Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Vizualizace pánského bytu s moderním interiérem

Vizualizace pánského bytu s moderním interiérem

Ve svém domově se každý potřebuje cítit pohodlně, v bezpečí a útulně. A zároveň chce mít svůj domov - jak to říct - odrazem sebe samého. A s tímto mottem bylo přistupováno ve vizualizaci pánského bytu, který byl z čistě industriálního prostředí díky nápadům a zkušenostem architekta Filipa Pavliňáka přeměněn na moderní byt s jemnou linií, která se promítala v celém interiéru bytu.

vizualizace pánského bytu

Otevřený ale přesto členitý prostor bytu

Prakticky řešená dispozice bytu nabízí propojení interiéru - a to v podstatě již od vstupu. Předsíň je vybavena jednoduchou šatní sestavou a ihned navazuje na otevřený protor propojeného obývacího pokoje, jídleny a kuchyně. Jediným dělicím prvkem jsou posuvné stěny - a protože se jedná prostorově o větší rozsah, jsou řešeny sklem v kombinaci s hliníkovými profily.

Základní požadavkem pro realizaci obývací části byla jednoduchost. Dominanci si, dle přání klienta, nárokují prostorná sedací souprava a křeslo s konferenčními stolky. Neutrální šedé odstíny doplňuje hořčicově žlutá, která moderní byt krásně rozzáří a zároveň umí dodat tu správnou jiskru moderny. Neutrální odstín je respektován i při výběru koberce a také závěsů, jejich výběr byl konzultován na showroomu Optimal Interier Design.

vizualizace pánského bytu

Nepřehlédnutelným prvkem otevřeného prostoru je ale stěna s televizí. Ta je podložena obkladem v imitaci travertinu - čímž navazuje na jednotnou designovou linii interiéru. Stejný materiál je totiž využit jak na podlaze v předsíni, tak i v koupelně a bystré oko si jeho využití jistě všimne i za kuchyňskou linkou. Dekor travertinu tak svým naturálním vzhledem krásně navazuje na dřevěnou podlahu, která je využita v ostatních částích bytu. A opět bystré oko vidí, že není potřeba využití přechodové lišty - materiály na sebe krásně navazují. TV stěna má ale 2 pohledy. Od sedací soupravy vidíte moderní vzhled s velkou televizí, ale z druhé strany najdete atypicky řešenou knihovnu spojenou s příborníkem, která dekoruje jídelní zákoutí. 

Kuchyně s jídelnou se nesou ve světlých tónech. Na kuchyňských skříňkách je použita barva latte v hlubokém matu a kašmír ve vysokém lesku. Pracovní deska je v provedení černé břidlice - a tato linie tmavé barvy je prolnuta i do výběru spotřebičů a černých doplňků. Jak již bylo zmíněno, tak za pracovní deskou je použit praktický obklad v imitaci travertinu. Výhody použití keramického obkladu oproti přírodnímu travertinu jsou nesporné - praktičtější použití, hygieničtější řešení a unifikovanost využití. Kuchyně nabízí mnoho úložného prostoru a v jejím středě je umístěn jídelní stůl se židlemi minimalistického designu.

vizualizace pánského bytu

Koupelna na přání s mozaikou v zaoblených tvarech

Dominantním prvkem v koupelně je jednoznačně volně stojicí vana značky Villeroy & Boch. Vana je sice přisazená k jedné stěně, ale její tvary jsou respektovány v oblouku podstavce, na kterém je usazena a zároveň byl jejím vlivem změněn i půdorys místnosti - vznikla oblouková stěna, která uhýbá vaně do prostoru. A právě tato stěna spolu s podstavcem, na kterém se nachází vana, je celá obložena v mozaice Bisazza. Její barva byla zvolena ve tmavě hnědém provedení, aby se podobala dřevu v interiéru a zároveň lehce ladila s obkladem i dlažbou v provedení travertinu, která tak navazuje na použití v předsíni i v obývacím koutě.

Koupelna je dále vybavena prostorným umyvadlem se zrcadlem a praktickým sprchovým koutem včetně inteligentní toalety Grohe. 

Vizualizace wellness domku Pavliňák

V bytě se dále nachází 2 ložnice a samostatná šatna. Celý interiér je osvětlen v několika okruzích přímého i nepřímého světla pomocí LED pásků se stmívači. Dále si v interiéru kromě posuvných systémů můžete všimnout interiérových dveří výšky 210 cm, jejichž výběr byl konzultován na showroomu Porte Karpi.

A takhle vzniká moderní pánský byt.
Také vás návrhy architekta Pavliňáka zaujaly? Není nic jednoduššího než jej kontaktovat a bydlení na míru navrhne i vám.

Značky v novince

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.