celé řady dekorů keramických dlažeb. Vybrat můžete imitaci dřeva, kamene nebo betonu. Široký výběr obkladů do kuchyně najedete v showroomu Keraservis. Pokud jste se shlédli v betonu, zvážit můžete také betonovou stěrku, která kuchyni dodá nadčasový industriální vzhled. Skutečné odborníky na betonové stěrky najdete v showroomu Němec.

Betonová stěrka v kuchyni | Kaštanová

7) Dojem znásobí digestoř

Nutnou součástí kuchyně je také odsavač par neboli digestoř. Pokud chcete skutečně moderní kuchyni, je dobré vybírat digestoř, která kombinuje vysoký savý výkon ale tichý chod, takže umožňuje příjemný hovor během přípravy jídla. Podceňovat není radno ani design digestoře. V široké nabídce si můžete vybrat takový odsavač par, který okamžitě upoutá pozornost a stane se jednou z dominant kuchyně, nebo naopak vybrat nenápadný, který návštěvník nemusí vůbec zaznamenat.

Digestoř v moderní kuchyni | Kaštnaová

8) Vsaďte na vestavné spotřebiče

Stejně jako digestoř ovlivňují bezproblémový chod kuchyně i zvolené spotřebiče. Jak již bylo zmíněno i v kuchyních můžeme sledovat snahu o minimalismus. V souladu s tímto trendem tedy v moderní kuchyni nesmí chybět vestavné spotřebiče např. značky Gorenje, které dokonale splynou s interiérem. Zejména lednice, myčka nebo mrazák zůstanou na první pohled v kuchyni úplně skryty. Vestavná pečicí trouba je zase praktická díky umístění v úrovni očí.

Osvětlení do kuchyně | Kaštanová

9) Světlo do kuchyně patří

V kuchyni se vyskytujeme v průběhu celého dne, proto nesmíme podcenit výběr osvětlení. Svítidlo by mělo být namířené na konkrétní pracovní plochu, tak i umístěné ve stropě osvětlující celou místnost. V současné době jsou populární LED svítidla nebo LED pásky, které prosvětlí vnitřní skříňku při otevření.

Pracovní plocha v kuchyni | Kaštanová

10) Nezapomeňte na textilie

Součástí moderní kuchyně jsou také textilie, jako jsou záclony nebo závěsy. Při výběru záclon do kuchyně je určující, kde se nachází okno. Pokud je součástí kuchyňské linky, můžete zvolit krátkou záclonu nebo také plissé. Rozhodně byste měli vybírat materiály prodyšné, které zvládnou náročnější podmínky, které běžný kuchyňský provoz přináší.

Záclony do kuchyně | Kaštanová

Jaká tedy je moderní kuchyně? Zkrátka taková, která vám maximálně usnadní práci a z pracovního prostoru se stane rovnocenná součást domova, ve rádi budete trávit čas. Přijďte do Centra bydlení a designu Kaštanová a udělejte tak první krok k vaší moderní kuchyni. Jste připraveni? Tak na viděnou na Kaštanové.

Chci poradit ohledně kuchyně


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Hormen

Český výrobce svítidel a osvětlovacích systémů prošel od svého založení v roce 2004 dynamickým vývojem a stal se předním dodavatelem energeticky šetrných osvětlovacích řešení a aplikací pro obchodní a kancelářská centra, hotely, školy, bytové projekty a rodinné domy, veřejné budovy i venkovní prostory. Osvětlovací systémy firmy HORMEN splňují požadavky certifikací pro energeticky šetrné budovy, o čemž svědčí získané certifikáty LEED a BREEAM. Díky nabídce svítidel ve 26 RAL barvách si můžete objednat designová svítidla v odstínu, který nejlépe zapadá do vašeho interiéru.

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Němec

Společnost Němec se zabývá realizací stylových povrchů, vertikálních zahrad a mechových obrazů. Vyvíjí vlastní nejmodernější technologie, díky kterým uspokojí i ty nejnáročnější představy o dokonalém designu interiérů. To vše vám přináší v České republice i v zahraničí již více než 20 let. Mezi jejich ikonické technologie patří stěrky Imitace betonu® a Betonepox®.

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.