Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Od staré stavby k vysněnému bydlení

Realizace rodinného domu s okny od DAFE-PLAST

Staré domy v původních zástavbách měst a obcí disponují řadou přidaných hodnot, které novostavbám v moderních satelitech chybí. Patří mezi ně široké ulice, chodníky, různorodá náměstíčka a volná zákoutí, která vytváří zabydlenou atmosféru. Proto se v poslední době stává snem mnoha lidí zrekonstruovat právě v takovéto lokalitě starý dům do moderního kabátu.

Bourat nebo rekonstruovat?

Noví majitelé domu ze 30. let minulého století stáli na začátku cesty za novým bydlením před těžkým rozhodnutím. Rekonstruovat původní dům nebo postavit zcela nový? Skutečnosti, že dům byl deset let neobydlený a měl problémy se statikou, nakonec karty přiklonily k bourání a stavbě zcela nového domu.

Stavební řešení je dílem projektanta Ing. Pavla Křehlíka, který v něm odrážel dispoziční preference majitelů. A tak vzniknul dům z klasických cihel, se střechou s dřevěnou konstrukcí s klasickými krovy, jejíž krytinu tvoří fólie. Dům je vytápěn podlahovým topením, které je napájeno tepelným čerpadlem vzduch-voda. Na terase jsou prkna ze sibiřského modřínu, která jsou použita také jako částečný obklad se sousedním domem. Důležitou roli v celkovém dojmu ze stavby hrají okna a dveře, která dodal DAFE-PLAST

Kompozitní okna a dveře DAFE-PLAST | Kaštanová

Terasa se stala středobodem života v horním patře domu. Poskytuje dokonalé soukromí a zároveň výhled do okolí ideální pro zaslouženou relaxaci. Terasa je od obývacího pokoje oddělená velkoformátovým HS portálem v konstrukci SYNEGO HST983 Panorama, který také dodal DAFE-PLAST. Portál je specifický v tom, že jeho pevná část je zasklená přímo do rámu, což vizuálně zvětšuje prosklenou plochu. Posuvné křídlo bylo záměrně navrženo v šířce pouhých 1,3 m, je tedy relativně úzké, a díky větší subtilní pevné části portál působí ještě vzdušněji a odlehčeněji. HS portál byl osazen bezbariérovým prahem HAUTAU Atrium, který umožňuje bezpečný a pohodlný přechod z obýváku na terasu

HS portál v rodinném domě na Vysočině | Kaštanová

Dominantní jsou okna

V prvním patře tohoto dvoupatrového dojmu jsou dva pokoje, koupelna, technická místnost a garáž. Kvůli situování stavby, bylo možné umístit okna jen na západní a severní stranu. Navíc jsou posazena poměrně nízko. Bylo proto třeba vybrat nejen barvu oken, která bude korespondovat s bílou fasádou, tak zároveň funkční stínění. 

Kompozitní okna DAFE-PLAST | Kaštanová

Volba padla na okna PROGRESS ALU EF+, která mají mezi třetím a čtvrtým sklem, ve speciálním hliníkovém rámečku, integrované žaluzie. Okna jsou produktem společnosti DAFE-PLAST a jsou vyrobeny z kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, díky kterému jsou okna pevná a stabilní po celý rok. Okna se pyšní výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a hlukovým útlumem na nejvyšší možné úrovni.

Kompozitní okna s integrovanými žaluziemi | Kaštanová
 

Integrované žaluzie s motorickým pohonem jsou ovládány dálkově, což zvyšuje komfort jejich používání. Tím, že jsou schované za sklem, nejsou náchylné na poškození a výrazně méně se také znečišťují. Okna jdou otevřít klasicky, tj. umožňují otevření i sklopení. Na okna i dveře byl vybrán dekor schwarzgrau jak z vnitřní, tak i z vnější strany, kde jsou okna opláštěna hliníkovou obložkou. Dveře jsou vyrobeny také z profilu PROGRESS, jsou osazeny elektromechanickým bezpečnostním zámkem a ovládány snímačem otisku prstu. Tmavá okna a dveře kontrastují se světlou fasádou a celé vzezření domu zapadá i do stávající zástavby v ulici

Rozsah dodávky:

  • Kompozitní okna a vchodové dveře, plastový HST Panorama
  • Systém PROGRESS ALU EF+, SYNEGO PANORAMA
  • Dekor: SCHWARZGRAU
  • Vrchní kování: kolekce QUADRO DESIGN

VÝROBCE A DODAVATEL OTVOROVÝCH VÝPLNÍ: DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.
INVESTOR: soukromý investor
PROJEKTANT: Ing. Pavel Křehlík

Vstupní dveře s bezpečnostním odemykáním | Kaštanová

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Přijďte se o nových oknech a dveřích poradit do kanceláře společnosti DAFE-PLAST v Centru bydlení a designu Kaštanová. 

Chci více informací o produktech DAFE-PLAST


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.