NOVINKY

Designový den na Kaštanové

Skica domu - Designový den na Kaštanové - akce pro architekty

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jednoho z nejvýznamnějších architektů České republiky! To je Designový den na Kaštanové. Nenechte si tuto příležitost proklouznout mezi prsty a zúčastněte se jí. Už máte rezervované své místo?

rezervační button

Milí architekti a designéři,

orientovat se v aktuálním dění na poli nabídek produktů a technických řešení pro vaše projekty není žádný med. My to víme. A proto tu pro vás máme unikátní příležitost, kdy během jednoho dne můžete získat plno nových informací, vědomostí i praktických zkušeností - na jednom místě - v Centru bydlení a designu Kaštanová. Řešíte aktuálně technicky specifický projekt a hodila by se vám konzultace? Nebo se chcete vzdělat v oblasti novinek na poli architektury, designu a stavebnictví? Tak to jste tu správně!

Připravili jsme si pro vás Designový den na Kaštanové a ve spolupráci s našimi partnery Centra je pro vás připraveno celkem 12 odborných přednášek a workshopů. Zajímá vás, jak řešit chytrou domácnost, kde lze aplikovat napínané stropy, jaké možnosti otevírání střešní okna nabízí, jak realizovat velkoformátové obklady a dlažby nebo kam se bude hodit novinka v oblasti podlahovin - SPC podlahy? Stačí si jen vybrat v rezervačním systému a zarezervovat si své místo.

 

Na co se můžete těšit?

 • Celkem 12 odborných přednášek a workshopů týkající se architektury a designu, na které se můžete rezervovat prostřednictvím rezervačního systému ZDE.
  POZOR, počet míst je omezen z důvodu prostorových kapacit showroomů.

 • Představení produktů odborníky a řešení hrubé stavby v prostorách Centra hrubé výstavby.
 • SOUTĚŽ o dary a poukazy pro vás či vaše blízké. 

 • Odpolední přednáška na téma “O podněcování života a touze po trvalosti” vedená světoznámým architektem doc. Ing. arch. Jakubem Ciglerem.
  Z důvodu omezeného počtu osob je potřeba si své místo na přednášce rezervovat ZDE.

Catering po celou dobu konání akce zajištěn.

rezervační button

Co je teď potřeba udělat?

 • Klikněte ZDE a vyberte si workshopy, které vás zajímají - dle časového harmonogramu si můžete zvolit tolik témat, která jen stihnete!

 • Rezervujte se na dané workshopy.

 • Zaznačte si termín 8. 6. 2023 do kalendáře a teď už se jen zbývá těšit!

Organizační informace k akci

Parkování

Máme pro vás připraveny 3 různé lokace k parkování:

Předně prosím parkujte na místech pro zákazníky Centra bydlení a designu Kaštanová

 • dále pro vás máme 11 parkovacích míst u firmy Ello
 • a další parkovací místa u firmy Evenix

Podívejte se na mapku a pokud už budou některé lokace plné, prosím využijte další parkovací lokace, které jsme pro vás připravili.

Pokud vyvstanou během příjezdu nebo i v průběhu Designového dne nějaké otázky, prosím kontaktujte Marcelu Vinklárkovou na tel: +420 770 177 577

mapa parkování DD Kaštanová

Soutěž

Pojďte s námi soutěžit! V rámci akce jsme si pro vás připravili jednoduchou soutěž, kde na váš čekají výhry jako wellness poukázka pro 2 osoby do Maximus Resort, výběrová káva nebo kvalitní víno.

Soutěž na Designovém dni na Kaštanové 2023

Stačí vyplnit soutěžní otázku a své údaje na ticketu, který bude v areálu Centra k dispozici, odevzdat a držet si palce při slosování.

Program akce designový den na Kaštanové

Co si pro vás partneři Centra bydlení a designu připravili?

Keraservis si pro vás připravil hned 2 témata.

Velkoformátové obklady a dlažby? Není se čeho bát! Nabízí i řešení na kuchyňské desky.

Velkoformáty - tolik oblíbené a velmi skloňované téma na poli designu. Co to ale vlastně velkoformát je? Jak s ním pracovat a kam jej nejlépe použít? Nejen na podlahu nebo na stěny ale také na kuchyňské desky. Představení velkoformátových produktů značky Atlas Concorde bude doplněno o praktické řešení způsobu pokládky, a především zpracování materiálu přednáškou a ukázkou realizační firmy, které se na velkoformáty specializuje.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Sprchové kouty a zástěny do každého projektu.

Sprchové zástěny Duscholux - kdy a jakým způsobem je nejlepší navrhnout systém sprchových zástěn tak, aby prakticky odpovídal potřebám klientů a zároveň působil moderně, vzdušně a nadčasově? V Keraservisu vám představí novinku - modulární řešení designových sprchových koutů Duscholux 210 a prodiskutují s vámi i technické řešení atypických situací. Hledáte sprchové zástěny s instalací až ke stropu? Tak přesně na to zde najdete odpověď.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Supellex vám představí novinku na poli podlahovin.

SPC podlahy a představení novinek

Kvalitní, moderní, ekologické a na vysoké technologické úrovni - takové jsou SPC podlahy. Jedná se o vinylové podlahy s rigidním jádrem, které mají jádro tvořené ze směsi vápence a stabilizátorů. Výsledkem jsou vysoce odolné podlahy. Přijďte se inspirovat do jakých projektů se vám bude tato podlaha hodit. Ba co víc! Přijďte si pokládku rovnou vyzkoušet - ať víte, jak s tímto materiálem podlaháři pracují, a tedy na co si při technických návrzích dát pozor.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

LOMAX kromě garážových vrat představí možnosti stínění.

Představení novinky: Screenové rolety

Řešení stínění domovů je rok co rok žádanější téma. Proto LOMAX přichází s produktovou novinkou screenových rolet. Kromě této novinky se také dozvíte nové možnosti barevného provedení výrobků LOMAX. Určitě vám nemusíme vysvětlovat, že není šedá jako šedá! Proto je zde nabídka barvy s označením RAL 7001 a 7012 – tedy moderní šedá barva, která již pomalu začíná vytlačovat barvu RAL 7016, antracitové provedení. Jak na design "kabátku" domu? To vám poradí v LOMAXU - zarezervujte si své místo.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

VALMAX si pro vás připravil představení napínaných stropů.

Napínané stropy - možnosti aplikace, zajímavosti

Hledáte řešení, jak vytvořit dokonalý strop, i když jsou zde kabely elektroinstalací, nevzhledné kabeláže, elektrotechnika nebo nedej bože nerovnosti ve stropu? Odpovědí jsou napínané stropy, které vytvoří dokonale hladký strop. Vybírat můžete matný, lesklý, různé barvy nebo si můžete nechat vytvořit personalizované řešení. Přijďte se o tomto skvělém řešení pro vaše projekty dozvědět více - na všechny vaše otázky odpoví odborníci na showroomu VALMAX.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Smarteon vás provede svým Smart Home ateliérem s praktickými ukázkami.

Pozitivní vliv Smart Home na naše zdraví

Kvalita vzduchu, osvětlení, ale i uživatelská zkušenost uvnitř budov každý den působí na naše fyzické i duševní zdraví. Moderní budovy nabízí mnoho technologií, jak negativní faktory redukovat, nebo dokonce obrátit v pozitivní. Jak to ale udělat tak, aby byl systém flexibilní podle aktuálních potřeb, snadný na údržbu, efektivní a šetrný k nákladům i přírodě? Přijďte se přesvědčit o výhodách, které vašim klientům chytrá domácnost nabídne.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Hormen nabízí informace o možnostech umělého osvětlení.

Proč měnit barvu a intenzitu umělého osvětlení? Jaké osvětlení je vhodné pro naše oči? Praktické ukázky současných trendů v oblasti designových svítidel.

Osvětlení je v podstatě nedílnou součástí každého projektu. Ať už je to projekt interiéru nebo exteriéru. Éra LED osvětlení sebou přinesla mnoho novinek a širokou nabídku, jak se v ní ale vyznat? Jak správně zvolit barvu, intenzitu a zdraví prospěšnost osvětlení? Nechte si poradit od odborníků, kteří se stanou pravou rukou a poradcem ve vašich projektech.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

DEKSTONE pro vás má připravena 2 témata.

Názorná ukázka odolnosti materiálu Neolith při použití na pracovní desky do kuchyní.

Neolith je revolučním a inovativním produktem, který milují i ti nejnáročnější architekti a designéři. Využít jej lze v interiéru i exteriéru. Jedná se o průkopníka v oblasti slinutých kamenů (vyvrací mýt, že by měl něco společného s keramikou nebo porcelánem) a nabízí skvělé fyzikální i mechanické vlastnosti, maximální výkon, bezkonkurenční krásu a dlouhodobou hodnotu. Jeho použití je velmi oblíbené v rámci pracovní kuchyňské desky a to především díky své odolnosti - odolává poškrábání, chemikáliím i působení dalších potravin - např. káva, víno, atd.
Představení proběhne na showroomu DEKSTONE.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Provětrávaná kamenná fasáda - realizace kamenného obkladu na hliníkový rošt firmy Frontech.

Exteriér budov už dávno nemusí mít ten monotónní tón, který lze sledovat v rámci fasád let minulých. Jako kabátek budov můžete navrhovat i kamenné fasády - ty vám navíc přináší benefit svého provzdušnění. Výsledkem je vysoce příznivé klima pro danou stavbu, udržení dlouhověkosti materiálů a především široká nabídka přírodních materiálů, které lze na fasádu aplikovat. Přijďte se o dalších výhodách přesvědčit na workshop, kde uvidíte systém realizace včetně upevňovacích roštů.
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

HELUZ vám představí praktickou pomůcku v řešení staveb.

BIM Selektory konstrukcí a detailů HELUZ

Selektor konstrukcí je efektivní nástroj pro všechny účastníky stavebního procesu (projektanty, architekty, TDI, stavební firmy, zpracovatele PENB, PBŘ, …), který můžeme popsat jako takovou HELUZ „databanku“ obsahující aktuální technická data výrobků a konstrukcí HELUZ. Kromě samotného nahlížení na technická data nabízí pokročilejší funkce filtrování, kdy kromě základních filtrů je možné vyhledávat také dle splněných požadavků norem na akustiku či energetickou náročnost budovy. Přijďte se o dalších výhodách přesvědčit sami na vlastní oči!
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Presbeton má novinku, která reflektuje ekologický designový přístup.

Plně vsakovací zámková dlažba a další produktové novinky roku 2023

Ekologický přístup ke svým produktům Presbeton deklaruje nejen v rámci samotné výroby produktů ale také přichází s produktovou novinkou dlažby, která zajistí přirozený koloběh srážkové vody - a tím vyřeší a omezí tvorbu lokálních záplav nebo tím také šetří kapacitu kanalizací a čistíren odpadních vod. Hledáte venkovní dlažbu pro své projekty, která bude reflektovat ekologické přístupy a nabídne i dlážděnou plochu s minimální spárou? Tak přesně to na tomto workshopu získáte!
REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Roto prakticky představí systémy otevírání střešních oken.

Typy střešních oken - jejich systémy otevírání a mycích poloh

Střešní okno je korunou každého podkroví. ALE! Je potřeba se při výběru zaměřit na jeho tepelně-izolační vlastnosti stejně jako na to, jakým způsobem jsou dané typy oken otevíratelnéaby bylo možné okna pohodlně umýt.

REZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO NA WORKSHOPU ZDE.

Program CHV na Designovám dni na Kaštanové

Partneři Centra hrubé výstavby pro vás během celého dne budou k dispozici na svých expozicích, můžete se tedy přijít informovat o produktových novinkách v rámci topení, přijít si prohlédnout a nebo rovnou i vyzkoušet kvalitní vířivky anebo si vyzkoušet, jak funguje akustika v místnosti s akustickými panely.

Xella - představí novinky a služby pro snadné projektování a realizaci staveb v systémovém řešení Ytong, Silka a Multipor.

Ruukki - výrobce střešních krytin, fasádních systémů, ocelových konstrukcí a nosných profilů.

Schüco - jeden z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy.

EuroWellness - výhradní distributor vířivek Villeroy & Boch nabízí luxusní vířivky nejen na zahradu a komplexní přístup, od návrhu po realizaci včetně vizualizace a montáže.

Korado - nabízí nejen standardní otopná tělesa RADIK, ale také koupelnové radiátory KORALUX nebo designová tělesa KORATHERM.

Acousticool - řešení akustiky a protihlukových úprav.

program dalších showroomů

I další showroomy tu pro vás v tento den budou k dispozici a můžete se na ně přijít inspirovat.

Němec - realizace luxusních povrchů betonových stěrek vlastní technologie Imitace betonu, Betonepox, Betonepox Fine a Betonepox Soft.

Optimal Interier Design - specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění.

Piedra - výrobce a prodejce produktů z přírodního kamene. Zaměřuje se zejména na mramorové a kamenné koberce a prodej kamenných obkladů a dlažeb.

Eclisse - dodává posuvné dveře do všech domácností. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny.

Porte Karpi - dodavatel italských výrobců interiérových dveří, bezpečnostních dveří, klik, madel. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. 

 

Máte nějakou otázku k Designovému dni na Kaštanové?


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Hormen

Český výrobce svítidel a osvětlovacích systémů prošel od svého založení v roce 2004 dynamickým vývojem a stal se předním dodavatelem energeticky šetrných osvětlovacích řešení a aplikací pro obchodní a kancelářská centra, hotely, školy, bytové projekty a rodinné domy, veřejné budovy i venkovní prostory. Osvětlovací systémy firmy HORMEN splňují požadavky certifikací pro energeticky šetrné budovy, o čemž svědčí získané certifikáty LEED a BREEAM. Díky nabídce svítidel ve 26 RAL barvách si můžete objednat designová svítidla v odstínu, který nejlépe zapadá do vašeho interiéru.

VALMAX

Česká společnost VALMAX Led Eco již téměř 10 let nabízí designová svítidla a napínané stropy. Zajišťují osvětlení domácností i firem. Vyrábí také LED osvětlení na míru včetně instalace osvětlení. 

Smarteon

Posláním Smarteonu je tvořit ty nejlepší chytré domy na světě. Domy, do kterých je radost se vracet, neboť vám díky automatizaci rutinních úkonů, jako je např. regulace topení, stínění a větrání ušetří mnoho času i starostí. To je navíc jen zlomek z možností, které jejich řešení nabízí, ostatně, přesvědčte se sami - stačí si domluvit jedinečnou interaktivní prohlídku expozice ve Smart Home Atelieru v budově E, v kancelářích v 1. patře. Prohlídku můžete spojit s konzultací vašeho projektu a hned budete vědět, co doma zkrátka nutně potřebujete.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Presbeton

Společnost Presbeton patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby i úpravy komunikací se silnou pozicí v zahraničí. Její výrobky se vyznačují vysokou životností, jsou ekologické i mrazuvzdorné. Nabízí venkovní dlažby, zdící prvky, schodišťové prvky i výrobky venkovní architektury v provedení městských mobiliářů.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance 9. narozeniny Centra bydlení a designu Ka...

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.