NOVINKY

Rekonstrukce malého bytu do svěžích barev

Rekonstrukce malého bytu | Kaštanová

Rekonstrukce malého bytu se někdy může stát zajímavou bojovkou a velkým problémem... Nic takového vám ale nehrozí, pokud si necháte poradit od odborníků - architektů či designérů, a ti vám navrhnou řešení, které využije doslava každého koutu ve vašem bytě. Nechte se inspirovat jednou takovou realizací od architektky Nikoly Pástorové ze studia ARCHAMI pro mladý pár v Brně...

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Obývací kout v otevřeném prostoru bytu

I zde se dá řídit pravidlem, že pokud není dostatek prostoru, tak jej otevřete. Proto je hlavní prostor bytu jeden velký otevřený prostor, který nabízí kuchyni, pohodlný obývací kout a také jídelnu. Prostor je propojen s chodbou a navazující předsíní a v celém interiéru můžete sledovat opakující se jednotící prvky. Veselé barvy, imitace teplých tónů dřeva, geometrické vzory a sledování lehce industriálního stylu se skandinávskými prvky.

V obývacím koutě jednoznačně zaujme prostorná sedací souprava námořnické modré barvy. Její výraznost navazuje na neutrální doplňky. Minimalistické konferenční stolky, jemná tapeta na stěně s geometrickými vzory, doplňky jako jsou poličky, světla či lampy v černém provedení a obývací stěna v šedé barvě. Řešení obývací stěny je praktickou ukázkou toho, jak se dá spojit praktické s užitečným. Jedná se o výrobu na míru, kdy obývací stěna z pohledu obývacího prostoru nabízí moderní nerušený prostor, chytře schované zásuvky elektroinstalací pro televizi a úložné prostory, ovšem z druhé strany nabízí policový systém v kuchyni u pracovní desky, který lehce doplňují designovou linku kuchyně.

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Kuchyně ukazuje hravou kombinaci veselé šalvějové barvy horních kuchyňských skříněk s teplými tóny dubu v podobě spodních skříněk. Ty jsou navíc doplněny minimalistickými černými úchytkami. Za pracovní deskou se nachází kuchyňský obklad z hravé mozaiky v neutrálních tónech. Obecně je kuchyně tvořena dvěmi sekcemi, které odděluje okno - to do kuchyně přivádí denní světlo a nechává tak vyniknout unikátním barvám v interiéru a můžete si všimnout detailu, kdy i radiátor spolu se zdí je pod oknem sladěn do stejného tónu barvy šalvěje

V otevřeném prostoru je ještě zastoupena jídelna v provedení minimalistického stolu, který dodržuje linku dubu v interiéru a k němu jsou doplněny židle charakteristického skandinávského stylu.

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Ložnice v kontrastních barvách

Z obývacího koutu vedou dveře do ložnice, kde si na první pohled můžete všimnout moderního kontrastu tmavé barvy s krémově bílou. Tmavší barva je zastoupena nejen v podobě šedého čalounění manželské postele, ale také na stěrce, která zdobí stěnu svou námořnicky modrou barvou nacházející se za čelem postele. Tmavý kontrast zjemňují nástěnné noční stolíky a pracovní stůl v kombinaci teplého odstínu dubu a bílé pohledové části šuplíků. Největším protipólem je ovšem opačná stěna, kterou zdobí vestavné skříně v jemném bílém dekoru. Jako kontrast si na nich můžete povšimnout černých kožených úchytek. I když se může zdát volba kontrastních barev na první pohled poněkud netradičním řešením, sami vidíte, že v této ložnici vytvořila dokonalou souhru

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Malá koupelna s velkým potenciálem

Rekonstrukce koupelny je vždy výzvou. A pokud se jedná o malou koupelnu, tak je to výzva hned dvojitá. A architektka Nikola Pástorová si s ní poradila skvěle! Malá koupelna totiž obsahuje vše - vanu, sprchu, umyvadlo a dokonce i pračku. Obklady na stěně i podlaha jsou v této malé místnosti zvoleny ve světlých tónech, aby mohl interiér opticky více vyniknout. Poze vybrané části jsou řešeny v tmavším odstínu dřeva či tmavých obkladů, aby byla respektována linka kontrastního řešení barev v celém bytě. V koupelně se nachází prostorná vana, která se však jednoduše může stát i sprchovým "koutem" pomocí sprchové zástěny. Umyvadlo je zapuštěno v nástěnné umyvadlové skříňce bílé barvy a stejného vzoru je i skříňka nad pračkou, protože jak víme, úožného prostoru není nikdy dost. Navíc je prostor nad umyvadlem vyplněn zrcadlovou skříňkou, které kromě své praktické funkcionality navíc i pomáhá opticky zvětšit prostor koupelny. 

V bytě je i rekonstruováno samotné WC, které opět respektuje vybrané materiály a nabízí jemný kontrast obkladů a vinylové podlahy s variací černých doplňků. Materiály do koupelny i WC místnosti dodával Keraservis.

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Rozhodně ale nesmíme zapomenout ani na vstup do bytu - předsíň nabízí každé návštěvě ochutnávku toho, co potkají v celém bytě. Světlé tóny vinylové podlahy v barvě dubu, bílé skříňky v kontrastním řešením s betonovou stěrkou a černé doplňky. Navíc je zde přiznán i obklad stěny v podobě mozaiky, která se opakuje v kuchyni.

Za nás je tato rekonstrukce velmi podařená. Prostor se otevřel a vznikl hravý interiér, který nabízí spoustu detailů, které denodenně připomínají unikátnost tohoto domova.

Pokud se i vám tato realizace zalíbila, tak není nic jednoduššího, než si s architektkou Nikolou Pástorovou z ARCHAMI domluvit schůzku. Domov promyšlený do posledního detailu navrhne i vám.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.