NOVINKY

TRENDY v povrchových úpravách

TRENDY v povrchových úpravách

Hovoříme-li o typech interiérových nebo exteriérových povrchů, respektive povrchových úpravách dle nejnovějších trendů, rozprostírají se před námi nekonečné a pro některé z nás i doposud netušené obzory. Svět povrchů se v posledních letech výrazně proměnil, vlastně se mění každý den. Vždyť kdo z nás měl před několika lety tušení o existenci bezespárých stěrek, projekčního nátěru nebo 3D nástěnných obkladů?

Začneme v interiérech, které jsou nám nejbližší, v koupelnách, kuchyních a obývacích pokojích.

Právě (ale nejen) do těchto částí interiéru jsou určeny luxusní stěrky. Ty symbolizují minimalistický, nadčasový, moderní a originální vzhled, charakteristický absencí spár a širokou škálou odstínů.Obecně pro luxusní stěrky platí, že se skvěle doplňují se dřevem a jsou nenáročné na údržbu. Půjdeme-li do detailu, aktuálně jsou nejvíce v kurzu technologie Betonepox (Betonepox Soft a Ultrasoft), Imitace betonu a Granite. Všechny zmiňované technologie jsou know-how společnosti Němec, která dnes patří ve svém oboru mezi etalony. Pro lepší představu, zatímco Betonepox je voděodolnou, extrémně tvrdou epoxidovou stěrkou vhodnou na podlahy, cementová stěrka Imitace betonu se používá při úpravách stěn či fasády. Granite, stěrka z drceného mramoru a cementu, vytváří luxusní efekt a nachází využití při povrchové úpravě krbů. 

Luxusní stěrky

Ocitneme-li se v říši obkladů stěn a stropů, můžeme si připadat jako pověstná Alenka.

Společně s ní se můžeme divit nepřeberným možnostem, které obklady v současnosti nabízí: od masivních dřevěných obkladů, přes sádrové a keramické obklady do koupelny nebo obklady podlahovou krytinou. Podíváme-li se na obklady z jiného úhlu pohledu, zaznamenáváme vzestup velkých formátů (až 3000x1500 mm) s menší tloušťkou a nižší hmotností. Díky digitálnímu tisku je možný jakýkoliv dekor. Svou renesanci zažívají také luxfery, a to především díky svým tepelněizolačním vlastnostem. Ve výčtu typů obkladů nemůžeme zapomenout ani na mozaiky, jejichž Mekkou je Itálie a ambasádou v Brně koupelnové studio Keraservis.

Obklady

Krátce se zastavme u dlažeb.

Keramické dlažby do koupelny dominují s nepřebernou variabilitou barev povrchů a formátů. Doplňkem v této oblasti jsou i dlažby cementové, které se svou 7,2% nasákavostí a spárami 1,5-2 mm nacházejí uplatnění v interiéru i ve formě obkladů. Novinkou na trhu jsou zejména venkovní dlažby s větší tloušťkou (až 20 mm), z níž rezultují vyšší odolnost a nové možnosti pokládky. Veřejný prostor přeje betonovým dlažbám. Zde jsou úpravy prováděny na všech základních površích vyráběných betonových výrobků a mají za cíl zvýraznit estetické vlastnosti betonu nebo zlepšit některé funkční vlastnosti výrobků. Setkáváme se s hladkým povrchem, reliéfním povrchem, tryskaným povrchem, rumplovaným povrchem, kladívkovaným povrchem, povrchem vymývaným, broušeným i curling povrchem, který vzniká tzv. kartáčováním. Seznamte se s nabídkou Presbetonu.

Kamenná dlažba

Absolutní vládu ve světě podlah přebraly vinylové podlahy.

Těch existuje hned několik typů vinylových podlah: lepený vinyl (2–2,5 mm), Click vinyl – celovinylové dílce (4–5 mm), Click vinyl na HDF desce (9–10,5 mm) a Hydrocork (6 mm). Velkoformátové dílce – dostupné v lepené i click variantě – jsou dle odborníků v podlahovém studiu Supellex v Brně, nejprodávanější kolekcí předešlých let. Tyto podlahy jsou velmi vhodné na podlahové topení a vysoce odolné proti mechanickému poškození – mají tedy potenciál využití nejen v bytových, ale i v komerčních prostorech, kde jsou nároky na zátěž podstatně vyšší. Rovněž Hydrocork je vhodný do komerčních prostorů a na podlahové topení. Kromě toho je tato podlaha odolná proti vlhkosti, lépe absorbuje nárazy díky vrstvě korku, je příjemná na pochůznost a disponuje kročejovým útlumem 16 dB.

Podlahy

Velký comeback ve světě tapet hlásí přírodní materiály a ruční řemeslná práce.

Bambus, kokosové i ústřicové skořápky nebo len. Banánové slupky, palmové dřevo a další výrobky surových textur, ručně zpracovaných, neustále podléhajících zákonům přírody, to jsou poslední hity známých značek jako Omexco a Elitis. I přes to, že cena odpovídá náročnosti ruční práce, mít doma kousek exotické přírody stojí za to! Tapety jsou k dostání na showroomech firmy Optimal Interier Design jak v Praze, tak v Brně. V současnosti rovněž „letí“ tapety z veskrze různého materiálu, tj. nejen papírové, ale především tapety vinylové, vliesové, sklovláknité, textilní nebo tapety s kovovým efektem.

Široký záběr mají tapety i podle vzorů: klasické, moderní, geometrické, florální nebo fototapety. Mluvíme-li o vinylových tapetách, trendy jsou mimo jiné tapety s 3D efekty, s textilními strukturami, se vzorem korálů, ve stylu patchwork, s ethno vzory či strukturou připomínající hadí kůži. Zatímco u textilních tapet se nelze nezmínit o kolekci s 3D vzory, které vznikají technologií lisováním za tepla, sklovláknité tapety pak lze vyzdvihnout jako čistě přírodní produkt, který je na rozdíl od jiných materiálů vysoce odolný proti vodě, ohni a mastnotám. Aby byl výčet dokonalý, vliesové tapety jsou omyvatelné, stálobarevné a mohou mít jemnou povrchovou úpravu.

Optimal Interier Design

Hvězdy všedního dne se neprocházejí po červeném koberci,...

... ale po kobercích ve stylu Floorfashion, který pracuje s vrstvením vzorů a barev a představuje zajímavou technologii vytváření vzorů. Mnohé aktuální kolekce pracují s geometrickými tvary, jsou inspirované například slohem Art Deco, jiné mají za vzor indickou ornamentálnost, asijskou kulturu, skandinávskou přírodu či motivy významných výtvarných umělců z minulosti i současnosti. Zajímavý přístup reprezentuje koncept Cityscapes, postaven na principu kobercových čtverců. Ten je vhodný do komerčních prostor. Své místo na trhu mají také koberce vyrobené z nejméně 70% recyklovaného materiálu, tzv. Econylu, který je získáván ze zbytků z výroby. Pro koberce si přijďte do Supellexu.

Optimal Interier Design

Hledáte-li inspiraci či potřebujete poradit při výběru nejvhodnější úpravy vybraného povrchu, přijďte k nám do Centra, naši odborníci vám rádi pomohou.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.