NOVINKY

Venkovní grily Vulcanus - klenot každé zahrady

Venkovní grily Vulcanus - klenot každé zahrady

Byl jednou jeden, a stále je kovář, který hrdě nese jméno Ondřej Kovář. A je to kovář ne jen tak ledajaký, ale přímo bohem nadaný. Kromě toho je tento mladý kovář i výborný kuchař. A tak jej jednoho dne napadlo spojit své nadání se zálibou a vymyslel gril. Ten pojmenoval podle římského boha ohně a patrona všech kovářů - Vulkána.

Gril Vulcanus DEHO Centrum Kaštanová

Vulcanus

Jak praví antická mytologie, bůh Vulcanus měl prý své kovárny v nitru činných sopek. Múzou Vulkána byla jeho žena Venuše, kterou Římané oslavovali jako bohyni krásy. To díky ní vnesl Vulcanus do svých výrobků krásu, vášeň i smysluplnost. Těžko říct, jaké múzy inspirovaly Ondřeje Kováře k tomu, aby vdechl život svému grilu. Nicméně, stalo se a vzniklo pozoruhodné umělecké a funkční dílo.

Italská ocel

Ondřej Kovář dal do výroby grilu Vulcanus vše. Své znalosti, zkušenosti, pocity, vize, vzpomínky i lásku ke společnému setkávání u venkovního grilu s rodinou nebo přáteli. Vznikl tak unikátní designový kousek vyroben z ocele a keramiky. Ohniště i podstavec jsou vyrobeny z povětrnostně odolné oceli dovážené z Itálie. Tento materiál je téměř bezúdržbový, byl vyvinut pro stavbu lodí a povrchová rez vlastně napomáhá chránit ocel před hloubkovou korozí. Gril Vulcanus tak můžete používat celoročně venku a v průběhu doby získá podstavec a ohniště přirozenou rubínovou patinu. S vlastností životnosti pro 2 generace se tedy máte opravdu na co těšit!

Německá keramika

Vnitřní plocha grilu je obložena speciálně tvarovaným keramickým akumulačním jádrem, jehož kvalitu našel výrobce grilů Vulcanus v Německu. Celkem 38 kg plochy je speciálně vytvarováno tak, aby oheň efektivně sálal směrem vzhůru. Pokrmy jsou tak rychleji připraveny a také díky tomuto důmyslnému řešení výrazně šetříte materiál na podpal.

Gril Vulcanus DEHO Centrum Kaštanová

Čtvercová plotna

Grily Vulcanus jsou vyráběny jednotnou technologií a liší se pouze velikostí (730 a 910 mm) a provedením podstavce. Čtvercový tvar plotny má oproti klasickým kulatým grilů až o třetinu větší plochu, také můžete ugrilovat více jídla - během hodiny, a to je dokonale otestováno. Lze nakrmit až padesát hladových krků!

Dvě tepelné zóny

Samotná plocha se umí rozpálit až na 300 °C a je rozdělena na dvě tepelné zóny - je tedy možné zároveň grilovat i ohřívat potraviny. Podotýkáme, že nejteplejší oblast plotny je uprostřed každé strany. Rohové oblasti jsou vhodné pro šetrnější grilování ryb, zeleniny, sýrů, nebo pro udržování jídla v teple, zrání steaků nebo pro hrnec s omáčkou. A co víc – grilovací plocha je opatřena drážkami pro odtok mastnoty – takže žádné odkapávání tuku do ohniště – jen zdravé a bezkarcinogenní grilování.

Bukové dřevo

Výběr dřeva je pro grilování nesporně důležitým rozhodnutím. Hodí se všechny druhy tvrdého dřeva, pokud je jejich zbytková vlhkost nižší než 20 %. Velmi dobře hoří bukové, dubové nebo jasanové průmyslově sušené dřevo. Dřevo by tedy mělo být dostatečně proschlé. Navlhlé dřevo uvolňuje při spalování dým a dehet, a tím dochází ke zvýšení kouřivosti, spotřeby dřeva a snížení tepelného výkonu. Ideálem jsou sušená polena s délkou cca 33 cm. Samozřejmě, používat můžete i dřevěné uhlí.

Gril Vulcanus DEHO Centrum Kaštanová

Skvělý společník

Tím není pouze kovář Ondřej Kovář, ale i gril Vulcanus. Osamocený kuchař, běhající od grilu ke stolu, zpocený až na kost, který se nestihne s nikým ani pozdravit, je minulostí. Gril Vulcanus umožňuje zábavu! Rodina a přátelé zkrátka mohou postávat okolo a po očku sledovat, jak se jejich oblíbené jídlo zvesela připravuje.

Zazvonil zvonec

Každá správná pohádka musí mít dobrý konec. A ten se odehraje na showroomu DEHO. Tam vám totiž grilovacího boha ohně ukáží v plné síle.

Tento článek vznikil v rámci magazínu OKO 2020. Přečtěte si celý magazín ZDE.

Značky v novince

Novinky & akce

Jak zařídit obývací pokoj

Obývací pokoj tvoří skutečné centrum domova. Je to prostor, ve kterém tráví svůj volný čas všichni členové do...

Dětská vánoční přání plníme i v roce 2022

Rok se s rokem sešel a Vánoce opět klepou na dveře. Stejně jako v loňských letech bychom v Centru bydlení a d...

Údržba zahrady v zimě, na co nezapomenout

Dny jsou stále kratší a kratší, což je neklamným znamením, že se blíží zima. Na nadcházející chladné až mrazi...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.