Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Kaštanová mohla opět přivítat studenty SŠUD

Exkurze v Centru bydlení a designu

Jen něco málo přes měsíc uplynulo od poslední návštěvy studentů Střední školy umění a designu na Kaštanové a už jejími branami prošla další skupina mladé krve v oblasti umění a designu. Tentokrát se jednalo o studentky a studenty 3. a 4. ročníku oboru se zaměřením na Design interiéru a textilu, který sídlí na ulici Francouzská v Brně. Na studenty čekal náročný dopolední program plný informací a tipů z oblasti bydlení.

Exkurze začala v showroomu Keraservis, kde studenti získali jasnou představu, jak se vytváří dokonalé koupelny, a jak je důležitá důsledná péče o zákazníka v průběhu tvorby návrhu nebo výběru materiálů. Prohlédli si ukázky několika stylizovaných koupelen, kterým udávala ráz použitá sanita, obklady i dlažba.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Jejich cesta poté mířila do Smart Home Ateliéru společnosti Smarteon, kde se setkali s možnostmi chytré domácnosti. Během exkurze zažili „zrychlený den“ se smart homem a získali jasnou představu, jaké automatické procesy mohou uživatelům chytré domácnosti ušetřit čas a zpříjemnit život.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Další zastávkou bylo podlahové studio Supellex, kde studenti viděli nepřeberné množství podlahových krytin různých dekorů i materiálů. Byly jim ve stručnosti popsány rozdíly mezi jednotlivými druhy krytin a uvedeny příklady jejich užití. Poté následovala krátká přestávka, aby účastníci exkurze načerpali síly a trochu dali odpočinout mozkovým závitům i svým perům, protože si všichni poctivě psali poznámky.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Po přestávce přišly na řadu showroomy zaměřené na vybavení interiéru. Kroky studentů napřed vedly do showroomu Němec, ve kterém se dozvěděli vše o betonových stěrkách, vertikálních zahradách a mechových obrazech.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Předposlední zastávkou byly propojené showroomy Porte Karpi a Eclisse. Zde viděli standardní i méně obvyklé zpracování interiérových dveří, a dokonce se dozvěděli i o původu dřeva, ze kterých se tyto designové dveře vyrábí. Poté měli možnost si zblízka prohlédnout moderní zárubně a detailně se seznámit s technologií a možnostmi posuvných dveří do pouzdra.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Třešničkou na dortu a posledním navštíveným showroomem se stalo království látek Optimal Interier Design. Zejména pro studenty oboru zabývající se textiliemi se jednalo o skutečný ráj na Zemi, ve kterém viděli nespočet vzorníků látek, tapet, koberců a dalších textilií, které mají za cíl co nejvíce zútulnit nejen náš domov, ale i komerční prostory.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Ná závěr jsme vyzkoušeli pozornost studentů malým testíkem, který jen dokázal, že všichni účastníci odcházeli z exkurze plni nových vědomostí. Děkujeme za jejich účast a přístup k celému dopoledni. Vždyť studenti 4. ročníku měli jen několik dní do první části maturity. Děkujeme i pedagogům za přípravu našich budoucích kolegů a všem přejeme spoustu štěstí. Těšíme se opět brzy na viděnou v Centru bydlení a designu Kaštanová

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Smarteon

Posláním Smarteonu je tvořit ty nejlepší chytré domy na světě. Domy, do kterých je radost se vracet, neboť vám díky automatizaci rutinních úkonů, jako je např. regulace topení, stínění a větrání ušetří mnoho času i starostí. To je navíc jen zlomek z možností, které jejich řešení nabízí, ostatně, přesvědčte se sami - stačí si domluvit jedinečnou interaktivní prohlídku expozice ve Smart Home Atelieru v budově E, v kancelářích v 1. patře. Prohlídku můžete spojit s konzultací vašeho projektu a hned budete vědět, co doma zkrátka nutně potřebujete.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Němec

Společnost Němec se zabývá realizací stylových povrchů, vertikálních zahrad a mechových obrazů. Vyvíjí vlastní nejmodernější technologie, díky kterým uspokojí i ty nejnáročnější představy o dokonalém designu interiérů. To vše vám přináší v České republice i v zahraničí již více než 20 let. Mezi jejich ikonické technologie patří stěrky Imitace betonu® a Betonepox®.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.