NOVINKY

9 + 1 tip, se kterými se vaše zahrada stane rájem

9 + 1 tip, se kterými se vaše zahrada stane rájem
Hledáte inspiraci, která by dodala šmrnc vaší zahradě? Tak nepřestávejte číst! Přinášíme vám 10 praktických a designových tipů, které udělají z každého zákoutí vaší zahrady ráj na Zemi. 
 

1. Chraňte se před rozmary počasí pergolou

Mít se na zahradě kam schovat před sluncem či deštěm je k nezaplacení - vhodně umístěná pergola dokáže zachránit nejednu venkovní oslavu. Mimo klasických hliníkových a dřevěných pergol najdete v nabídce také pergoly bioklimatické, které díky doplňkovým bočním stěnám umožňují využití prostoru po celý rok. Hledáte-li na svou zahradu či terasu kompaktnější stínění, doporučujeme porozhlédnout se v nabídce slunečníkůstínících plachet či markýz ze showroomů Porte Karpi a Lomax.
 
Pergola bioklimatická WoodAl Centrum Kaštanová
 

2. Užívejte si jedinečné grilování

Posuňte své kulinářské umění o level výš s dokonalým pomocníkem! Je jen na vás, který z jedinečných grilů se stane středobodem vaší zahradní párty. O zážitek z grilování a hřejivou atmosféru okolo planoucího ohně se postarají ocelové grily Vulcanus s integrovaným ohništěm. Pokud však nechcete zůstat jen u grilovaní, spolehněte se na zelené vajíčko Big Green Egg, ve kterém můžete také vařitpéct či udit. Jestli vás ale udržování ohně neláká, vsaďte na plynové grily Rösle s nepřebernou nabídkou doplňků, které z vás udělají mistra!
Gril Vulcanus DEHO Grilování Centrum Kaštanová
 

3. Objevte tajemství venkovní kuchyně

Milujete přírodu a užíváte si každou chvilku strávenou na zahradě? Proč se taky při vaření nedělního oběda zavírat doma v kuchyni, když můžete být na čerstvém vzduchu a připravovat své oblíbené pokrmy s výhledem na rozkvetlé záhony či děti dovádějící v bazénu? Plnohodnotná venkovní kuchyně je stále oblíbenější součástí exteriéru domů, má však svá specifika. Nebojte se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou s výběrem materiálů i spotřebičů. A tajemství? Čerstvě utržené bylinky z vás udělají šéfkuchaře!
 
Centrum Kastanova Venkovni Kuchyne Exterier Big Green Egg
 

4. Nezapomeňte na pohodlný zahradní nábytek

Vytvořte si vlastní oázu klidu a pohodlí! Odpočiňte si na designových lavičkách ve stínu stromů, přečtěte oblíbenou knihu na venkovní pohovce nebo usněte na lehátku u bazénu. Kvalitní zahradní nábytek můžete vybírat v různých materiálových i barevných kombinacích. Je jen na vás, čím vyšperkujete svou rajskou zahradu.
 
Zahradní nábytek Centrum Kaštanová
 

5. Vydejte se cestou necestou - venkovní dlažbou

Venkovní dlažba by měla nejen ladit s exteriérem domu a zejména také splňovat požadavky dle účelu a umístění. Možností je nepřeberné množství - vybírat můžete z dlažeb keramických, betonových či těch z přírodního kamene. Správně zvolená kombinace podtrhne celkový dojem a hlavně zajistí, že se vyhnete prašným a blátivým cestičkám. Nechte si poradit v Centru bydlení a designu!
 
 

6. Zkroťte divokou zeleň

Ačkoliv je džungle fascinující, většina z nás si přeje mít zahradu spíše upravenou. A krocením teď nemyslíme zvuk sekačky každý víkend. Inspirujte se jedinečnými zahradními prvky jako jsou palisády, obrubníky či zahradní stěny od firmy Presbeton a udržte rostliny na vymezeném prostoru. Jednoduché venkovní květináče vykouzlí zelené oázy i tam, kde by jinak nic nerostlo. Vybírejte od malých až po obří! K vidění jsou v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová.
 
Dlažba Venkovní květináče zahrada Centrum Kaštanová Presbeton
 

7. Osvěžte se u zahradní sprchy

Neuvěřitelně praktickým prvkem se na vaší zahradě stane sprcha! Jistě si dokážete představit, jakou radost způsobí jemně dopadající kapky vody na vaše tělo v parném letním dni. V bezpečí zahrady osprchujete i květiny či domácího mazlíčka a navíc získáte originální doplněk. Vyberte si z mnoha variant na showroomu Keraservis, rádi vám poradí.
 
Zahradní sprcha Keraservis Centrum Kaštanová
 

8. Relaxujte ve vířivé vaně - celoročně

Koupání na zahradě nebo terase nemusí být jen záležitost letních měsíců. S vířivkami Eurowellness můžete relaxovat kdykoliv si zamanete. Vyzkoušejte účinky hydroterapie na vlastní kůži v Centru bydlení a designu Kaštanová. Pak už stačí jen vybrat tu správnou velikost a barevnou kombinaci.

Vířivka vana Eurowellness Centrum Kaštanová
 

9. Posviťte si na to

Všechna ta grilování, koupání a relaxování se neobejdou bez kvalitního osvětlení. Stejně jako v domácnosti i na zahradě vybíráme hlavní a doplňkové. Neztrácejte se mezi nástěnnými, sloupkovými, pojezdovými, závěsnými a dalšími kategoriemi svítidel a svěřte svůj projekt do rukou profesionálů. Koneckonců osvětlení by mělo být zejména funkční a praktické. Nechte se inspirovat v showroomu Hormen a užívejte si příjemnou atmosféru na vaší zahradě.
 
Venkovní osvětlení Centrum bydlení a designu Kaštanová
 
Bonus:

10. Mějte chytrou zahradu

Třešnička na dortu a poslední tip! Že nevíte, co si pod ním představit? Není to jen automatické zavlažování trávníku, na přesný čas vyhřátá sauna či inteligentní osvětlení. Chytrá zahrada, potažmo chytrá domácnost vám ušetří spoustu úkonů a hlavně také starostí. Věděli jste, že dokáže hlídat i neúmyslný pád dítěte do bazénu? Informujte se o možnostech komplexního řešení automatizace vašeho domova u těch nejlepších - odborníci ze Smarteon, jsou vám k dispozici!
 
 
Zaujaly vás naše tipy? Nebojte se nás kontaktovat! Rádi vám pomůžeme s výběrem i těch nejmenších detailů.

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Presbeton

Společnost Presbeton patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby i úpravy komunikací se silnou pozicí v zahraničí. Její výrobky se vyznačují vysokou životností, jsou ekologické i mrazuvzdorné. Nabízí venkovní dlažby, zdící prvky, schodišťové prvky i výrobky venkovní architektury v provedení městských mobiliářů.

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

EuroWellness

Luxusní vířivky nejen na zahradu a komplexní přístup, od návrhu po realizaci včetně vizualizace a montáže, nabízí výhradní distributor vířivek Villeroy & Boch - EuroWellness. Hledáte-li vířivku do interiéru, tzv. vířivou vanu, či venkovní, Eurowellness doporučí tu nejvhodnější. Výjimkou nejsou ani komerční prostory, kde své místo i klienty zaujmou vířivky a sauny značky Jacuzzi nebo Sentiotec. Přímo na míru, a to v nejvyšší kvalitě, vyrábí EuroWellness sauny (finské, parní), Kneippovy chodníky a odpočívárny pro komerční i privátní účely.
"Vířivka všude tam, kam si budete přát."

Smarteon

Posláním Smarteonu je tvořit ty nejlepší chytré domy na světě. Domy, do kterých je radost se vracet, neboť vám díky automatizaci rutinních úkonů, jako je např. regulace topení, stínění a větrání ušetří mnoho času i starostí. To je navíc jen zlomek z možností, které jejich řešení nabízí, ostatně, přesvědčte se sami - stačí si domluvit jedinečnou interaktivní prohlídku expozice ve Smart Home Atelieru v budově E, v kancelářích v 1. patře. Prohlídku můžete spojit s konzultací vašeho projektu a hned budete vědět, co doma zkrátka nutně potřebujete.

Hormen

Český výrobce svítidel a osvětlovacích systémů prošel od svého založení v roce 2004 dynamickým vývojem a stal se předním dodavatelem energeticky šetrných osvětlovacích řešení a aplikací pro obchodní a kancelářská centra, hotely, školy, bytové projekty a rodinné domy, veřejné budovy i venkovní prostory. Osvětlovací systémy firmy HORMEN splňují požadavky certifikací pro energeticky šetrné budovy, o čemž svědčí získané certifikáty LEED a BREEAM. Díky nabídce svítidel ve 26 RAL barvách si můžete objednat designová svítidla v odstínu, který nejlépe zapadá do vašeho interiéru.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.