NOVINKY

Údržba zahrady v zimě, na co nezapomenout

Venkovní vířivka v zimě

Dny jsou stále kratší a kratší, což je neklamným znamením, že se blíží zima. Na nadcházející chladné až mrazivé počasí je třeba připravit také naši zahradu a zahradní vybavení. Přinášíme vám tipy, jak se postarat o vaši vířivku, venkovní dlažbu nebo venkovní pergolu.

Venkovní vířivka v zimě

Mít na zahradě vlastní vířivku má jednoznačně řadu výhod. Kdykoli si dopřejete potřebný odpočinek a zklidníte tělo i myšlenky. Jak ovšem vířivku připravit na zimu. Ze všeho nejdřív pro vás máme výbornou zprávu. Vířivku, kterou pravidelně používáte nemusíte na zimu chystat vůbec nijak. Naopak koupel ve venkovní vířivce v zimě má naše zdraví blahodárné účinky!

Venkovní vířivka v zahradě v zimě | Kaštanová

Může se ovšem stát, že na zimu odjíždíte na delší dobu nebo máte vířivku na chalupě, kterou využíváte jen během letní sezony. Zkrátka může nastat situace, kdy vířivku zazimovat potřebujete. V tom případě máte dvě možnosti:

1) Vířivku nevypouštějte
Vyčistěte její filtr a upravte chemickou rovnováhu vody. Jedná se o nejšetrnější postup, kterým vaši vířivku nijak neohrozíte.

2) Rozhodnete se vířivku vypustit
V tomto případě se vystavujete riziku zamrznutí zbytkové vody v potrubí, poškození těsnění, korozi kovových částí apod. Vypouštět vodu z vířivky doporučujeme v případě, kdy ji nebudeme používat déle než měsíc.

  • Kompletně vypusťte vodu – i ze skořepiny, hadic i čerpadel a použijte kompresor pro její kompletní vysušení
  • Vyčistěte vnitřek vany – kompletní kontrolu zazimování si můžete objednat jako službu u našeho partnera Eurowellness, služba obsahuje desinfekci vnitřního potrubí, demontáž regulovatelných trysek a nadávkování chemie

Péče o venkovní dlažbu

Na zahradě nejčastěji najdete betonovou nebo keramickou venkovní dlažbu. Oba dva materiály jsou odolné s dlouhou životností. Při výběru venkovní dlažby je klíčovou vlastností mrazuvzdornost. Taková dlažba je dokonale schopná přežít zimu mírného pásu bez dalších zásahů. Pokud ovšem chcete mít jistotu dobrý pocit, že o dlažbu pečujete, můžete využít impregnace venkovní dlažby. Ta ji ochrání před nežádoucí vlhkostí.

Venkovní dlažba v zimě | Kaštanová

Uložit pergolu do zimního spánku?

Možná jste pro pobyt na zahradě vsadili na jistotu a pořídili si bioklimatickou pergolu. To je pergola, která uvnitř udržuje příjemné ovzduší, i když je horko nebo prší. Pokud navíc vaše pergola disponuje i vytápěním, můžete ji používat i v průběhu zimy. Lamely bioklimatické pergoly jsou navržené pro velkou zátěž a udrží i větší množství sněhu. Přesto jej doporučujeme čas od času smést. Rozhodně doporučujeme před zimou vyčistit žlaby.

Pokud však se rozhodnete pergolu zazimovat, nechte lamely kolmo otevřené, abyste je zbytečně nezatěžovali napadeným sněhem. Nezapomeňte také chránit vybavení pergoly, buď uskladněním mimo pergolu nebo dostatečným zakrytím.

Bioklimatická pergola na Kaštanové | Kaštanová

Na zimu je zkrátka dobré se připravit ve všech ohledech. Mráz a sníh však kromě starostí přináší i spoustu radosti. Rádi byste si také užili zimu s pohodlím vlastní vířivky nebo pergoly? Navštivte Centrum bydlení a designu Kaštanová a buďte svému snu o kousek blíž.

Značky v novince

EuroWellness

Luxusní vířivky nejen na zahradu a komplexní přístup, od návrhu po realizaci včetně vizualizace a montáže, nabízí výhradní distributor vířivek Villeroy & Boch - EuroWellness. Hledáte-li vířivku do interiéru, tzv. vířivou vanu, či venkovní, Eurowellness doporučí tu nejvhodnější. Výjimkou nejsou ani komerční prostory, kde své místo i klienty zaujmou vířivky a sauny značky Jacuzzi nebo Sentiotec. Přímo na míru, a to v nejvyšší kvalitě, vyrábí EuroWellness sauny (finské, parní), Kneippovy chodníky a odpočívárny pro komerční i privátní účely.
"Vířivka všude tam, kam si budete přát."

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Presbeton

Společnost Presbeton patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby i úpravy komunikací se silnou pozicí v zahraničí. Její výrobky se vyznačují vysokou životností, jsou ekologické i mrazuvzdorné. Nabízí venkovní dlažby, zdící prvky, schodišťové prvky i výrobky venkovní architektury v provedení městských mobiliářů.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.