NOVINKY

Vizualizace pánského bytu s moderním interiérem

Vizualizace pánského bytu s moderním interiérem

Ve svém domově se každý potřebuje cítit pohodlně, v bezpečí a útulně. A zároveň chce mít svůj domov - jak to říct - odrazem sebe samého. A s tímto mottem bylo přistupováno ve vizualizaci pánského bytu, který byl z čistě industriálního prostředí díky nápadům a zkušenostem architekta Filipa Pavliňáka přeměněn na moderní byt s jemnou linií, která se promítala v celém interiéru bytu.

vizualizace pánského bytu

Otevřený ale přesto členitý prostor bytu

Prakticky řešená dispozice bytu nabízí propojení interiéru - a to v podstatě již od vstupu. Předsíň je vybavena jednoduchou šatní sestavou a ihned navazuje na otevřený protor propojeného obývacího pokoje, jídleny a kuchyně. Jediným dělicím prvkem jsou posuvné stěny - a protože se jedná prostorově o větší rozsah, jsou řešeny sklem v kombinaci s hliníkovými profily.

Základní požadavkem pro realizaci obývací části byla jednoduchost. Dominanci si, dle přání klienta, nárokují prostorná sedací souprava a křeslo s konferenčními stolky. Neutrální šedé odstíny doplňuje hořčicově žlutá, která moderní byt krásně rozzáří a zároveň umí dodat tu správnou jiskru moderny. Neutrální odstín je respektován i při výběru koberce a také závěsů, jejich výběr byl konzultován na showroomu Optimal Interier Design.

vizualizace pánského bytu

Nepřehlédnutelným prvkem otevřeného prostoru je ale stěna s televizí. Ta je podložena obkladem v imitaci travertinu - čímž navazuje na jednotnou designovou linii interiéru. Stejný materiál je totiž využit jak na podlaze v předsíni, tak i v koupelně a bystré oko si jeho využití jistě všimne i za kuchyňskou linkou. Dekor travertinu tak svým naturálním vzhledem krásně navazuje na dřevěnou podlahu, která je využita v ostatních částích bytu. A opět bystré oko vidí, že není potřeba využití přechodové lišty - materiály na sebe krásně navazují. TV stěna má ale 2 pohledy. Od sedací soupravy vidíte moderní vzhled s velkou televizí, ale z druhé strany najdete atypicky řešenou knihovnu spojenou s příborníkem, která dekoruje jídelní zákoutí. 

Kuchyně s jídelnou se nesou ve světlých tónech. Na kuchyňských skříňkách je použita barva latte v hlubokém matu a kašmír ve vysokém lesku. Pracovní deska je v provedení černé břidlice - a tato linie tmavé barvy je prolnuta i do výběru spotřebičů a černých doplňků. Jak již bylo zmíněno, tak za pracovní deskou je použit praktický obklad v imitaci travertinu. Výhody použití keramického obkladu oproti přírodnímu travertinu jsou nesporné - praktičtější použití, hygieničtější řešení a unifikovanost využití. Kuchyně nabízí mnoho úložného prostoru a v jejím středě je umístěn jídelní stůl se židlemi minimalistického designu.

vizualizace pánského bytu

Koupelna na přání s mozaikou v zaoblených tvarech

Dominantním prvkem v koupelně je jednoznačně volně stojicí vana značky Villeroy & Boch. Vana je sice přisazená k jedné stěně, ale její tvary jsou respektovány v oblouku podstavce, na kterém je usazena a zároveň byl jejím vlivem změněn i půdorys místnosti - vznikla oblouková stěna, která uhýbá vaně do prostoru. A právě tato stěna spolu s podstavcem, na kterém se nachází vana, je celá obložena v mozaice Bisazza. Její barva byla zvolena ve tmavě hnědém provedení, aby se podobala dřevu v interiéru a zároveň lehce ladila s obkladem i dlažbou v provedení travertinu, která tak navazuje na použití v předsíni i v obývacím koutě.

Koupelna je dále vybavena prostorným umyvadlem se zrcadlem a praktickým sprchovým koutem včetně inteligentní toalety Grohe. 

Vizualizace wellness domku Pavliňák

V bytě se dále nachází 2 ložnice a samostatná šatna. Celý interiér je osvětlen v několika okruzích přímého i nepřímého světla pomocí LED pásků se stmívači. Dále si v interiéru kromě posuvných systémů můžete všimnout interiérových dveří výšky 210 cm, jejichž výběr byl konzultován na showroomu Porte Karpi.

A takhle vzniká moderní pánský byt.
Také vás návrhy architekta Pavliňáka zaujaly? Není nic jednoduššího než jej kontaktovat a bydlení na míru navrhne i vám.

Značky v novince

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.