Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, ve státní svátek, čtvrtek 28. října, bude Centrum bydlení a designu Kaštanová zavřeno. Ostatní dny nás můžete navštívit dle běžné otevírací doby. Těšíme se na vaši návštěvu.

NOVINKY

3 jednoduché rady, jak na ekologickou koupelnu

Pokud se zrovna chystáte na novou koupelnu, její rekonstrukci nebo zkrátka jen přemýšlíte, jak ji zdokonalit, tak tu pro vás máme pár tipů. Rad, které jsou nejen praktické, ale i ekologické a především designové. Pusťte se s námi do toho.

ekologické vybavení koupelny

1) Šetřete vodou s chytrými vodovodními bateriemi

Úspora vody je jedním ze základních ekologických principů. Řeší se aplikace retenčních nádrží, domácích čističek a spoustu dalších metod. Můžete si pomoct i malým krokem, který přináší velký efekt - stačí současné baterie vyměnit za ekologické vodovodní baterie. Možností je hned několik. Velmi zajímavou funkci nabízí baterie italské značky FIMA. Samotné vodovodní baterie jsou opatřeny mechanismem, který umožňuje šetřit vodu. Máte tedy na výběr, jestli budete používat pouze 50 % vody nebo potřebujete 100% průtok, a to pouhým dvojitým mechanismem zapínání kohoutku. Do poloviny šetříte vodu, na plno máte maximum průtoku, který činí 9 litrů za minutu.

Další výrobce baterií, německý Hansgrohe, nabízí také možnost úspory vody - zato jinou technologií. Nejste omezováni mechanismem ovládání, ale pomocí systému EcoSmart formou specifických perlátorů, nabízí možnost úspory až 9 litrů za minutu u sprchových hadic a 5 litrů za minutu u umyvadlových baterií. Chcete se dozvědět více? Informujte se přímo u odborníků na showroomu Keraservis.

ekologické vybavení koupelny

2) Ekologické sanitární vybavení

Další radou pro vás je, abyste si promysleli výběr sanitárního zařízení. Třeba takový bidet je praktický nejen pro vaši hygienu, ale je také skvělým pomocníkem pro životní prostředí. Absencí použití toaletního papíru totiž nezatěžujete čističky vod a vodu samotnou. Také dnes již na všech nových typech toalet, bidetů i pisoárů můžete najít 2 tlačítka splachování, čímž získáváte volbu v rámci šetření vody. Dříve byly totiž systémy nastaveny tak, že jedno spláchnutí znamenalo 12 litrů vody. Dnes se již splachování dá nastavit na míru 2 - 6 litrů na jedno spláchnutí.

Ekologické řešení ale můžete hledat i z pohledu údržby. Německý výrobce sanity Villeroy & Boch ke svým produktům nabízí speciální úpravu povrchu glazury sanity CeramicPlus, čímž zajistí snazší ošetřování. Vy tak můžete použít až o 90 % méně chemických čisticích prostředků.

ekologické vybavení koupelny

3) Keramická dlažba v koupelně je prostě TOP

Nejenže je dlažba v koupelně vysoce praktická, je také především jedním z nejekologičtějších řešení. Keramika, jakožto sám o sobě přírodní produkt, nabízí vlastnosti jako jsou odolnost, skvělá tepelná vodivost a také barevná stálost. Díky nim si ve své koupelně vytvoříte opravdu skvostný ráj odpočinku, ale zároveň máte jistotu, že jste vybrali správně i z hlediska otázky ekologické udržitelnosti

Největší vlajková loď obkladů a dlažeb Atlas Concorde na showroomu Keraservis se vám navíc zaručuje v ekologickém přístupu v rámci svých etických hodnot. Kladou velký důraz na kvalitu vstupních materiálů, stejně tak i na recyklaci a samotný proces výroby je upraven tak, aby životní prostředí bylo zasaženo skutečně minimálně. 


Pokud tedy chcete k naší přírodě přistupovat zodpovědně, není nic jednoduššího než se informovat u odborníků z Keraservis a ti vám i vaši koupelnu připraví tak, aby byla co nejvíce ecofriendly.

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Novinky & akce

Namakaná vířivka? Fitness vířivka Villeroy & Boch se silnějším čerpadlem.

Před výkonem vířivka. Po výkonu vířivka. To, že vířivé vany Villeroy & Boch využívají technologii vyjímatelný...

Transparentní architektura v podobě oken Schüco

Od roku 1226, kdy byla vyrobena v anglickém Sussexu takzvaná široká tabule, prošlo stavební sklo ve svém vývo...

Exkurze studentů SPŠ stavební Kudelova Brno

Nejlépe se učí v praktických situacích. A proto byl studentům střední průmyslové školy stavební Kudelova v Br...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.