Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Exkurze studentů SPŠ stavební Kudelova Brno

Exkurze studentů v Centru bydlení a designu Kaštanová

Nejlépe se učí v praktických situacích. A proto byl studentům střední průmyslové školy stavební Kudelova v Brně tento rok zadán ročníkový projekt - vypracování studie rodinného domu. A kde jinde získat ty nejlepší informace než u zdroje? Jsme moc rádi, že showroomy a expozice našeho Centra jim tak mohly být nápomocny.

exkurze studentů 2021

Ve středu 13. 10. 2021 nás v Centru Kaštanová navštívili studenti, aby se mohli zúčastnit exkurze po areálu. A protože pro tento rok bylo jasně dané zadání, tak je čekalo hned 6 zastávek po showroomech a expozicích spolu s malou zastávkou v Café Kaštanová pro načerpání energie. 

Když to vezmeme od základů, tak si studenti mohli prohlédnout expozici firmy YTONG - jejich fragment pórobetonových tvárnic nabízí ukázku všech základních prvků, které jsou pro stavbu domu potřeba. Obvodové zdivo, překlady nebo stropy - o tom všem získali studenti přednášku od pana Svobody. Pokud ale pro svůj projekt chtějí studenti využít jiného materiálu, tak si mohly plusové a minusové body srovnat díky přednášce firmy HELUZ. Cihelné výrobky mají v České republice velkou tradici, a proto i kompletní nabídka této tradiční firmy byla určitě velkým přínosem. Cihly, komíny i speciální stavební chemie nyní pro studenty určitě nejsou žádnou velkou neznámou.

exkurze studentů 2021 lomax

Co se týče výplně stavebních otvorů - oken, dveří ale i garážových vrat - tak ty nejdůležitější informace studenti získali v showroomu LOMAX. Každý z nich už jistě ví, jaký je rozdíl mezi sekčními a posuvnými vraty. Ale i praktické ukázky stínění, které je snadno implementovatelné do řešení chytré domácnosti tato moravská firma s bohatou tradicí nadšeným mladým odborníkům představila. Také je ale nutno vzpomenout dveře! Ať už klasické, posuvné, reverzní nebo bezpečnostní - všechny tyto druhy byly představeny na showroomech ECLISSE a Porte Karpi

A po čem se doma bude chodit? Tak na tuto otázku si přišli studenti odpovědět do showroomu Supellex. Od teď už mají určitě jasno v tom, jaké možnosti nabízí vinyl, PVC, marmoleum nebo dřevěná podlaha. A jistě je ani nezaskočí otázka, jaká podlaha je nejvhodnější pro podlahové topení. Ale co do koupelny, ptáte se? Tak na tuto otázku lze jednoznačně najít odpověď v showroomu Keraservis. Ty nejnovější trendy v koupelnách, včetně technického řešení pokládky dlažby a obkladů, mají teď studenti určitě v malíčku!

Jsme moc rádi, že letošní situace dovolila v našich pravidelných exkurzích studentů pokračovat a my se tak těšíme na další!

Zúčastněným partnerům Centra moc děkujeme za spolupráci a také materiály, které studentům poskytli.

Tým Centra bydlení a designu Kaštanová

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.