Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Realizace rodinného domu s ateliérem

Realizace rodinného domu

Útočiště před rušným životem v centru města. Moderní dům, který poskytuje bezpečné a klidné zázemí na víkend pro své majitele. Projděte si s námi realizaci moderního domu manželského páru ve středním věku. Návrhy interiéru zpracoval ateliér Filipa Pavliňáka.

Nábytek na míru a kvalitní dodavatelé

Tým Filipa Pavliňáka se k projektu dostal v momentě, kdy bylo definováno rozdělení místností, takže měl na starosti zejména architekturu interiéru. Svou práci stavěli na projektu, který vypracovala architektonická kancelář IKA BRNO.

Majitelé objektu měli o svém víkendovém domě jasnou představu. To podtrhuje fakt, že velká část nábytku byla dělaná na míru. Jedná se zejména o kuchyňskou linku a nábytek v pracovně. V kuchyni na první pohled upoutá velkoformátový obklad za kuchyňskou linkou, který dodalo koupelnové studio Keraservis. Obklad díky svým rozměrům 150 x 75 cm obsahuje jedinou spáru, která přispívá k snadné údržbě.

Kuchyň tvoří jeden velký prostor s obývacím pokojem, který krášlí závěsy ze showroomu Optimal Interier Design. Působivá je také dlažba použitá kolem krbu, která vyniká zejména detailním zpracováním hran. Dlažbu také dodal Keraservis. Jednotný dojem z celého interiéru je umocněný tím, že v projektu je použité jen dřevo a dlažba.

Realizace rodinného domu Křenovice

Interiérové dveře dodali profesionálové z Porte Karpi

Důležitým prvkem každého interiéru jsou zvolené interiérové dveře. V případě tohoto projektu bylo vsazeno na italskou kvalitu a eleganci, která se prezentuje v showroomu Porte Karpi. V tomto případě byly zvolené reverzní dveře do pracovny, koupelny a k toaletě. Zajímavostí je skrytý průchod v dřevěném obložení z ložnice do hlavní koupelny.

Vybavení hlavní koupelny opět obstaral Keraservis. Investoři si jako dominantní barvu zvolili matnou bílou. Obklady ve formátu 40 x 80 cm byly okořeněny červenou mozaikou značky Bisazza. Designovým prvkem v ložnici je kruh –  kruhové světlo, které dodával náš partner Hormenkruhové okno.

Realizace rodinného domu Křenovice

Jeden velký propojený prostor

Během realizace byl kladen důraz na čistotu interiéru, proto je centrum domu bez výškových dilatačních přechodů a dlažba plynule navazuje na dřevo. Výraznou barvou v interiéru je černá, díky zvolené dlažbě na chodbě, kolem krbu i prostřednictvím černě okovaného hliníku ve stropu.

Součástí domu je také prostorné podkroví, ve kterém vzniká budoucí ateliér. Dominantou tohoto prostoru je HS portál, velkoformátové okno s horizontálním otvíráním, které slouží jako hlavní zdroj světla.

Realizace rodinného domu Křenovice

Prohlédněte si více fotografií z realizace ve fotogalerii. Líbí se vám práce Filipa Pavliňáka? Podívejte se, jak navrhl rodinný dům pro mladou rodinu. Nebo jej rovnou navštivte v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Značky v novince

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Hormen

Český výrobce svítidel a osvětlovacích systémů prošel od svého založení v roce 2004 dynamickým vývojem a stal se předním dodavatelem energeticky šetrných osvětlovacích řešení a aplikací pro obchodní a kancelářská centra, hotely, školy, bytové projekty a rodinné domy, veřejné budovy i venkovní prostory. Osvětlovací systémy firmy HORMEN splňují požadavky certifikací pro energeticky šetrné budovy, o čemž svědčí získané certifikáty LEED a BREEAM. Díky nabídce svítidel ve 26 RAL barvách si můžete objednat designová svítidla v odstínu, který nejlépe zapadá do vašeho interiéru.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.