Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Podlaha bez lišt je jako obraz bez rámu

Podlaha bez lišt je jako obraz bez rámu

Koberec, dřevo, dlaždice, přírodní linoleum... ať už se na vaši podlahu chystáte položit cokoli, nezapomeňte na finální dotek – lišty. Podlahové lišty nejen přispějí k dokonalému vzhledu každé podlahy, ale dodají jí také na funkčnosti. K čemu jsou, čím se liší a jak vybrat ty správné?

Podlahové lišty: jaké jsou a k čemu slouží 

Podlahových lišt je několik druhů, základní jsou dva: soklové lišty, které ukončují podlahovou krytinu u stěn, a přechodové lišty, které se používají tam, kde jedna krytina přechází v druhou.

1. Soklové podlahové lišty

Díky soklovým lištám snadno a čistě ukončíte přechod mezi podlahou a zdí, a to i tam, kde existují nerovnosti samotné krytiny nebo stěny. Kromě toho soklovými lištami také chráníte podlahovou krytinu před poškozením a nežádoucí vlhkostí, která pod ni spolu s nečistotami, prachem nebo drobnými předměty může proniknout právě u stěny. A nakonec za soklové lišty můžete nenápadně schovat i kabeláž (elektřinu, telefon nebo internet), jež by se jinak nevzhledně linula kolem stěn nebo překážela za nábytkem.

Podlahové lišty | Centrum Kaštanová

2. Přechodové podlahové lišty

Přechodové podlahové lišty využijete tam, kde se jedna krytina setkává s druhou a kde se při pokládce podlahy dříve instalovaly mnohem méně praktické prahy. Typicky (ale ne vždy) se tak děje mezi jednotlivými místnostmi (nebo částmi místností) s různým účelem – zatímco v obytných prostorách jsou často položeny koberec nebo plovoucí podlaha, kuchyni nebo koupelně stále dominují dlažba, vinyl nebo podlaha laminátová.

I tady mají lišty svůj funkční i estetický význam. Přechodové lišty podlahové krytiny výškově sjednocují (tzv. vyrovnávací lišty), vy tak o ně nebudete zakopávat a předejte zbytečnému poškozování krytiny i zraněním sama sebe. Zakrývají ale také ostré přechody mezi různými materiály a barvami, které jsou tak plynulejší a na pohled vypadají mnohem lépe.

Podlahové lišty | Centrum Kaštanová

Speciální podlahové lišty se pak používají například na schody, kde pomáhají upevnit samotnou krytinu, ale také chrání namáhané hrany schodů před poškozením a slouží jako bezpečnostní – protiskluzový – prvek.

Padesát odstínů podlahových lišt 

Podlahové lišty se vyrábí z celé řady materiálů: soklové často z tvrdého plastu nebo dřeva, přechodové lišty bývají většinou z hliníku. Ke krytině se přitom buď lepí, nebo šroubují: ty lepené vám sice nepoškodí podlahu nebo zeď, nedrží ale tak dobře jako lišty, které napevno přišroubujete. 

Co se týče tvarů a barev, je podlahových lišt nespočet – snadno je tak sladíte s odstínem samotných krytin, ale také se stylem vašeho interiéru. Jiná lišta sedne minimalistickému obýváku se světlou dřevěnou podlahou, jiná se bude hodit do vydlážděné retro koupelny.

Podlahové lišty | Centrum Kaštanová

Podlahové lišty jsou funkční i estetickou třešničkou na dortu každé nové nebo rekonstruované podlahy, a tak se jejich výběr určitě nevyplatí podceňovat. Volte pečlivě a v ideálním případně se vždy poraďte s odborníkem.

Přijďte si prohlédnout široký sortiment podlahových lišt, krytin a materiálu do podlahového studia Supellex v Centru bydlení a designu Kaštanová

Značky v novince

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.