NOVINKY

Jak vybrat dřezovou baterii pro vaši kuchyni?

Jak vybrat dřezovou baterii pro vaši kuchyni?

Pokud zrovna zařizujete kuchyni, tak vás kromě linkynábytkuspotřebičů nebo třeba osvětlení čeká i výběr dřezové baterie. Typů kuchyňských baterií je nespočet... Nejen z hlediska provedení a technického řešení, ale také vzhledem k designovému typu a komplexnosti vizuálu. Abyste se lépe zorientovali a našli tak baterii, která bude přesně odpovídat vašim představám, tak tu pro vás máme jeden shrnující článek.

Kohoutková nástěnná dřezová baterie

Dřezová baterie kohoutková nebo páková?

Možná si kohoutkové baterie v kuchyni ještě pamatuje, není to tak dlouho, co skutečně trhu dřezových baterií vévodily, ale dnes se s nimi setkáváme spíše ojediněle, a to především kvůli designovému řešení. Jinak se stala nejvíce oblíbenou páková baterie. Jednoduše se ovládá - a to jak teplota, tak i síla proudu vody, je intuitivní a především je i ekonomická. Jejím používáním šetříte vodu i energie. Než byste si na kohoutkové baterii nastavili optimální teplotu a proud, tak kdoví kolik vody a tepla vám doslova proteče mezi prsty. A pokud se při výběru kuchyňské pákové baterie zaměříte na značku FIMA Carlo Frattini, tak ušetříte hned dvakrát, protože jejich ekologický přístup dal vzniknout baterii, u které se nenecháte zlákat a nebudete zbytečně pouštět více teplé vody. Více si o této značce můžete přečíst v našem článku.

Stojánková dřezová baterie

Dřezová baterie stojánková nebo nástěnná?

Dalším rozhodnutím je, zda zvolíte baterii, která je umístěná na stěně nebo volně stojící. Tou méně častou variantou je nástěnná kuchyňská baterie. Jak již název vypovídá, tak se instaluje na zeď, logicky, ihned u kuchyňského dřezu. Tady je potřeba počítat s dostatečnou délkou ramene baterie, výškou a možností mobility. Protože se ale čím dál více v kuchyních používají ostrůvky a voda je zavedena do nich, tak zde jaksi možnost nástenné baterie, bez přilehlé zdi, odpadá. Nejen kvůli tomu se v kuchyních nejčastěji nacházejí stojánkové baterie. Tvarů a typů je opravdu nepřeberné množství - vybírat můžete s jednoduchým ramenem, obloukovým, hranatým nebo třeba v oblíbeném granitovém povrchu, který se sladí s variantou dřezu.

Dřezová baterie u okna

Skvělým řešením je ale sklápěcí baterie pod okno. Ikonický výhled z kuchyně na zahradu, když stojíte u dřezu, velmi často limitovala právě baterie, která by zde zavazela. Proto můžete využít baterii, která výhledu uhne. Doslova.

Dřezová baterie se sprchou

Dřezová baterie se sprchovou hadicí.

Největším hitem v kuchyních je ovšem baterie, která má v sobě integrovanou sprchu. Jednoduše tak můžete z baterie "vytáhnout" hadici se sprchou a použít k omytí ovoce, zeleniny nebo třeba k napuštění hrnce pro vaření. Snadno se dostanete do koutů většího dřezu a využití sprchy najdete určitě i ještě mimo potřeby v kuchyni při vaření. Sprchovací dřezové baterie můžete vybírat nejen z hlediska barevnosti hadic a finišů baterií (matná černá, bílá, chrom nebo nerez), ale také z pohledu instalace a umístění sprchovací hadice. Ta může být buďto přiznaná a na první pohled viditelná, nebo schovaná v útrobách baterie. Zkrátka se stačí jen rozhlédnout a vybrat typ, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Grohe Blue a Red

Chytré kuchyňské baterie.

Nesmíme ale zapomenout i na chytré řešení! Firma Grohe totiž představila opravdu krásnou ukázku praktického řešení baterií. Grohe Blue a Grohe Red. Zatímco ta první varianta vám umí napustit bublinkovou vodu jedním stisknutím tlačítka, tak ta druhá varianta vám zase ihned zprostředkuje vařící vodu. Bez čekání si tak můžete jednoduše připravit nápoj, jaký budete chtít! Nemusíte se ale bát - kromě těchto vychytávek samozřejmě baterie nabízí i klasický proud a ovládání vody. 

Dřezové baterie si můžete vybírat na showroomu koupelen Keraservis v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.