NOVINKY

Rekonstrukce malého bytu do svěžích barev

Rekonstrukce malého bytu do svěžích barev

Rekonstrukce malého bytu se někdy může stát zajímavou bojovkou a velkým problémem... Nic takového vám ale nehrozí, pokud si necháte poradit od odborníků - architektů či designérů, a ti vám navrhnou řešení, které využije doslava každého koutu ve vašem bytě. Nechte se inspirovat jednou takovou realizací od architektky Nikoly Pástorové ze studia ARCHAMI pro mladý pár v Brně...

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Obývací kout v otevřeném prostoru bytu

I zde se dá řídit pravidlem, že pokud není dostatek prostoru, tak jej otevřete. Proto je hlavní prostor bytu jeden velký otevřený prostor, který nabízí kuchyni, pohodlný obývací kout a také jídelnu. Prostor je propojen s chodbou a navazující předsíní a v celém interiéru můžete sledovat opakující se jednotící prvky. Veselé barvy, imitace teplých tónů dřeva, geometrické vzory a sledování lehce industriálního stylu se skandinávskými prvky.

V obývacím koutě jednoznačně zaujme prostorná sedací souprava námořnické modré barvy. Její výraznost navazuje na neutrální doplňky. Minimalistické konferenční stolky, jemná tapeta na stěně s geometrickými vzory, doplňky jako jsou poličky, světla či lampy v černém provedení a obývací stěna v šedé barvě. Řešení obývací stěny je praktickou ukázkou toho, jak se dá spojit praktické s užitečným. Jedná se o výrobu na míru, kdy obývací stěna z pohledu obývacího prostoru nabízí moderní nerušený prostor, chytře schované zásuvky elektroinstalací pro televizi a úložné prostory, ovšem z druhé strany nabízí policový systém v kuchyni u pracovní desky, který lehce doplňují designovou linku kuchyně.

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Kuchyně ukazuje hravou kombinaci veselé šalvějové barvy horních kuchyňských skříněk s teplými tóny dubu v podobě spodních skříněk. Ty jsou navíc doplněny minimalistickými černými úchytkami. Za pracovní deskou se nachází kuchyňský obklad z hravé mozaiky v neutrálních tónech. Obecně je kuchyně tvořena dvěmi sekcemi, které odděluje okno - to do kuchyně přivádí denní světlo a nechává tak vyniknout unikátním barvám v interiéru a můžete si všimnout detailu, kdy i radiátor spolu se zdí je pod oknem sladěn do stejného tónu barvy šalvěje

V otevřeném prostoru je ještě zastoupena jídelna v provedení minimalistického stolu, který dodržuje linku dubu v interiéru a k němu jsou doplněny židle charakteristického skandinávského stylu.

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Ložnice v kontrastních barvách

Z obývacího koutu vedou dveře do ložnice, kde si na první pohled můžete všimnout moderního kontrastu tmavé barvy s krémově bílou. Tmavší barva je zastoupena nejen v podobě šedého čalounění manželské postele, ale také na stěrce, která zdobí stěnu svou námořnicky modrou barvou nacházející se za čelem postele. Tmavý kontrast zjemňují nástěnné noční stolíky a pracovní stůl v kombinaci teplého odstínu dubu a bílé pohledové části šuplíků. Největším protipólem je ovšem opačná stěna, kterou zdobí vestavné skříně v jemném bílém dekoru. Jako kontrast si na nich můžete povšimnout černých kožených úchytek. I když se může zdát volba kontrastních barev na první pohled poněkud netradičním řešením, sami vidíte, že v této ložnici vytvořila dokonalou souhru

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Malá koupelna s velkým potenciálem

Rekonstrukce koupelny je vždy výzvou. A pokud se jedná o malou koupelnu, tak je to výzva hned dvojitá. A architektka Nikola Pástorová si s ní poradila skvěle! Malá koupelna totiž obsahuje vše - vanu, sprchu, umyvadlo a dokonce i pračku. Obklady na stěně i podlaha jsou v této malé místnosti zvoleny ve světlých tónech, aby mohl interiér opticky více vyniknout. Poze vybrané části jsou řešeny v tmavším odstínu dřeva či tmavých obkladů, aby byla respektována linka kontrastního řešení barev v celém bytě. V koupelně se nachází prostorná vana, která se však jednoduše může stát i sprchovým "koutem" pomocí sprchové zástěny. Umyvadlo je zapuštěno v nástěnné umyvadlové skříňce bílé barvy a stejného vzoru je i skříňka nad pračkou, protože jak víme, úožného prostoru není nikdy dost. Navíc je prostor nad umyvadlem vyplněn zrcadlovou skříňkou, které kromě své praktické funkcionality navíc i pomáhá opticky zvětšit prostor koupelny. 

V bytě je i rekonstruováno samotné WC, které opět respektuje vybrané materiály a nabízí jemný kontrast obkladů a vinylové podlahy s variací černých doplňků. Materiály do koupelny i WC místnosti dodával Keraservis.

Rekonstrukce malého bytu ARCHAMI

Rozhodně ale nesmíme zapomenout ani na vstup do bytu - předsíň nabízí každé návštěvě ochutnávku toho, co potkají v celém bytě. Světlé tóny vinylové podlahy v barvě dubu, bílé skříňky v kontrastním řešením s betonovou stěrkou a černé doplňky. Navíc je zde přiznán i obklad stěny v podobě mozaiky, která se opakuje v kuchyni.

Za nás je tato rekonstrukce velmi podařená. Prostor se otevřel a vznikl hravý interiér, který nabízí spoustu detailů, které denodenně připomínají unikátnost tohoto domova.

Pokud se i vám tato realizace zalíbila, tak není nic jednoduššího, než si s architektkou Nikolou Pástorovou z ARCHAMI domluvit schůzku. Domov promyšlený do posledního detailu navrhne i vám.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.