NOVINKY

Realizace rodinného domu do posledního detailu

Realizace rodinného domu do posledního detailu

Pohodlí, bezpečí a vše, jak jsme si vysnili. Přesně tak bychom ve zkratce vybrali slova, která nás napadnou, když se řekne domov. No a přesně tak vypadá i jedna realizace domu, kterou bychom vám rádi představili…

Realizace RD Hustopeče

Chytrá a praktická dispozice domu

Dům, který se nachází ve vinařském kraji poblíž novomlýnských nádrží má své dokonalé kouzlo. Jedná se o řadovou zástavbu, kde v rámci řešení novostavby v proluce vznikl moderní dům nabízející spoustu detailů tvořících unikátnost domova. Pod svá křídla si tento projekt vzal architekt Filip Pavliňák, který z materiálů vybíral jen to nejlepší, a proto do realizace zapojil několik dalších partnerů Centra bydlení a designu Kaštanová.

Především logika půdorysu domu nabízí praktické řešení. Střed domu je řešen jako otevřený multifunkční prostor pro celou rodinu, od kterého je odděleno křídlo pro děti (kde se nachází nejen dětský pokoj, ale také jejich vlastní koupelna) a navazuje na něj také třetí část domu – tou je část rodičů a jejich ložnice, koupelna, šatna a toaleta. Díky tomu vzniká osobní prostor, kde má každý člen domácnosti svůj vlastní klid a pohodlí, ale také je zde prostor, kde se rodina může scházet a užívat si jeden druhého.

Realizace RD Hustopeče

Předsíň a chodba vítají v dokonalém domově

Pokud vcházíte z exteriéru domu, kde lze obdivovat okna i garážová vrata značky LOMAX, do předsíně domu, tak vás ihned obejme útulná atmosféra s designovou kombinací materiálů. Když se na to podíváme od podlahy, tak zde můžete obdivovat velkoformátovou dlažbu Atlas Concorde od firmy Keraservis. Velkoformáty v malých prostorách umí vytvořit optický klam a prostor tak pocitově zvětšit, ale především jsou praktické na údržbu. A to v předsíni oceníte.

Rozhodně ale v předsíni zaujme ikonický lustr, který má svůj příběh. Je vyroben z vyplaveného dřeva nedaleké nádrže Nové Mlýny a jedná se o autorskou práci architekta Pavliňáka. Prvky dřeva je dále možné sledovat v celém interiéru. Ať už třeba jako věšáky v předsíni, detaily pracovní desky v kuchyni nebo dřevěné profily na chodbě. Zajímavým doplňkem předsíně, a především také funkčním, je designový radiátor - zahřeje a zároveň slouží jako zrcadlo. Také si v předsíni lze povšimnout, že předsíň je od chodby oddělena skleněnou příčkou.

Chodba vytváří průchod mezi předsíní a otevřeným středobodem domu. I přesto je ale zpracována do posledního detailu. Na zemi je dodržena linka velkoformátové dlažby z předsíně a její impozantnost je navíc podpořena kombinovaným osvětlením – bodového provedení s liniovým LED osvětlením, která lze sledovat ve stropě. Interiérové dveře jsou od firmy Porte Karpi a také nelze zapomenout na obraz, který je také autorským dílem architekta.

Realizace RD Hustopeče

Dětský pokoj – provedení 2v1

Členy rodiny v domácnosti jsou i 2 mladé slečny, pro které byl na míru vytvářen dětský pokoj. Na první pohled se může zdát, že jeho rozloha je opravdu honosná a možná i trochu nadnesená pro 2 děti. Jedná se ale o záměr – místnost bude v budoucna příčkou rozdělena a vzniknou 2 samostatné pokoje. Proto jsou již v místnosti připraveny dvoje dveře, elektroinstalace nachystaná pro rozdílné místnosti a v podstatě se již jen čeká, až slečny dospějí a budou potřebovat každá svůj vlastní osobní prostor.

K pokojíčku jim také náleží vlastní koupelna. Ta dodržuje linku mramorové dlažby, která je vyvedena i v podobě obkladů. Především ale koupelna zaujme a také i zahřeje obklady v imitaci dřeva. Stačí si povšimnout netradiční pokládky různých velikostí kachlí, které tak vytvářejí zajímavou hru linií. Pro designové fajnšmekry je tu hned několik zajímavostí. Například při bližším pohledu na dlažbu si lze povšimnout matného provedení – to je rozdílné oproti lesklému provedení totožné dlažby na chodbě či v předsíni. Dalším zajímavým detailem v koupelně je dekorační deska v nice či povrchové desky odkládacích stolíků. Jedná se o kamínky, které jsou zalité do pryskyřice a tím vytváří unikátní vzhled, který se opravdu dokonale skloubí s dřevěným dekorem v této místnosti. Jedná se o autentické dílo architekta projektu.

Ze sanitárního vybavení lze jmenovat umyvadlo Villeroy & Boch s baterií značky Hansgrohe a naproti lze vidět otevřený sprchový kout. Samozřejmě mají děvčata k dispozici i vlastní toaletu – ta je v samostatné místnosti designované ve stejném duchu obkladů a dlažeb v imitaci mramoru a dřeva. Toaleta je značky TECE a nabízí chytrý ovládací panel. Nemusí se hledat žádná tlačítka, zadní stěna reaguje na pohyb – stačí tedy pro spláchnutí pouze mávnout rukou. Vedle toalety se nachází umyvadlo s baterií a také bidetová sprška.

Realizace RD Hustopeče

Ložnice – zasloužené pohodlí v minimalistickém provedení

Nedílnou součástí každého rodinného domu je bezesporu ložnice pro manželský pár. Místo, kde manželé nacházejí nejen klid a odpočinek, ale také chvilku sami pro sebe. Tato realizovaná ložnice přináší kromě dokonalého odpočinku ale také radost z designového zážitku. Materiály, které jsou zde použity se prolínají v celém interiéru domu. Jako například dřevěná podlaha, která z podlahy stoupá vzhůru a dekoruje i záhlaví postele až ke stropu. Před ní je ale předstoupena betonová stěrka, která je barevně skvěle sladěna se stropem, záclony, závěsy a také designovým topením na stěně. Vedle čalouněné postele jsou po ruce i noční stolky – jedná se o autentickou práci z akátového dřeva. Stolky jsou velmi příjemným kontrastem k betonovým stěrkám a celkově skvěle doplňují minimalistické řešení.

K ložnici náleží i šatna, kde je pomocí dřevěných lišt snadno rozdělen prostor pro nej a pro ni, no a samozřejmě je také k ložnici připojena i velká koupelna. Ta se nese v obdobném duchu jako ta menší pro dcery. Zajímavým designovým prvkem je ovšem stěna nad vanou a deska umyvadlové skříňky, která je tvořena ze zalitých kamínků v pryskyřici. A to ne ledajakých kamínků – jedná se o památku z cest investora, konkrétně jde o kamínky, které si po dobu 20 let vozil z dovolené v Chorvatsku. Na stěně nad vanou je tato dekorace navíc podsvícena a díky tomu působí jako "onyxová" stěna. Její autentičnost podporuje i prostorné zrcadlo, které naléhá na okraje stěny a pomocí zrcadlového efektu jen zdůrazňuje unikátnost celé koupelny. Za stěnou se nachází sprchový kout o velikosti 170 x 95 cm.

Realizace RD Hustopeče

Toaleta je zde také řešena v podobě samostatné místnosti a to v podobě klozetu Grohe Sensia, jehož ovládání je umístěno na zdi nad držákem toaletního papíru. Jedná se o sprchovou toaletu, která nabízí maximální pohodlí a čištění pomocí inteligentní samočistící technologie. Dále je zde k dispozici umyvadlo stejné značky jako klozet a umyvadlová baterie Talis značky Hansgrohe. Všechno koupelnové vybavení dodával Keraservis. Zajímavým řešením je ovšem v této místnosti volba povrchů – a to nejen na zemi, kde si můžete všimnout masážního koberce z kamínků v pryskyřici, ale také na zdech. Zde jde vidět kombinace točené fasádní omítky, interiérové malby a obkladů v dřevodekoru.

Realizace RD Hustopeče

Otevřený multifunkční prostor pro celou rodinu

Středobod každého domova – to je obývací pokoj. Moderním a velmi oblíbeným řešením posledních let je otevřené řešení propojující obývací pokoj s kuchyní a mnohdy i jídelnou. Nejinak je tomu i u této realizace. Kromě zmíněných ale prostor propojuje i jednotlivá křídla domu a nabízí se tak k odpočinku, diskuzi a také ke hraní. Vždyť se stačí podívat detailně a všimnete si houpačky, které je umístěna uprostřed prostoru a mladým slečnám nabízí nekonečné množství zábavy.

Kromě kuchyně a jídelny se zde nachází obývací prostor a pracovní kout. Obývací prostor disponuje hned několika impozantními prvky. Kromě televize na stěně je zde k dispozici i dataprojektor s plátnem – ty jsou ale chytře designově schovány ve stropních výklencích. Pokud tedy nejsou používány, tak si jich ani nevšimnete. V rohu se také nachází krb, který je obložen obklady v dekoru dřeva a imituje tak i pohledem teplo, které oheň z krbu nabízí. Nábytek je zde vybrán tak, aby doplňoval designovou linku celého interiéru – lehátko je i vyrobeno na míru autorem projektu. A protože je prostor nejčastěji využíván k rodinným setkáním, dá se v interiéru místnosti najít i vzpomínka na všechny členy domácnosti. Nejsou to rámečky, které se nachází vedle dveří, ale stěna, na níž je umístěna televize. Na ní je umístěn plechový panel s vyrytými jmény rodiny, kterým lze i manipulovat a jednoduše tak upravit směr televize.

Realizace RD Hustopeče

V rohu otevřeného prostoru si ale také můžete všimnout pracovního koutu, který se nachází mezi knihovnou vyrobenou na míru a prostorným oknem. Samotný pracovní kout se skládá z nábytku řešeného na míru, aby mohlo být dosaženo maximálně využitého prostoru. Prostorný pracovní stůl a nad ním velká skříň nabízející úložný prostor až pro 300 šanonů. Z pravé strany se nachází designový radiátor a z levé strany je okno, které kromě denního světla nabízí i posezení. Ostění okna je uzpůsobeno dostatečnou šířkou a výška parapetu odpovídá výšce sedu kancelářské židle. Dokonalost tohoto prostoru je ale skryta! Široké ostění tak nabídlo dutý prostor pod posezením u okna, kde je chytře schováno dodatečné ozvučení obytného prostoru a také se zde nachází dokovací stanice robotického vysavače tak, aby byl pohledu skryt.

Realizace RD Hustopeče

Decentní provedení kuchyně s ergonomickým řešením

Kuchyně je realizována v designovém stylu celého interiéru – tedy s akcentem na neutrální barvy v kombinaci dřevodekoru s decentními designovými prvky. Především je ale kuchyně vyrobena na míru a to ve všech směrech. Skladba pracovní desky, ostrůvku a jednotlivých skříněk byla detailně řešena s investorem, aby kuchyně byla skutečnou prodlouženou rukou hospodyňky. Hlavní část kuchyně naléhající na stěnu nabízí kombinaci obkladů – a to v provedení dřevodekoru a také v podobě 3D obkladů, které vytváří hravou texturu interiéru. Strop kuchyně je vysoký 3 metry a realizován je v podobě pohledového betonu, který vytváří linie pomocí obtisku starých fošen do materiálu. Kuchyňský ostrůvek nabízí vinotéku a barové posezení, které je doplněno dřevěným panelem.


Celý interiér je opravdu promyšlen do posledního detailu. Za nás nezbývá nic jiného než majitelům rodinného domu popřát, ať se jim zde opravdu kouzelně bydlí a domov se naplní mnoha láskyplnými zážitky a architektovi smekáme klobouk nad skutečně skvělou prací.

Pokud jste se i vy zamilovali do této detailní realizace, tak neváhejte kontaktovat architekta Pavliňáka - vysněný domov zajisté vytvoří i vám...

Značky v novince

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.