NOVINKY

Exkurze studentů SPŠ stavební Kudelova Brno

Exkurze studentů v Centru bydlení a designu Kaštanová

Nejlépe se učí v praktických situacích. A proto byl studentům střední průmyslové školy stavební Kudelova v Brně tento rok zadán ročníkový projekt - vypracování studie rodinného domu. A kde jinde získat ty nejlepší informace než u zdroje? Jsme moc rádi, že showroomy a expozice našeho Centra jim tak mohly být nápomocny.

exkurze studentů 2021

Ve středu 13. 10. 2021 nás v Centru Kaštanová navštívili studenti, aby se mohli zúčastnit exkurze po areálu. A protože pro tento rok bylo jasně dané zadání, tak je čekalo hned 6 zastávek po showroomech a expozicích spolu s malou zastávkou v Café Kaštanová pro načerpání energie. 

Když to vezmeme od základů, tak si studenti mohli prohlédnout expozici firmy YTONG - jejich fragment pórobetonových tvárnic nabízí ukázku všech základních prvků, které jsou pro stavbu domu potřeba. Obvodové zdivo, překlady nebo stropy - o tom všem získali studenti přednášku od pana Svobody. Pokud ale pro svůj projekt chtějí studenti využít jiného materiálu, tak si mohly plusové a minusové body srovnat díky přednášce firmy HELUZ. Cihelné výrobky mají v České republice velkou tradici, a proto i kompletní nabídka této tradiční firmy byla určitě velkým přínosem. Cihly, komíny i speciální stavební chemie nyní pro studenty určitě nejsou žádnou velkou neznámou.

exkurze studentů 2021 lomax

Co se týče výplně stavebních otvorů - oken, dveří ale i garážových vrat - tak ty nejdůležitější informace studenti získali v showroomu LOMAX. Každý z nich už jistě ví, jaký je rozdíl mezi sekčními a posuvnými vraty. Ale i praktické ukázky stínění, které je snadno implementovatelné do řešení chytré domácnosti tato moravská firma s bohatou tradicí nadšeným mladým odborníkům představila. Také je ale nutno vzpomenout dveře! Ať už klasické, posuvné, reverzní nebo bezpečnostní - všechny tyto druhy byly představeny na showroomech ECLISSE a Porte Karpi

A po čem se doma bude chodit? Tak na tuto otázku si přišli studenti odpovědět do showroomu Supellex. Od teď už mají určitě jasno v tom, jaké možnosti nabízí vinyl, PVC, marmoleum nebo dřevěná podlaha. A jistě je ani nezaskočí otázka, jaká podlaha je nejvhodnější pro podlahové topení. Ale co do koupelny, ptáte se? Tak na tuto otázku lze jednoznačně najít odpověď v showroomu Keraservis. Ty nejnovější trendy v koupelnách, včetně technického řešení pokládky dlažby a obkladů, mají teď studenti určitě v malíčku!

Jsme moc rádi, že letošní situace dovolila v našich pravidelných exkurzích studentů pokračovat a my se tak těšíme na další!

Zúčastněným partnerům Centra moc děkujeme za spolupráci a také materiály, které studentům poskytli.

Tým Centra bydlení a designu Kaštanová

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.