NOVINKY

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Jak vybrat podlahu

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhodnutí, která budete muset udělat. Podlahy nejen určují vzhled místnosti, ale také mají vliv na její celkovou atmosféru a funkčnost. Přínášíme vám proto několik tipů, jak vybrat tu pravou podlahu pro váš domov. Díky jediné návštěvě Centra bydlení a designu Kaštanová, tak s pomocí odborníků na bydlení najdete ideální řešení pro vás.

Jak vybrat podlahu | Kaštanová

Co si rozmyslet před výběrem podlahy?

Faktorů, které ovlivňují konečný výběr a které bychom měli vzít v úvahu je celá řada.

  1. Cena – Na začátku rozhodovacího procesu budou stát finanční možnosti. Ty hned na začátku výběru určí, zda se budete dívat po levnějších materíálech jako je laminát, nebo do výběru zahrnete i přírodní dřevěnou podlahu. Ideální pro start vašeho výběru je návštěva showroomu Supellex, kde najdete stovky vzorků podlahovin různých cenových kategorií.
  2. Dispozice místnosti – I v případě podlahy platí, že tmavé odstíny prostor opticky změnšují, zatímco světlé ji opticky zvětšují. Tmavé odstíny ovšem místnosti dodají hřejivou uklidňující atmosféru.
  3. Nároky na podlahu – Ne každý typ podlahoviny je vhodný do každé místnosti. Některá namáhavější místa vyžadují odolnější materiál. Výběr proto vřele doporučujeme konzultovat s odborníkem.
  4. Jakého stylu domácnosti chcete docílit – Patříte mezi fanoušky minimalismu, francouzského stylu provence nebo skandinávského stylu plného dřeva? Nezapomeňte, že podlaha hraje určující roli ve výsledném působení interiéru a vybírejte ji s ohledem na požadovaný dojem.

Jak vybrat podlahu | Kaštanová

Z jakých typů podlah můžete vybírat?

Nabídka podlahovin je skutečně široká. Vybírat budete moci z:

  • Vinylová podlaha – Vinyl je velmi odolný materiál, který se snadno udržuje. Na dotek je měkký a teplý. Rigidní podlaha je vhodná i na podlahové topení. Další výhodou je cenová dostupnost a široká paleta odstínů a dekorů.
  • Dřevěná podlaha – Jako přírodní materiál je oblíbená pro svůj teplý a přirozený vzhled. Dřevěná podlaha je velmi odolná a může vydržet řadu let. Dřevo je navíc nadčasový materiál, který do interiéru vždy dodá uklidňující atmosféru, kterou umocňuje vysoká izolace hluku.
  • Laminátová podlaha – Laminát je hypoalergenní materiál, který kombinuje snadou údržbu a velmi zajímavou cenu.  Je ovšem náchylná na vlhkost a netlumí hluk.
  • Keramická dlažba – Vysoce odolná keramika, která navíc nabízí nepřeberné množství dekorů. Keramická dlažba je typická pro koupelny a kuchyně, díky snadné údržbě a výborným vodivým vlastnostem ji však můžete častěji vídat v celém domě. Prohlédněte si širokou škálu formátů a dekorů v showroomu Keraservis.
  • Marmoleum – Jedná se o plovoucí podlahu z přírodních materiálů, která má své zastánce díky svým antibakteriálním, antiseptickým a antialergením vlasnostem. Marmoleum je navíc díky ekologickým způsobům likvidace šetrné k životnímu prostředí a případná poškození se dají opravit lokálně.
  • Korková podlaha – vyrobena  z přírodního korku je velmi odolná a je velmi tichá. Chůze po korkové podlaze je skutečně příjemná a může pomoci snížit únavu nohou a kloubů.

Jak vybrat podlahu

Jak kombinovat různé typy podlah?

Pokud chcete vytvořit jednotný a stylový interiér, radíme použít jednu podlahu na co největší ploše domu. Samozřejmě zálěží na charakteru jednotlivých místností, ale jednotná podlaha prostor opticky zvětší a sjednotí. Ne vždy je však využití jedné podlahoviny v celém bytě z jakýchkoli důvodů možné. Přesto doporučujeme propojit stejnou podlahou bez přechodových lišt miniálně některou z těchto kombinací:

Neponechejte tedy výběr podlahy náhodě a navštivte odborníky v Centru bydlení a designu Kaštanová, kteří vám s výběrem ochotně a hlavně profesionálně pomůžou.

Chci poradit s výběrem podlahy


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Slovinské dny v Brně odstartovaly na Kaštanové

Ve čtvrtek 13. dubna v brněnském Centru bydlení a designu Kaštanová proběhlo setkání s tématem Česko-slovinsk...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.