NOVINKY

Venkovní grily Vulcanus - klenot každé zahrady

Byl jednou jeden, a stále je kovář, který hrdě nese jméno Ondřej Kovář. A je to kovář ne jen tak ledajaký, ale přímo bohem nadaný. Kromě toho je tento mladý kovář i výborný kuchař. A tak jej jednoho dne napadlo spojit své nadání se zálibou a vymyslel gril. Ten pojmenoval podle římského boha ohně a patrona všech kovářů - Vulkána.

Gril Vulcanus DEHO Centrum Kaštanová

Vulcanus

Jak praví antická mytologie, bůh Vulcanus měl prý své kovárny v nitru činných sopek. Múzou Vulkána byla jeho žena Venuše, kterou Římané oslavovali jako bohyni krásy. To díky ní vnesl Vulcanus do svých výrobků krásu, vášeň i smysluplnost. Těžko říct, jaké múzy inspirovaly Ondřeje Kováře k tomu, aby vdechl život svému grilu. Nicméně, stalo se a vzniklo pozoruhodné umělecké a funkční dílo.

Italská ocel

Ondřej Kovář dal do výroby grilu Vulcanus vše. Své znalosti, zkušenosti, pocity, vize, vzpomínky i lásku ke společnému setkávání u venkovního grilu s rodinou nebo přáteli. Vznikl tak unikátní designový kousek vyroben z ocele a keramiky. Ohniště i podstavec jsou vyrobeny z povětrnostně odolné oceli dovážené z Itálie. Tento materiál je téměř bezúdržbový, byl vyvinut pro stavbu lodí a povrchová rez vlastně napomáhá chránit ocel před hloubkovou korozí. Gril Vulcanus tak můžete používat celoročně venku a v průběhu doby získá podstavec a ohniště přirozenou rubínovou patinu. S vlastností životnosti pro 2 generace se tedy máte opravdu na co těšit!

Německá keramika

Vnitřní plocha grilu je obložena speciálně tvarovaným keramickým akumulačním jádrem, jehož kvalitu našel výrobce grilů Vulcanus v Německu. Celkem 38 kg plochy je speciálně vytvarováno tak, aby oheň efektivně sálal směrem vzhůru. Pokrmy jsou tak rychleji připraveny a také díky tomuto důmyslnému řešení výrazně šetříte materiál na podpal.

Gril Vulcanus DEHO Centrum Kaštanová

Čtvercová plotna

Grily Vulcanus jsou vyráběny jednotnou technologií a liší se pouze velikostí (730 a 910 mm) a provedením podstavce. Čtvercový tvar plotny má oproti klasickým kulatým grilů až o třetinu větší plochu, také můžete ugrilovat více jídla - během hodiny, a to je dokonale otestováno. Lze nakrmit až padesát hladových krků!

Dvě tepelné zóny

Samotná plocha se umí rozpálit až na 300 °C a je rozdělena na dvě tepelné zóny - je tedy možné zároveň grilovat i ohřívat potraviny. Podotýkáme, že nejteplejší oblast plotny je uprostřed každé strany. Rohové oblasti jsou vhodné pro šetrnější grilování ryb, zeleniny, sýrů, nebo pro udržování jídla v teple, zrání steaků nebo pro hrnec s omáčkou. A co víc – grilovací plocha je opatřena drážkami pro odtok mastnoty – takže žádné odkapávání tuku do ohniště – jen zdravé a bezkarcinogenní grilování.

Bukové dřevo

Výběr dřeva je pro grilování nesporně důležitým rozhodnutím. Hodí se všechny druhy tvrdého dřeva, pokud je jejich zbytková vlhkost nižší než 20 %. Velmi dobře hoří bukové, dubové nebo jasanové průmyslově sušené dřevo. Dřevo by tedy mělo být dostatečně proschlé. Navlhlé dřevo uvolňuje při spalování dým a dehet, a tím dochází ke zvýšení kouřivosti, spotřeby dřeva a snížení tepelného výkonu. Ideálem jsou sušená polena s délkou cca 33 cm. Samozřejmě, používat můžete i dřevěné uhlí.

Gril Vulcanus DEHO Centrum Kaštanová

Skvělý společník

Tím není pouze kovář Ondřej Kovář, ale i gril Vulcanus. Osamocený kuchař, běhající od grilu ke stolu, zpocený až na kost, který se nestihne s nikým ani pozdravit, je minulostí. Gril Vulcanus umožňuje zábavu! Rodina a přátelé zkrátka mohou postávat okolo a po očku sledovat, jak se jejich oblíbené jídlo zvesela připravuje.

Zazvonil zvonec

Každá správná pohádka musí mít dobrý konec. A ten se odehraje na showroomu DEHO. Tam vám totiž grilovacího boha ohně ukáží v plné síle.

Tento článek vznikil v rámci magazínu OKO 2020. Přečtěte si celý magazín ZDE.

Značky v novince

DEHO

Interiérové studio se špičkovými designéry kompletně vybaví vaši novou kuchyni, obývací pokoj, ložnici nebo koupelnu. Na showroomu DEHO si můžete prohlédnout konkrétní ukázky interiérů, jimž dominují německé kuchyně Schüller a kvalitní sedací soupravy značek Calligaris, Ditre Italia a Steinhoff Germany. Zajistí kompletní dodávky privátních i komerčních interiérů pro náročné klienty.

Novinky & akce

Chytří pomocníci do vašich domovů, co ušetří čas

Taky se vám zdá, že už skoro nemáte času nazbyt? Pořád v poklusu a volný čas si ne a ne najít? Tak na to zkus...

Nejchytřejší vchodové dveře světa: Schüco DCS SmartTouch

I když by k tomu titulek tohoto článku mohl svádět, nechceme vám doporučit uhlazeného pána, který bude otvíra...

Keramické desky Neolith od DEKSTONE

Neolith není pouze označení pro mladší dobu kamennou, ale i pro keramické desky, které jsou vyráběny výhradně...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.