NOVINKY

3 tipy pro řešení malé moderní kuchyně

3 tipy pro řešení malé moderní kuchyně

Pokud zrovna řešíte rekonstrukci malé kuchyně nebo jste si pořídili garsonku a přemýšlíte, jak si tu malou kuchyňku zařídit, tak se nemusíte trápit. I když se může zdát, že na takovém malém prostoru se nedá nic moc vymyslet, právě opak je pravdou! Stačí šikovné ručičky kuchyňského designéra, znalost chytrých řešení a moderní malá kuchyně je na cestě...

Malá kuchyně

Tip první - úložné prostory

I s malou kuchyní je potřeba myslet na úložné prostory. Nenechat nic náhodě, protože skříní, polic a různých systémů pro odkládání není nikdy dost. Že nemáte prostory, kam byste mohli skříně poskládat? Nic se neděje, stačí jen využít důmyslných skladovacích systémů. Organizační šuplíky pro příbory jste už nejspíš někde zahlídli - u nich je ale skvělá možnost varianty dvojitého šuplíku - zkrátka jeden systém poslouží dvojímu řešení. Nebo další systémy drátěného programu, které si uzpůsobíte podle svých potřeb, takže drobné spotřebiče, nádobí i zásoba potravin může mít své místečko.

Základní pravidlo je využít každého milimetru! Takže skříňky padnoucí na míru, které dokonale kopírují stěny a také strop. Nebojte se výšek a pěkně využijte vysoké skříně. Stoličky nebo žebříky ale nebudou potřeba. Díky důmyslným systémům kuchyňských skříněk můžete třeba využít vychytávku zpřístupnění horních skříněk. Nebo třeba rohové poličky - stačí do nich využít otočné systémy a hned je prostor navíc. A že není dostatek pracovního místa? Stačí povytáhnout šuplík a hned je další prostor pracovní linky na světě.

Rozšíření pracovního prostoru v kuchyni

Tip druhý - multifunkční kuchyňské přístroje

A protože je pro vaření potřeba tolika kuchyňských spotřebičů, tak se s tím hned pojí problém s dalším úložným prostorem. Zkuste se tedy zamyslet dopředu. Jaké spotřebiče reálně používáte? A nejde jejich funkce využít jiným přístrojem? Třeba kombinovaná trouba, která si poradí s pečením, dušením i rychlým ohřevem snadno zastoupí mikrovlnou troubu. Nebo multifunkční mixér - ten si poradí se šleháním, hnětením těsta nebo vypracováním fondánové hmoty. A hned máte jen jeden spotřebič místo mnoha. 

Když už si tedy uděláte svou vlastní analýzu potřeby kuchyňských spotřebičů, zkuste se zaměřit na výrobce. Není dobré vybírat ty nejlevnější, ale obrátit se na kvalitní a prověřené značky. A právě s výběrem vám rádi pomůžou na showroomu DEHO. Desítky let praxe a pohybu v odvětví vybavení kuchyní si opravdu vzalo svou daň (jen v tom nejlepším smyslu!), a proto vám na showroomu dají ty nejlepší tipy. Třeba i digestoř, která nezabírá místo v prostoru, ale je efektivně schovaná v lince - stačí jedno tlačítko a digestoř se objeví. Podívejte se na krátké video, jaké kuchyňské vychytávky vás na showroomu DEHO čekají:

Tip třetí - barvy a osvětlení

Samotnou kuchyní to ale nekončí! Aby kuchyně působila elegantním a příjemným dojmem, je potřeba sladit všechny detaily. Pro malé kuchyně se nejčastěji používá světlá barva kuchyňských skříněk a linky. Tmavá barva by už tak malý prostor zbytečně zmenšovala. Nejčastěji se proto volí různé imitace světlého dřeva nebo klasická bílá či její varianty. Taky je výhodou, že tyto světlé barvy poté jednoduše zkombinujete s barvou zdí. Volit můžete veselé barvičky, moderní tapety nebo ikonickou betonovou stěrku

Kromě barev si ale dejte záležet i na osvětlení kuchyně. Ve správné kombinaci barev a světel prostor opticky zvětšíte a především vytvoříte pozitivní atmosféru. Ať už tedy zvolíte designový lustr nebo podsvícení LED páskami, věříme, že vaše nová kuchyně bude sice malá, ale šikovná.

Inspiraci můžete přijít hledat na showroom DEHO.

Novinky & akce

10 tipů jak na moderní kuchyni

Není příliš pochyb o tom, že kuchyně je jedním z nejdůležitějších míst, které tvoří základ domova. Její funkč...

Ekologicky a zdravě se stavebními materiály společnosti Xella.

Podle vedoucího technického oddělení společnosti Xella CZ/SK Ing. Martina Mihála poroste letos zájem o obnovi...

Prestižní ocenění pro Duscholux za metodu AIR 3

V loňském roce získala společnost Duscholux prestižní ocenění iF DESIGN AWARD 2021 za inovativní metodu upevn...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.