Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Jak zařídit obývací pokoj

Jak zařídit obývací pokoj | Kaštanová

Obývací pokoj tvoří skutečné centrum domova. Je to prostor, ve kterém tráví svůj volný čas všichni členové domácnosti. O to větší důraz bychom měli klást na jeho vybavení a celkový dojem. Chceme přeci trávit čas se svými blízkými v co nejlepším prostředí.

Jakou podlahu vybrat do obýváku

Do obýváku můžete zvolit prakticky jakoukoli podlahu. V posledních letech je oblíbený vinyl, který vyniká širokou nabídkou dekorů. Sáhnout však můžete i po dřevěné podlaze, která přinese do místnosti kus přírody. Vaše volba může padnout také na koberec, který příjemně hřeje i v případě bosé chůze. Pokud ovšem máte doma podlahové vytápění, můžete zvolit také keramickou dlažbu, která je perfektním vodičem tepla.

Vsaďte na pohodlí a praktičnost

Středobodem obývacího pokoje je sedací souprava. Základním parametrem, který nás ovlivňuje při výběru sedačky je velikost obývacího pokoje. Jakmile víme, kolik máme místa, vybíráme její tvar. Co ovšem nejvíce ovlivní naše sžití se sedací soupravou je látka, kterou je potažena. Vybraný materiál určí jak vzhled sedací soupravy, náročnost na údržbu, ale hlavně jak nám bude sedačka příjemná na dotek.

Jak zařídit obývací pokoj | Kaštanová

Pokud chcete snadno čistitelnou sedačku, vsaďte na snímatelný pratelný potah. Oceníte vždy o kousek víc místa? Pak je pro vás vhodná rozložitelná sedačka s úložnými prostory. Chcete co nejvíce snížit množství prachu v interiéru? Vyberte tedy sedací soupravu na vyšších nohách, abyste si usnadnili úklid a pod sedačku se dostali smetákem nebo vysavačem.

Do svých plánů na pohodlné posezení byste také měli zapojit křeslo. Jeho přínos spočívá nejen v soukromém pohodlí, ale také jako výrazný designový prvek, který spoluutváří ráz celé místnosti. Milujete individuální nábytek, který skutečně mluví vaším jazykem? Vyberte si, z jaké látky necháte křeslo nebo sedačku potáhnout. A když už budete u výběru látek, podívejte se také po záclonách a závěsech.

Pryč s lapači prachu

Dlouhotrvajícím trendem v zařizování interiéru je minimalismus. Pokud chcete moderní obývací pokoj, minimalismus by měl vaši ruku vést zejména při výběru obývací stěny. Doménou moderních interiérů je funkční, ale zároveň designové vybavení. Čím praktičtější obývací stěnu vyberete, tím méně budete cítit potřebu „vyplňovat prázdné místo“ a obklopovat se tzv. lapači prachu – cetkami, které je vám líto vyhodit, ale nijak do vašeho interiéru nezapadají a nemají jiné užití, než aby se na ně usazoval prach.

Jak zařídit obývací pokoj

Pokud jste ovšem na nějaké své vybavení pyšní a chcete jej ukázat návštěvníkům, můžete je umístit do vitríny. Díky proskleným vitrínám zabráníte usazování prachu, dostanete do interiéru přírodní materiál a navíc díky osvětlení získáte možnost efektivně prezentovat vybavení, na kterém si zakládáte.

Jak vybrat konferenční stolek

Jen těžko si obývací pokoj představíme bez konferenčního stolku. Ten doporučujeme vybírat až po sedací soupravě. Výška konferenčního stolku by totiž měla být stejná jako výška sedačky, nebo by v nich měl být jen minimální rozdíl. Rozměry sedací soupravy nám pomohou také při výběru velikosti konferenčního stolku. Správná velikost konferenčního stolku je totiž taková, aby se na něj vešlo základní občerstvení pro každého, kdo se vejde na sedačku. Stylem by měl rezonovat s ostatním vybavením obývacího pokoje. Přečtěte si našich několik tipů, jak sladit interiér.

Jak zařídit obývací pokoj

Potřebovali byste poradit se zařízením vašeho obývacího pokoje? Přijďte se inspirovat do Centra bydlení a designu Kaštanová.

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.