NOVINKY

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Jak vybrat podlahu

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhodnutí, která budete muset udělat. Podlahy nejen určují vzhled místnosti, ale také mají vliv na její celkovou atmosféru a funkčnost. Přínášíme vám proto několik tipů, jak vybrat tu pravou podlahu pro váš domov. Díky jediné návštěvě Centra bydlení a designu Kaštanová, tak s pomocí odborníků na bydlení najdete ideální řešení pro vás.

Jak vybrat podlahu | Kaštanová

Co si rozmyslet před výběrem podlahy?

Faktorů, které ovlivňují konečný výběr a které bychom měli vzít v úvahu, je celá řada.

  1. Cena – Na začátku rozhodovacího procesu budou stát finanční možnosti. Ty hned na začátku výběru určí, zda se budete dívat po levnějších materiálech jako je laminát, nebo do výběru zahrnete i přírodní dřevěnou podlahu. Ideální pro start vašeho výběru je návštěva showroomu Supellex, kde najdete stovky vzorků podlahovin různých cenových kategorií.
  2. Dispozice místnosti – I v případě podlahy platí, že tmavé odstíny prostor opticky zmenšují, zatímco světlé ji opticky zvětšují. Tmavé odstíny ovšem místnosti dodají hřejivou uklidňující atmosféru.
  3. Nároky na podlahu – Ne každý typ podlahoviny je vhodný do každé místnosti. Některá namáhavější místa vyžadují odolnější materiál. Výběr proto vřele doporučujeme konzultovat s odborníkem.
  4. Jakého stylu domácnosti chcete docílit – Patříte mezi fanoušky minimalismu, francouzského stylu provence nebo skandinávského stylu plného dřeva? Nezapomeňte, že podlaha hraje určující roli ve výsledném působení interiéru a vybírejte ji s ohledem na požadovaný dojem.

Jak vybrat podlahu | Kaštanová

Z jakých typů podlah můžete vybírat?

Nabídka podlahovin je skutečně široká. Vybírat budete moci z:

  • Vinylová podlaha – Vinyl je velmi odolný materiál, který se snadno udržuje. Na dotek je měkký a teplý. Rigidní podlaha je vhodná i na podlahové topení. Další výhodou je cenová dostupnost a široká paleta odstínů a dekorů.
  • Dřevěná podlaha – Jako přírodní materiál je oblíbená pro svůj teplý a přirozený vzhled. Dřevěná podlaha je velmi odolná a může vydržet řadu let. Dřevo je navíc nadčasový materiál, který do interiéru vždy dodá uklidňující atmosféru, kterou umocňuje vysoká izolace hluku.
  • Laminátová podlaha – Laminát je hypoalergenní materiál, který kombinuje snadnou údržbu a velmi zajímavou cenu.  Je ovšem náchylná na vlhkost a netlumí hluk.
  • Keramická dlažba – Vysoce odolná keramika, která navíc nabízí nepřeberné množství dekorů. Keramická dlažba je typická pro koupelny a kuchyně, díky snadné údržbě a výborným vodivým vlastnostem ji však můžete častěji vídat v celém domě. Prohlédněte si širokou škálu formátů a dekorů v showroomu Keraservis.
  • Marmoleum – Jedná se o plovoucí podlahu z přírodních materiálů, která má své zastánce díky svým antibakteriálním, antiseptickým a antialergením vlastnostem. Marmoleum je navíc díky ekologickým způsobům likvidace šetrné k životnímu prostředí a případná poškození se dají opravit lokálně.
  • Korková podlaha – vyrobena z přírodního korku je velmi odolná a je velmi tichá. Chůze po korkové podlaze je skutečně příjemná a může pomoci snížit únavu nohou a kloubů.

Jak vybrat podlahu

Jak kombinovat různé typy podlah?

Pokud chcete vytvořit jednotný a stylový interiér, radíme použít jednu podlahu na co největší ploše domu. Samozřejmě záleží na charakteru jednotlivých místností, ale jednotná podlaha prostor opticky zvětší a sjednotí. Ne vždy je však využití jedné podlahoviny v celém bytě z jakýchkoli důvodů možné. Přesto doporučujeme propojit stejnou podlahou bez přechodových lišt minimálně některou z těchto kombinací:

Neponechejte tedy výběr podlahy náhodě a navštivte odborníky v Centru bydlení a designu Kaštanová, kteří vám s výběrem ochotně a hlavně profesionálně pomůžou.

Chci poradit s výběrem podlahy


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.